Styl Eclectic: wyznaczniki stylu eklektycznego

Zaskakujące kombinacje, nieposkromiona radość, kreatywne podejście do aranżacji – to hasła, które najlepiej opisują styl eklektyczny we wnętrzach. Siedem precyzyjnie dobranych do niego kolorów z palety Feel the Color Tikkurila umożliwia stworzenie aranżacji w duchu Eclectic, będących nieustającym źródłem inspiracji.

Eklektyzm to styl, który łączy ze sobą różne, z pozoru niepasujące do siebie elementy. Jego urokiem jest brak ściśle określonych zasad i twórcza wolność. Dzięki swobodnemu zestawianiu różnorodnych konwencji pozwala uzyskać ciekawe kompozycje, które będą odzwierciedlać indywidualne gusta domowników. Dopasowane do tej stylistyki kolory z kolekcji marki Tikkurila ułatwią wykreowanie we wnętrzach radosnej, poprawiającej nastrój mozaiki barw.

Styl Eclectic nie lubi nudy i utartych schematów. Zastosowanie śliwkowego odcienia M339 Tango nie tylko na ścianach, ale również na sztukaterii zaintryguje różnorodnością faktur, a wyrazisty punkt w postaci różowej kanapy wprowadzi poczucie radosnej beztroski. We wnętrzach zaaranżowanych w ten sposób świetnie odnajdą się osoby, które lubią podchodzić do otaczającego świata z fantazją i optymizmem.

Jeśli wolimy zestawienia bardziej stonowane i subtelne, warto postawić na jasne barwy. Spokojny odcień K503 Palace nie tylko rozświetli przestrzeń, ale również ukoi zmysły i pozwoli się zrelaksować w domowym zaciszu. Eklektyczny charakter można uzyskać wówczas łącząc rozmaite rośliny doniczkowe oraz meble w różnych stylach, które będą przyciągać wzrok, nadając wnętrzu nieszablonowy wyraz.

Więcej informacji o aranżacjach w stylu Eclectic, które można stworzyć z marką Tikkurila, znajduje się pod adresem:  https://tikkurila.pl/inspiracje/tikkurila-feel-the-color-eclectic.

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie  www.tikkurila.pl.

Language versions »