Soleil by Starck – Design na zawsze

Soleil by Starck Philippe’a Starcka to kultowa kolekcja łazienkowa o miękkich formach i ponadczasowym, a zarazem współczesnym wzornictwie.

– Philippe Starck: “Kolekcja Soleil by Starck to po prostu nieskończona dobroć”.

– Minimalizm i organiczne wzornictwo

– Wyrafinowane linie i zrelaksowana estetyka

Soleil by Starck to najnowsza ikoniczna seria stworzona przez Philippe’a Starcka dla firmy Duravit. “Kolekcja Soleil by Starck to po prostu nieskończona życzliwość. Wewnątrz każdy z nas zna tę miękkość” – powiedział francuski projektant, opisując kolekcję. Kreacje Starcka stawiają ludzi w centrum uwagi i badają nasz emocjonalny związek z tymi przedmiotami: “Chciałem stworzyć dla nas produkt, który wyraża tę nieskończoną miękkość, tę nieskończoną życzliwość”.

Formy inspirowane przez naturę

Kolekcja wzornicza Duravit i Starck inspirowana naturą, minimalistycznymi formami odpowiada tęsknocie wielu z nas za oszczędnym podejściem do życia. Cechą wyróżniającą kolekcję łazienkową są łagodne łuki i płynne linie, które przypominają wydmę uformowaną przez wiatr. 

Philippe Starck znalazł również inspirację w morskich falach, które powoli rozwiewają się i delikatnie znikają, im bardziej są niesione w kierunku plaży: “Jest w nich prawdziwa miękkość. W tym miękkim i powolnym znikaniu jest coś absolutnie poruszającego.” Zjawisko to ilustrują łagodne formy i płynne przejścia  serii.

Dzięki swoim zmiękczonym liniom Soleil by Starck tworzy naturalną i zrelaksowaną atmosferę – zupełnie jak beztroskie uczucie, które towarzyszy krótkiemu odpoczynkowi nad morzem. Kompaktowy program składa się z umywalek, toalet i wanien, elastycznie łączy się z różnymi stylami wyposażenia i zachwyca ponadczasowo nowoczesnym wzornictwem – “Na zawsze”, podsumował Starck.

Duravit_Soleil_by_Strack

Minimalizm na każdy plan: Umywalka Soleil by Starck (450 x 380 mm) w połączeniu z baterią umywalkową C.1 w kolorze chrom. Mimo skromnych wymiarów, wewnętrzna umywalka zapewnia dużo miejsca.

Duravit_Soleil_by_Strack

Łatwe do czyszczenia i higieniczne: Toalety ścienne z innowacyjną techniką spłukiwania HygieneFlush. Dzięki lekkiemu wysunięciu do przodu można otworzyć deskę sedesową bez konieczności dotykania ceramiki.

 

Duravit_Soleil_by_Strack

Indywidualne możliwości aranżacyjne: Całościowy projekt łazienki zaprasza do domu.  Ceramikę Soleil by Starck można łatwo łączyć z różnymi  elementami wyposażenia, co zapewnia maksymalną  elastyczność w projektowaniu osobistej, wymarzonej łazienki.

Duravit_Soleil_by_Strack

Płynne przejścia: Miękkie przejścia do wewnętrznej umywalki, jakby uformowane przez wiatr i wodę, oddają poczucie naturalności i czystości. Tutaj: Umywalka nadblatowa Soleil by Starck (560 mm) w połączeniu z meblami łazienkowymi z serii D-Neo. Ciekawy kontrast z bielą ceramiki: Bateria C.1 w kolorze Matt Black

Duravit_Soleil_by_Strack

Asortyment łazienkowy przywodzący na myśl beztroski dzień na plaży: Kolekcja łazienkowa Soleil by Starck tworzy naturalną i relaksującą atmosferę dzięki swoim subtelnym i eleganckim liniom.

Duravit_Soleil_by_Strack

Oszczędność miejsca i przestronność: wolnostojąca owalna wanna odzwierciedla subtelną intymność zewnętrznej krawędzi umywalki, co ułatwia czyszczenie. Nawet zastosowany materiał DuraSolid® podkreśla delikatność serii. Dzięki długości 1600 mm doskonale pasuje również do małych łazienek. 

Philippe_Starck_Portret_© Jean-Baptiste Mondino

Philippe Starck zawsze skupia się na tym, co najważniejsze. Jego wizją jest, aby każde dzieło poprawiało życie jak największej liczby osób, niezależnie od formy. Ta filozofia uczyniła go pionierem i centralną postacią koncepcji “democratic design”.