Światło zamknięte w szkle. Nowa kolekcja Glass od Dekoluce

Dekoluce lubi zaskakiwać. Poszukiwanie nowych form i faktur to jedno z kluczowych założeń marki. I znów się udało: właśnie debiutuje niezwykła kolekcja lamp wykonanych z ręcznie dmuchanego szkła. Linia Glass od Dekoluce to nowy, piękniejszy wymiar światła subtelnie sączącego się przez szkło. Idealna harmonia pomiędzy tradycyjnym rzemiosłem a nowoczesnym designem. Takie połączenie to prawdziwa sztuka. Do świata, w którym oświetlenie jest kunsztem, zaprasza po raz kolejny Dekoluce.

W Tajemnice Kleopatry
Wspólnym mianownikiem kolekcji Glass, którą tworzą lampy wiszące, podłogowe i stołowe, są szklane abażury o finezyjnych kształtach i kolorach. W nich kryją się miłość do szkła, pasja projektantów oraz doskonałe umiejętności i wiedza rękodzielników. W dużej mierze to doświadczenie i precyzja hutników decydują o wyglądzie każdej lampy. Mistrzowie szkła dbają o to, by efekt końcowy był zachwycający. Dlatego wśród propozycji, które tworzą linię Glass, trudno jest wybrać te najpiękniejsze. Swój wdzięk i czar, niczym Piękność znad Nilu, roztacza Kleopatra. Na wzór ostatniej królowej hellenistycznego Egiptu, olśniewa urodą, elegancją i wdziękiem. Oryginalny, nieco wydłużony kształt szklanego klosza o miękkich, delikatnych krawędziach urzeka subtelnością i delikatnością. Ręcznie dmuchane szkło zachwyca kunsztem wykonania. Czarowi Kleopatry trudno się oprzeć, dlatego niezależnie od stylu aranżacji wszędzie będzie stanowiła niepowtarzalny element dekoracyjny, doskonale oświetlając przy tym przestrzeń.
Dla miłośników oszczędnych, choć niebanalnych form projektanci stworzyli Atrię. Uwagę przykuwa nietuzinkowa forma klosza, która tworzy spójną całość z długim przewodem oraz elementami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Harmonijne połączenie tradycji i nowoczesności to kwintesencja Atrii. Ponadczasowa elegancja i oszczędna forma perfekcyjnie wpisują się w nowoczesny minimalizm. Z kolei prosty, oszczędny styl oraz industrialna estetyka wyróżniają Fridę, która jest kwintesencją zasady „mniej znaczy więcej”. Duży klosz wykonany z ręcznie dmuchanego szkła doskonale prezentuje się w towarzystwie mosiądzu. Frida, „dusza wrażliwa na piękno”, uczy, że im prościej, tym piękniej.

Kosmiczna Odyseja
Nie bez powodu nazwy lamp podłogowych i stołowych w kolekcji Glass pochodzą od ciał niebieskich: gwiazd, księżyców czy planet. Łączy je sekretne piękno, któremu trudno się oprzeć. Kastor i Kallisto to propozycje lamp podłogowych wyróżniających się szlachetnością materiałów, niezwykłą dbałością o detal oraz nowoczesnym designem. Oryginalne formy szklanych podstaw zestawione z tradycyjnymi abażurami wykonanymi z materiału udowadniają, że fuzja tradycji i nowoczesności może być niezwykle udana. Lampy podłogowe z kolekcji Glass przeznaczone są głównie do wnętrz nowoczesnych, ale odnajdą się także w aranżacjach vintage, New classic czy glamour. Ręcznie dmuchane szkło i klasyczna forma abażuru dobrze się prezentują w każdym wnętrzu.

Ciemność ujarzmiona
Wszechstronność i różnorodność kolekcji Glass pokazują, że Dekoluce perfekcyjnie potrafi ujarzmić ciemność. Zgodnie z filozofią marki wszystkie oprawy łączą niepowtarzalny design, doskonała jakość wykonania oraz funkcjonalność. W bogatym portfolio firmy nie ma miejsca na przypadkowość. Za każdą oprawą kryją się oryginalne wzornictwo oraz kunszt wykonania. Po raz kolejny Dekoluce udowadnia, że oświetlenie jest sztuką, którą doskonale opanował. Najnowsza kolekcja Glass od Dekoluce dostępna jest wyłącznie w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home www.dekorianhome.pl. Więcej informacji dostępnych jest również w katalogu, dostępnym online: https://dekorianhome.pl/katalog-dekoluce