Sposób na homeoffice, czyli jak zaaranżować przestrzeń do pracy w domu.

Praca zdalna to codzienna rzeczywistość wielu z nas. I chociaż homeoffice stał się profesjonalny, jak nigdy przedtem, to wraz z nim pojawiła się też wyraźna potrzeba odseparowania pracy od sfery życia prywatnego. Jak rozwiązać te kwestie w jednym mieszkaniu? Podpowiadamy…   

Od pierwszej dekady XXI wieku dysponujemy technologią pozwalającą nam na pracę zdalną, uwolnioną od wymogu przebywania w biurze. Niedawny okres pandemii pokazał jednak jasno, że choć pracować można zewsząd na masową skalę, to nadal należy pamiętać o odpowiedniej aranżacji i wyposażeniu miejsc pracy. Oczywiście najbardziej wymarzoną opcją jest posiadanie osobnego pomieszczenia, które możemy przeznaczyć na gabinet, jeśli jednak takiej możliwości nie mamy, musimy szukać innych rozwiązań. Wtedy w sukurs przychodzą biurka, sekretarzyki, stanowiska ukrywane w zabudowie meblowej. Możemy je wykonać z wysokiej jakości płyt meblowych firmy Pfleiderer, a towarzysząca im szeroka paleta dekorów z kolekcji Mood Stories, pozwoli znaleźć dekor doskonale wpisujący się w nasz gust oraz styl. Konieczność adaptacji wnętrz do różnych funkcji spowodowała również, że na rynku wybór mebli wielofunkcyjnych, jest coraz większy i ciekawszy. Multifunkcjonalność to już nie tylko modny trend, ale potrzeba współczesnego człowieka. Oprócz sprytnie zaprojektowanych mebli, kryje się za nią również szereg rozwiązań, które mają na celu zaspokoić większość naszych potrzeb tj. odpoczynek we własnym domu, relaks, rozwijanie pasji, ale też zabawę. Podsumowując, chodzi o to, aby nasze domy i mieszkania nas nie ograniczały i zapewniły wysoki komfort życia, nawet jeśli będziemy zmuszeni do izolacji. 

Salon i biuro w jednym

Pracę w domu można zorganizować w wielu nieoczywistych miejscach. Jedno z najprostszych rozwiązań, to przeznaczyć do tego celu stół w kuchni lub jadalni. W mgnieniu oka zyskamy sporo wygodnej przestrzeni do pracy. Możemy też wydzielić strefę biurową w salonie np. ustawiając małe biurko w kącie pokoju i osłonić je dekoracyjnym parawanem. Wewnętrzną część parawanu, od strony biurka, można dodatkowo wykorzystać jak tablicę do przypinania notatek. Warto wziąć pod uwagę to, że kiedy domowe biuro musimy wpasować w przestrzeń salonu lub pokoju dziennego, dobrym rozwiązaniem będzie wybór funkcjonalnego biurka z szufladami pozwalającymi schować laptopa i podręczne dokumenty. Taki mebel najlepiej wykonać na zamówienie, dzięki czemu łatwiej będzie nam dopasować biurko do stojących już w pomieszczeniu mebli. Wśród dekorów dostępnych w kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer, znajdziemy zarówno dekory jednobarwne, jak również imitujące kamień czy drewno. Ciekawym wyborem jest wpadający w szarość Dąb Retro R20372, który świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Dla ceniących przytulne aranżacje dobrym rozwiązaniem będzie z kolei klimatyczny Orzech California R30039, a do wnętrza w stylu glamour rewelacyjnie wpasuje się elegancki Marmur Bianco S63051. Najważniejsze, aby stylistyka biurka pasowała do reszty pomieszczenia. 

W domowym zaciszu

Kącik biurowy w sypialni? To świetny pomysł. Pomieszczenie to kojarzy się ze spokojem i ciszą, a więc tym, czego zwykle najbardziej potrzeba nam podczas pracy. Możemy wstawić do sypialni małe biurko lub stworzyć meblową zabudowę z rozległym blatem, umieszczoną pod oknem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Miejsce do pracy jest dobrze oświetlone, a widok za oknem pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. W części skrzyniowej możemy z kolei zaplanować pojemniki na pościel. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie mebli, które już posiadamy i nadanie im nowych funkcji. 

Dobrym przykładem jest szafa, która poza miejscem do przechowywania odzieży może zamienić się w zamykane biurko. W zależności od jej rozmiaru i budowy, wystarczy przymocować wewnątrz dodatkową płytę, która będzie pełniła formę blatu. To szybki i prosty sposób na homeoffice. W przestrzeni sypialni połączonej w biurem dobrze sprawdzą się delikatne, ciepłe dekory drewna tj. Dąb Shetland R20246 czy Dąb Olejowany R20348. Nadadzą one wnętrzu przytulnego, relaksującego klimatu. Co więcej, doskonale pasują do nich modne dekory jednobarwne – głęboki, ciemny odcień czerwieni tj. Burgund U17054 czy tajemnicza czerń z domieszką zieleni tj. Black Green U19011. Łącząc różne dekory możemy stworzyć interesujące wnętrze zgodne z obowiązującymi trendami.

W biurze jak w domu

Doświadczenie pracy w domu wpłynęło też na biurowe przestrzenie – zapragnęliśmy więcej przytulności, wygody i prywatności, miejsc sprzyjających pracy zespołowej, ale też indywidualnemu skupieniu na wykonywanych zadaniach. Coraz częściej w biurach zobaczymy rośliny, materiały imitujące naturalne drewno i ciepłe, kojące oświetlenie. Przenosimy cechy domu do biura i udomawiamy je, dzięki czemu codzienna praca staje się przyjemniejsza. Wpływ na nasze samopoczucie w pracy ma również jakość materiałów, z jakich wykonane są meble i zabudowy. Dlatego wybór produktów firmy Pfleiderer jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ charakteryzują się one wysoką trwałością i są odporne na intensywne użytkowanie. Jakość i dobry design produktów Pfleiderer zostały docenione przez jury przyznające prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa. Kolekcja Mood Stories zdobyła nagrody tj. ICONIC Awards, German Design Award, IDA Awards, jak i Diament Meblarstwa. Znalazła się także w finale konkursu Dobry Wzór.

Poznaj całą kolekcję Mood Stories na www.pfleiderer.pl