Sprawdź, jaki masz styl sprzątania i dobierz odpowiednie akcesoria

Ilu ludzi tyle nawyków i oczekiwań, także jeśli chodzi o sprzątanie. Okazuje się, że tę z pozoru prostą czynność każdy wykonuje trochę inaczej. Jedni nie mają z tym problemu, a nawet lubią codzienne porządki. Inni za mopa chwytają tylko wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne. Jedno nie ulega jednak wątpliwości, mimo że nie wszyscy przepadamy za sprzątaniem, to wszyscy lubimy porządek. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twój dom był przytulny i wolny od zarazków, po prostu musisz sprzątać. Nieważne, czy masz bardziej proaktywne podejście do porządków, czy wolisz sprzątanie raczej na luzie, możesz dopasować gamę produktów do swojej osobowości czyszczącej. Sprawdź, w jakim stylu sprzątasz!

Perfekcjonista, czyli idealny porządek
Codziennie po przyjściu z pracy zabierasz się za sprzątanie mieszkania i nie jesteś w stanie się zrelaksować, dopóki wszystko nie jest wyczyszczone na błysk? Jesteś pedantyczna, gumowe rękawiczki Ci nie straszne, a trudne do usunięcia zabrudzenia, to dla Ciebie tylko kolejne wyzwanie? Wszystko wskazuje na to, że jesteś typem perfekcjonisty i jak Marie Kondo nie znosisz bałaganu, a uwielbiasz zwykłą rutynę czyszczenia i…akcesoria do sprzątania. Oczywiście takie, które są w 100% efektywne i spełniają swoje zadanie – w końcu przywiązujesz ogromną wagę do jakości. W takim wypadku porządny mop to podstawa Twojej kolekcji akcesoriów do sprzątania. Sprawdzi się np. płaski obrotowy Ultramat TURBO XL – ten model został zaprojektowany dla najbardziej wymagających użytkowników, dla których priorytetem jest właśnie dokładne sprzątanie. W przeciwieństwie do zwykłego mopa, Ultramat Turbo ma teraz rozmiar XL i zapewnia 25% więcej kontaktu z podłogą. Dzięki temu czyszczenie jest bardzo wydajne. Mycie dużych powierzchni nie sprawi Ci już żadnego problemu. Pozbędziesz się uporczywych zabrudzeń, bo Ultramat TURBO XL ma dwa rodzaje włókien czyszczących. Białe wyczyszczą najdelikatniejsze powierzchnie bez zarysowań. A czerwone nie pozostawią szans uporczywym zabrudzeniom i to bez konieczności stosowania detergentów. Nie umknie Ci też brud i kurz w kątach i narożnikach – ruchoma główka mopa Ultramat TURBO XL z łatwością dotrze pod meble i w inne trudno dostępne miejsca.

Szybki sprzątacz, czyli porządki raz dwa
Jeśli prowadzisz intensywny tryb życia i masz napięty harmonogram oznacza to, że porządki nie zawsze mogą być priorytetem na Twojej liście rzeczy do zrobienia. Nie zmienia to jednak faktu, że lubisz, kiedy mieszkanie jest czyste i uporządkowane. Najprawdopodobniej jesteś po prostu szybszym sprzątaczem niż inni, który robi porządki sprawnie i efektywnie. Wiesz, że pomimo tego, co uważa wiele osób, sprzątanie i prace domowe wcale nie muszą trwać długo, żeby przyniosły oczekiwany efekt. Oczywiście pod warunkiem, że masz odpowiedni sprzęt. Podczas ekspresowych porządków sprawdzi się mop Spray & Clean od Viledy, który jest szybki i łatwy w użyciu, dzięki czemu świetnie nadaje się do codziennego użytku lub doraźnego czyszczenia. Mop Spray & Clean jest zawsze gotowy do użycia – nie musisz już wykonywać szeregu kłopotliwych czynności, począwszy od nalewania wody do wiadra, dodawania płynu, po ręczne wyżymanie mopa. Mop Spray & Clean ze spryskiwaczem umożliwia czyszczenie podłogi na mokro bez użycia wiadra, ma też dwustronną nakładkę, dzięki której nie tylko umyjesz, ale także osuszysz podłogę po odwróceniu wkładu. Wystarczy, że napełnisz zbiornik wodą lub ulubionym płynem do podłóg, a wprowadzisz do domu odświeżający i przyjemny zapach czystości. A, jeśli chcesz szybko przywrócić blask lustrom, szybom i kafelkom, sięgnij po specjalną ściereczkę z aktywnej mikrofibry, np. Actifibre Window (Vileda). To się nazywa sprzątać błyskawicznie!

Prokrastynator, czyli „posprzątam później”
https://bankomania.pkobp.pl/bankofinanse/oszczedzanie-i-inwestowanie/prokrastynator-czy-na-pewno-to-nie-ty/
Masz tendencję do odkładnia zadań na później? Sprzątasz tylko wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne i stwierdzasz, że w końcu musisz uporać się z pracami domowymi, nagromadzonymi przez wiele miesięcy? Jeśli zawsze, kiedy trzeba zrobić porządki znajdujesz akurat coś pilniejszego do zrobienia, najprawdopodobniej jesteś typem prokrastynatora. Co możemy Ci poradzić? Po prostu nie zwlekaj dłużej! Sprzątanie wcale nie musi być męczące, może być szybkie i nawet przyjemne. Wystarczy, że pod ręką masz odpowiednie narzędzia. Jeśli np. nie lubisz odkurzać, zainwestuj w nowoczesne rozwiązanie, np. robota sprzątającego (np. VR 302 marki Vileda). To łatwy w obsłudze, cichy i zdalnie sterowany odkurzacz o wysokiej mocy ssącej. Świetnie sprawdzi się zarówno w czyszczeniu podłóg, jak i dywanów z krótkim włosiem. Wiemy jak ważna w utrzymaniu porządku jest systematyczność, dlatego robot jest wyposażony w praktyczną funkcję planowania codziennych porządków. Dodatkowo można nim w łatwy sposób nawigować – pilot zdalnego sterowania sprawia, że nie trzeba ruszać się z kanapy, by za chwilę cieszyć się czystymi podłogami. Znów odłożyłaś pranie na później? Nie musisz się martwić, wystarczy że zaopatrzysz się w suszarkę, która ma dużo powierzchni suszącej, jak np. Infinity od Viledy. Ten model ma podwyższony stelaż, który możesz rozsunąć i dopasować do potrzebnych akurat rozmiarów. Teleskopowe linki wyregulujesz do wymiarów od 186 cm aż do 257 cm – wysuszysz nawet trzy prania na raz. Dzięki kółkom możesz ją przesuwać bez konieczności podnoszenia z ciężkimi, mokrymi rzeczami. Latem wystaw suszarkę do ogrodu, na taras lub balkon, a świeże powietrze sprawi, że Twoje ubrania będą pachniały niesamowicie.

Jeśli już wiesz, jaki styl robienia porządków jest Ci najbliższy, skompletuj najlepsze dla siebie akcesoria do sprzątania i ułatw sobie codzienne porządki.

O firmie:
Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu “http://www.freudenberg.de/” Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach  i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od “http://www.vileda.pl/do_zmywania_i_wycierania.php” ściereczek,  “http://www.vileda.pl/do_zmywania_i_wycierania.php” zmywaków i  “http://www.vileda.pl/do_ochrony_i_pielegnacji_dloni.php” rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię “http://www.vileda.pl/do_suszenia_i_prasowania.php” do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości.
Więcej informacji: www.vileda.pl