Sielanka, bliskość natury i przytulny minimalizm. Oto wnętrze w stylu Country.

Aranżacja wnętrza w stylu Country odzwierciedla nasze pragnienie kontaktu z przyrodą, ale również współczesne zainteresowanie ekologią i zdrowy tryb życia. Ma też charakter reprezentacyjny – jest wprost idealne do przyjmowania członków rodziny i innych gości. Dzięki dekorom z nastroju Country z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer, urządzimy intrygujące wnętrze pełne ciepła – przytulne i kameralne oraz wpisujące się w trend domu za miastem.

Zawrotne tempo życia, jakie związane jest z mieszkaniem w dużym mieście powoduje, że coraz chętniej w wolnych chwilach uciekamy na wieś. Weekendowy dom za miastem to doskonałe rozwiązanie, by poczuć bliskość kontaktu z naturą, wyciszyć się i naładować pozytywną energią.  Tym bardziej, że aranżując przestrzeń do wypoczynku w wiejskim, sielankowym otoczeniu, wcale nie musimy rezygnować z nowoczesności i wygody z nią związanej.  Współczesny dom na wsi, urządzony w stylu Country jest przytulny, jednak przede wszystkim to nowoczesna i bezpieczna przestrzeń, urządzona komfortowo – pełna naturalnych materiałów lub takich, które wiernie odwzorowują naturę. To wnętrze spokojne i ciepłe, ale co najważniejsze, przefiltrowane przez współczesną świadomość trendów i dobry smak. Aż wreszcie, to minimalizm zestawiony z rustykalnym klimatem, które na pozór zupełnie inne, tworzą razem we wnętrzu wyjątkowo zgraną parę. Możliwości stworzenia takich intrygujących aranżacji wnętrz proponuje nam firma Pfleiderer, prezentująca w nastroju Country z kolekcji Mood Stories wiele ciekawych, gotowych kompozycji dekorów ułożonych w sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Proponowany przez Pfleiderer Mood Guide, to praktyczna mapa, która podpowiada, jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują, i zestawione razem, jaki pozwolą zbudować we wnętrzu nastrój. To ogromne ułatwienie w projektowaniu wnętrza, zarówno przy współpracy z projektantem lub architektem, jak również wtedy, gdy urządzamy je samodzielnie.

Spójne połączenia

Nastrój Country z kolekcji Mood Stories jest odzwierciedleniem współczesnego domu na wsi, tutaj tradycyjne elementy łączą się z inspiracjami nowoczesnymi, a szlachetne i nastrojowe dekory efektownie komponują się z sielskimi akcentami. Dom na wsi otaczają naturalne materiały – nie tylko w postaci samej przyrody, ale również tego co wewnątrz domu – znajdziemy tu wzory drewna i kamienia o bogatych strukturach, podkreślone rdzawym metalem i mosiądzem. W kolorystyce widać także nawiązania do takich materiałów, jak terakota, klinkier czy skóra. Doskonałym odwzorowaniem tych różnorodnych połączeń jest Set 01. Tutaj, szczególnie warto zwrócić uwagę na dekory inspirowane drewnem dębowym, jak Dąb Thermo (R20373), który oczarowuje nas szlachetnym, czekoladowym wybarwieniem. Na jego powierzchni widoczne są efekty przydymienia, które efektownie ukazują grę ciemnego brązu z grafitem.

Dekor ten dostępny jest zarówno w blatach, jak i płytach laminowanych. Doskonałym kompanem dla tego wzoru dębu jest dekor Terracotta (F76142), który perfekcyjnie odwzorowuje wykończenie ceramiczne o porowatej powierzchni. Jest prosty, ale jednocześnie efektowny i naturalny. Pasuje zwłaszcza do ciepłych, czekoladowych wybarwień drewna. Czerwono-brązowe, ziemiste odcienie terakoty uważane są za symbol ciepłej południowej atmosfery, z tego też powodu cieszą się niezwykłą popularnością w krajach śródziemnomorskich.  Dziś z powodzeniem zdobywają uznanie także w innych rejonach świata, a modzie na terakotę towarzyszy zainteresowanie starym różem, odcieniami cielistymi i koralowymi. W kolekcji Mood Stories dekor Terracotta występuje w płytach laminowanych i stanowi oryginalne uzupełnienie nowoczesnych projektów mebli. W secie 01 nie brak również wzorów modnego lastryko tj. Terrazzo Brązowe (F76146) oraz wyrazistych wzorów kamienia, które ukazują nam dekory Ceramic Rust (F76026) oraz Volcano (S68053), imitujący wulkaniczną skałę powstałą w wyniku krystalizacji lawy. Malowniczy wygląd nadają mu jasne partie o wyglądzie wapiennego osadu, a niezwykle wyrazista w dotyku struktura Moon potęguje uczucie obcowania z wyjątkowym materiałem.

Naturalny minimalizm

Świat Country stanowi również szansę na urządzenie prywatnej oazy, miejsca, gdzie można się schronić przed miejskim zgiełkiem. Współczesny dom w stylu Country cechuje wysmakowany minimalizm. Oddajemy hołd naturalnym materiałom, jednak prezentujemy je bez przepychu, aby uwydatnić ich estetyczne walory. W secie 02 znajdziemy trzy ciepłe i niezwykle wyraziste dekory, które zestawione razem nadadzą wnętrzu przytulny, naturalny akcent, jednak o wytwornym i eleganckim wcieleniu. Nowość w płytach i blatach – Wiśnia Porto (R42055), to dekor o wyraźnych, prostych rysunkach drewna, cechujący się brązowo-rudym kolorem. Jest stonowany i bardzo łagodny w odbiorze, dlatego świetnie komponuje się z dekorem Dąb Karmel (R20365), który charakteryzuje bardzo naturalny rysunek dębu w ciepłym, miodowym wybarwieniu. Autentyczności nadaje mu bogate usłojenie fladrowe. Dąb Karmel to dekor, od którego ciężko odwrócić wzrok, dlatego często gra główną rolę w aranżacji. Trzecim w zestawieniu wzorem, jest dekor Ceramic Rust (F76026), dostępny na blatach Duropal Compact, charakteryzujących się dyskretną grubością (jedynie 12 mm). To doskonała propozycja do nowoczesnej i eleganckiej kuchni, jako alternatywa dla kamienia naturalnego czy konglomeratu.

Piękne dekory, wysoka jakość produktu

Kolekcja Mood Stories to bogactwo pięknych i zgodnych z obowiązującymi trendami dekorów, które pomogą nam zbudować wymarzony nastrój we wnętrzu. Ważnym elementem kolekcji jest także funkcjonalna i trwała baza, którą stanowi płyta drewnopochodna. Wykonana w przeważającej mierze z recyklingu oraz surowców drzewnych pozyskanych z certyfikowanych obszarów leśnych, pozwala troszczyć się o zasoby naturalne, nie ujmując piękna naszym wnętrzom. Dzięki wysokiej jakości płyty i możliwości precyzyjnego cięcia, możemy z powodzeniem stosować ją w nawet najbardziej kreatywnych i śmiałych projektach. Jej wysoka jakość i łatwość obróbki znacząco podnosi estetykę mebli

oraz ich funkcjonalność, a stolarzom zapewnia przyjemną pracę. To wyjątkowa kolekcja wzornicza, pozwalająca uchwycić we wnętrzach idealny nastrój oraz tworzyć piękne i trwałe meble na lata.

Więcej interesujących informacji na www.pfleiderer.pl