Susznie prania na świeżym powietrzu. Jaki model suszarki ogrodowej wybrać?

Mokre pranie schnie szybciej na świeżym powietrzu – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. W ciepłe, słoneczne dni warto rozwiesić je w ogrodzie lub na balkonie. Jaki zatem model suszarki będzie najlepszy do ogrodu, a jaki gdy mieszkamy w bloku? Podpowiadamy!

Suszarka do ogrodu. Na co zwrócić uwagę?

Kupując suszarkę do ogrodu, kieruj się przede wszystkim jakością. Pamiętaj o tym, że suszarka będzie narażona na szereg szkodliwych czynników, takich jak deszcz, wiatr, silne promienie słoneczne czy duże wahania temperatury. Powinna więc  być trwała i wykonana z materiałów, które dobrze znoszą warunki zewnętrzne, jak np. modele z serii Sun Lift od Viledy. Linia suszarek Vileda Sun Lift oferuje trzy warianty o różnej powierzchni suszenia: 40 m (mieszcząca do trzech pełnych prań) 50 m (do czterech pełnych prań) i 60 m (aż do pięciu pełnych prań). Dzięki aluminiowej konstrukcji, suszarki Sun Lift nie rdzewieją, a dołączony do nich pokrowiec zapewnia dodatkową ochronę przed promieniami UV. Opatentowany system Perfect Lines zapewnia, że linki zawsze pozostają napięte, a rozkładanie i składanie suszarki jest niezwykle łatwe. Taki system, w połączeniu z możliwością regulacji wysokości, znacznie ułatwia wieszanie prania. Suszarki z linii Sun Lift posiadają obrotową konstrukcję, która reaguje na podmuchy wiatru, dzięki czemu pranie wysycha szybko. 

Suszarka balkonowa – sprytne wykorzystanie przestrzeni w bloku

Rozwiązaniem idealnym na balkon, które zajmie mało miejsca, a przy tym łatwo będzie je zdemontować (np. na zimę), będzie suszarka balkonowa Vileda Sunset. Dzięki regulowanym ramionom przymocujesz ją do balustrady bez konieczności trwałej ingerencji w elewację budynku.

W przypadku większych balkonów, sprawdzi się również tradycyjna suszarka do użytku wewnątrz i na zewnątrz w zależności od potrzeby. Kluczowe jest tu wyposażenie w kółka, aby jej przemieszczanie było proste, nawet z załadowanym praniem (kiedy np. zaskoczy cię letnia mżawka). Tutaj szczególnie polecamy Vileda Infinity, która oprócz wspomnianych kółek, posiada również rozsuwane linki zwiększające w razie potrzeby powierzchnię suszenia. Grube pręty suszarki nie odgniatają się na praniu, co ułatwi jego późniejsze prasowanie. 

Jeśli szukasz trwałego rozwiązania o niewielkich rozmiarach dobrym pomysłem może być Vileda Genius 70. Ta kompaktowa suszarka teleskopowa jest odporna na warunki atmosferyczne, więc dobrze sprawdzi się za zewnątrz. Genius 70 został zaprojektowany tak, aby jednocześnie być półką lub stolikiem balkonowym, kiedy nie pełni funkcji suszarki. 

Suszenie prania na wolnym powietrzu przynosi mnóstwo zalet. Przede wszystkim, zapewnia szybsze wysychanie nawet grubych i dużych gabarytowo części odzieży. To dlatego zimowe kurtki, płaszcze czy koce warto prać właśnie latem – dużo łatwiej będzie je wysuszyć w ciepłym słońcu, niż w zamkniętym pomieszczeniu. Kolejną, nie mniej ważną zaletą, jest oszczędność miejsca w mieszkaniu. Z suszarką zewnętrzną nie musisz martwić się, że wywieszone pranie będzie zawadzać i nieestetycznie wyglądać, kiedy przyjdą goście. Oprócz tego, pranie suszone na wietrze pachnie czystością w sposób, którego nie zagwarantują żadne środki chemiczne.

O firmie:

 Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach  i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od ściereczek, zmywaków i rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości. 

Więcej informacji: www.vileda.pl