Sypialnie w 2021 roku – jak będą wyglądać?

Naturalne kolory drewna, industrialne dodatki i miękkie, tapicerowane detale – to one dominują w aktualnych trendach i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo utrzymają się na podium. Te połączenia pozwalają tworzyć ciekawe meblowe kompozycje, które świetnie prezentują się w naszych sypialniach.

Natura w natarciu

W 2021 roku jeszcze chętniej będziemy aranżować nasze sypialnie meblami w kolorach drewna. Już dziś najmodniejsze są dekory mocno akcentujące strukturę drewna i to w najróżniejszych odcieniach – od jasnych kolorów sosny, przez ciemne dęby na nawet wybarwienia imitujące drewno egzotyczne. Ważne jest to, że meble sypialniane coraz rzadziej się błyszczą, a coraz częściej do złudzenia przypominają naturalne materiały.

Magia kontrastów

Projektanci łączą kolory drewna z pozornie niepasującymi dodatkami – metalem, szczotkowanym złotem, chromem, strukturą surowego betonu, kamieniami i ich imitacjami. Na topie nadal będą meble na nóżkach, zwłaszcza tych smukłych oraz geometrycznych, wykonanych na podobieństwo industrialnych konstrukcji. Metalowe dodatki ciekawie też wyglądają jako rama akcentująca kształt bryły. To pozwala tworzyć ciekawe i niepowtarzalne kompozycje plasujące się gdzieś na pograniczu stylu industrialnego i loftowego, a wszystko w otoczce przytulnej nowoczesności.

Miękko i wygodnie

Wielką popularnością cieszą się tapicerowane zagłówki. Można je kupić w komplecie z łóżkiem lub jako osobny element do połączenia z łóżkiem. Tapicerowane zagłówki dostępne są w najróżniejszych kolorach, wariantach i rozmiarach – tak, aby każdy mógł wybrać model idealnie dopasowany do swojej sypialni.

Dodatkowe wyposażenie

Zmiany trendów widać również w doborze mebli, którymi urządzamy nasze sypialnie. To już nie tylko łóżko, szafa i stoliki nocne. Jeżeli tylko pozwala na to przestrzeń, w sypialni pojawia się toaletka z lustrem – jako osobny mebel lub kącik do dbania o urodzę urządzony na blacie komody. Dużym zainteresowaniem cieszą się skrzynie, najlepiej takie z tapicerowanym siedziskiem, które ustawia się w nogach łóżka.

Dużo miejsca do przechowywania

Choć niemal każda kobieta marzy o osobnej garderobie, większość z nas decyduje się jednak na dużą szafę. W tej kategorii funkcjonalność na ogół wygrywa z modą i szafa ma być przede wszystkim pojemna, wygodna w codziennym użytkowaniu i spójna z wystrojem sypialni. Nieodzownym elementem szafy jest duże lustro umieszone na jednym z frontów, które pozwala nie tylko oszczędzać przestrzeń, ale też wprowadza do wnętrza więcej światła.

Firma

Dignet Lenart sp.j. – właściciel marki Lenart – to uznany producent nowoczesnychi wielofunkcyjnych mebli skrzyniowych przeznaczonych, m.in. do pokoi dziecięcychi młodzieżowych, pokoi dziennych, jadalnii sypialni i przedpokojów.

Założona w 1992 roku rodzinna spółka (Dignet Lenart sp. j.) opiera swoją strategię na wykorzystaniu najnowszych technologiii stosowaniu nowoczesnych metod zarządzania, gwarantując profesjonalnąi kompleksową obsługę klientów, elastyczność cenową oraz terminowe dostawy.

Inwestycje w rozwój parku maszynowego, zastosowanie nowoczesnych systemów logistycznych oraz stałe podnoszenie kwalifikacji kadry, pozwalają firmie skutecznie konkurować na europejskim rynku meblowym.

Na rozpoznawalność produktów marki Lenart wpływ ma przede wszystkim jakość oraz wysoki poziom wzorniczy mebli, co potwierdzają opinie klientów, a także liczne branżowe nagrody.

Marka

Produkty marki Lenart odpowiadają na potrzeby współczesnych użytkowników – są doskonale przemyślane pod względem ergonomii i funkcjonalności, a przy tym nowoczesne i atrakcyjne wzorniczo. Misją marki Lenart jest projektowanie mebli uniwersalnych i łatwych do zaaranżowania, które pozwalają zachować kompromis – umożliwią pogodzenie potrzeb wszystkich domowników z ograniczeniami niewielkich pomieszczeń. To meble wielozadaniowe, stworzone w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać swoje możliwości.

Projektaci wewnętrzego biura LenART DESIGN aktywni podążają za trendami, dlatego wszystki meble wyróżniają się nowoczesnym i modnym designem. Są przy tym uniwersalne – szeroka oferta wzorów, kolorów i faktur sprawia, że harmonijnie komponują się z innymi meblami w mieszkaniu oraz różną stylistyką wnętrza.

Zaletą większości kolekcji jest modułowość – poszczególne meble można ze sobą dowolnie zestawiać tworząc unikalne zestawy, idealnie dopasowane do wnętrza oraz potrzeb mieszkańców. Meble zachęcają do kreatywnosci, pozwalają użytkownikom poczuć się projektantami i samodzielnie stworzyć wymarzoną przestrzeń. Marka Lenart udowadnia, że niewielkie pomieszczenia nie są przeszkodą do tego, aby mieszkać wygodnie, modnie i ze smakiem.