Sposób na relaks.
 8 inspirujących pomysłów 
na aranżację strefy wypoczynkowej

Wygodna sofa lub łóżko to podstawa udanego wypoczynku. Ale dopiero w otoczeniu odpowiednio dobranych dodatków stworzymy salon czy sypialnię, które zachęcają do relaksu. Jak zaaranżować te pomieszczenia, byśmy chcieli w nich spędzać jak najwięcej czasu?

Urządzając przestrzeń tylko dla jednej osoby możemy jej podporządkować całą strefę wypoczynkową. Najważniejsze by zwrócić uwagę na wygodne siedzisko oraz oparcie mebla, które będzie sprzyjać relaksowi w różnych pozycjach. Istotne są także jego gabaryty, zwłaszcza jeśli mamy do urządzenia mniejsze wnętrze.

Jeśli ze strefy wypoczynkowej będzie korzystać para o różnych przyzwyczajeniach lub rodzina z dziećmi, to dobrym rozwiązaniem będą meble modułowe. Można je dowolnie konfigurować i dostosowywać do potrzeb wszystkich domowników. W takich sytuacjach sprawdzą się też “sofy kameleony”, które można ustawiać pod różnymi kątami. Wtedy domownicy, w zależności od sytuacji, będą mogli spędzać czas razem lub osobno. Jeśli mebel pozwala dodatkowo na rozstawienie modułów, tak jak w przypadku kolekcji Pelo od VOX, będzie to niepodważalny atut, który przyda się podczas wieczornych spotkań ze znajomymi – mówi Małgorzata Bernady, Head of VOX Visual Concept Team.

Nie tylko sofa

Nie zapominajmy że funkcjonalną strefę wypoczynkową tworzą nie tylko sofa czy łóżko. Oprócz odpowiednio dobranych mebli ważne są też elementy, które tworzą klimat wnętrza albo dopełniają przestrzeń funkcjonalnie.

Przyda nam się też stolik lub komplet stolików kawowych do odstawiania podręcznych przedmiotów, z których korzystamy w trakcie wypoczynku. Zwróćmy również uwagę na  optymalnie rozmieszczone punkty świetlne – ważne by miały możliwość regulacji natężenia światła. Ważnym sprzymierzeńcem relaksu są tekstylia – poduszki i pledy, dzięki którym strefa wypoczynkowa nabiera miękkości i przytulności. Zadbajmy też o drobne dodatki. Niech będą to świece, lampiony i wszelkie dekoracyjne przedmioty, które razem z książkami, gazetami budują wokół nas kompozycje miłe dla oka – podpowiada Małgorzata Bernady.

Poza stolikiem kawowym czy wygodnym fotelem, które stanowią punkt obowiązkowy każdego salonu, warto też dobrać praktyczne pufy. Będą nie tylko naturalnym rozszerzeniem powierzchni wypoczynkowej sofy, ale często też – dodatkowym schowkiem. Np. puf Doppio posiada dwustronne wieko, dzięki któremu może funkcjonować zarówno jako stolik, jak i miejsce do siedzenia. Wewnątrz znajduje się wyścielony podszewką pojemnik – idealny na koc, poduszkę czy czasopisma, których nie chcemy trzymać na wierzchu.

Jak urządzić wygodną strefę wypoczynku w salonie albo sypialni? Przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji, które znajdziecie poniżej.

Łatwe zmiany

Zmieniają się nasze upodobania i potrzeby, a wraz z nimi przestrzeń naszego mieszkania. Dlatego sofa Slide dostosowuje się do wielu domowych sytuacji. Zaprojektowana przez Martę Krupińską może być klasyczną sofą, ale także kanapą dwustronną, gdy domownicy chcą posiedzieć osobno, ale zachowując bliskość. Dzięki niezależnie przesuwanym siedziskom bez wysiłku uzyskasz dwa szezlongi. A gdy goście się zasiedzą – wystarczy kilka ruchów i dodatkowa przestrzeń do spania gotowa.

 

Miejsca nie brakuje

Proste, lekkie, nowoczesne moduły Pelo od marki VOX – dzięki nim stworzysz narożniki i sofy idealnie dostosowane do Twojego wnętrza. Obszerny, wielozadaniowy puf równie dobrze może być przedłużeniem mebla wypoczynkowego, jak i podnóżkiem, a nawet stolikiem. Już nie musisz zastanawiać się, gdzie odłożyć laptopa, tablet, czytane książki czy magazyny.

Zmieszczą się wszyscy

Narożnik Pelusa marki VOX to prawdziwy król salonu, który niebanalnym rozmiarem przykuwa uwagę. Wypełnienie z naturalnego pierza gwarantuje najwyższą jakość wypoczynku. Dla mniejszego wnętrza możesz wybrać 2,5-osobową sofę z tej kolekcji.

Salon i sypialnia w jednym

Miękka i głęboko pikowana sofa z kolekcji Cotta marki VOX to idealne rozwiązanie do małych mieszkań bez wydzielonej sypialni. Sprawdzi się za dnia jako miejsce do odpoczynku i rodzinnych spotkań, w nocy zaś – jako łóżko. W dużych przestrzeniach zapewni dodatkowe miejsce do spania dla gości.

Elegancko w zieleni

Idealna propozycja dla królewskiego odpoczynku. Sofa i narożnik z kolekcji Duvet to elegancja dopracowana w każdym detalu. Poduszki oparciowe i dekoracyjne nadają kolekcji szczególną miękkość. Dzięki niej możesz zmienić swój salon w przytulne miejsce relaksu.

Zadbaj o sypialnię

Poza salonem ważnym miejscem wypoczynku, nie tylko w nocy, jest sypialnia. Tapicerowane łóżko Harmonic marki VOX (projekt Joanny Leciejewskiej) powstało z myślą o zapewnieniu komfortu i porządku w pokoju. Miękki zagłówek umili leniwe, niedzielne poranki z książką, kawą lub śniadaniem do łóżka. Wielką zaletą mebla jest pojemnik bez przegród ukryty w konstrukcji – dzięki prostemu mechanizmowi otwierania w każdej chwili będziesz mieć do nich dostęp.

Minimalizm w czerni i bieli

Jeśli cenisz subtelne odniesienia do klasycznych wzorców, to pokochasz sofę z kolekcji Sophie marki VOX. Docenisz też wysokie, drewniane nóżki, które nadają sofie lekkość i ułatwiają utrzymanie porządku w pomieszczeniu.

Najważniejszy towarzysz

Bez niego salon będzie niepełny. Wygodny fotel to niezastąpiony towarzysz każdej sofy czy kanapy. To strefa naszego indywidualnego wypoczynku oraz ulubione miejsce na lekturę. Fotel Fint dzięki dwustopniowemu oparciu może pełnić rolę wygodnego siedziska dla mola książkowego albo być komfortowym miejscem do pracy na czas home office. Na jego wygodnym podnóżku odstawisz laptop, kubek z kawą bądź wygodnie położysz nogi i się zrelaksujesz.

Language versions »