Przytulne retro – pomysł na prostą metamorfozę sypialni od Annie Sloan

Wraz z nadejściem jesieni na nowo odkrywamy przyjemność otulenia się ciepłymi pledami oraz miękkimi poduchami w zaciszu własnej sypialni. Annie Sloan podpowiada, jak za pomocą abstrakcyjnych wzorów i głębokich barw sprawić, by nasz domowy azyl był jeszcze bardziej przytulny.

 Annie Sloan to guru świata DIY. Od 30 lat inspiruje kolejne pokolenia do tworzenia nieszablonowych, wnętrzarskich projektów. Twórczyni kultowej farby Chalk Paint™, którą pokochali entuzjaści domowych metamorfoz jak i profesjonaliści na całym świecie, nieustannie zaraża swoim entuzjazmem i motywuje, by obudzić drzemiącą w sobie kreatywność. Autorka wielu projektów, których efektem są unikalne przestrzenie i przedmioty, tym razem dzieli się pomysłem na metamorfozę sypialni. Chcesz odczarować ponure wieczory i chłodne noce? Wykorzystaj patent Annie Sloan i stwórz za pomocą abstrakcyjnych kształtów efektowny zagłówek inspirowany retro. Otul się ciepłymi odcieniami ochry, brązu, zgaszonego błękitu i różu z palety farb Wall Paint i Chalk Paint™.

Wzorcową metamorfozę sypialni przeprowadził syn Annie, Felix Sloan, pokazując krok po kroku jak samodzielnie, przy pomocy prostych technik i narzędzi, wykonać abstrakcyjne wzory na zagłówku oraz ścianie nad łóżkiem. 

Do realizacji tego projektu potrzebne będą: 

● 1l Chalk Paint™ w kolorze Scandinavian Pink

● 120 ml Chalk Paint™ w kolorze Aubusson Blue

● 120 ml Chalk Paint™ w kolorze Honfleur

● 2,5 l Wall Paint w kolorze Old Ohre do pomalowania pozostałych ścian w sypialni

● wosk Clear Chalk Paint Wax

● pędzle, taśma malarska

● sznurek, metalowy ciężarek

● płyta MDF przycięta na kształt półksiężyca

Przed przystąpieniem do realizacji należy przed wszystkim przetestować paletę kolorów. Zaleca się wcześniejsze naszkicowanie projektu i wypróbowanie różnych kolorów na papierze przed nałożeniem farby na MDF i ścianę.

Krok 1.

Pomaluj zagłówek z MDF-u farbą Chalk Paint w kolorze Scandinavian Pink. Może się okazać, że konieczne będzie nałożenie dwóch warstw, ponieważ MDF jest bardzo chłonną powierzchnią.  

Krok 2.

Metodą obciążonego sznurka zaznacz na ścianie obszar, na którym wymalujesz różowy pionowy pas. 

Rada Felixa: Do jednego końca sznurka przywiąż obciążenie. Musi być wystarczająco ciężkie, aby pociągnąć sznurek w dół. Przymocuj drugi koniec sznurka do powierzchni ściany przy pomocy niebieskiej taśmy malarskiej. To najlepszy sposób na zaznaczenie pionowej linii.

Krok 3.

Używając sznurka jako znacznika, pomaluj pas w kolorze Scandinavian Pink, używając dużego pędzla. Możesz użyć taśmy malarskiej, ale odręczna linia jest bardziej miękka.

Krok 4.

Kontynuuj zaznaczanie linii na zagłówku łóżka za pomocą innego obciążonego sznurka oraz taśmy, następnie wypełnij obszar farbą Chalk Paint w kolorze Honfleur. Gdy farba wyschnie, zabezpiecz powierzchnię woskiem Clear Chalk Paint Wax.

Krok 5.

Weź kawałek sznurka i zawiąż ołówki na obu końcach. Zaklinuj jeden ołówek pod zagłówkiem z MDF-u w jego centralnym punkcie i użyj drugiego ołówka, aby narysować półkole nad wezgłowiem.

Krok 6.

Wypełnij zaznaczony obszar farbą Chalk Paint w kolorze Honfleur. Powtórz krok 5. używając dłuższego sznurka, aby utworzyć półkole, które wypełnisz kolorem Aubusson Blue. Użyj dużego pędzla do detali, aby uzupełnić kolor w rogach.

Zdjęcia: Annie Sloan, Jesse Wild

***

 Ten i inne ciekawe projekty na domowe metamorfozy oraz twórcze wykorzystanie kolorów można znaleźć w najnowszej, szóstej edycji poradnika Annie Sloan „The Colourist”. To gorące, różowe wydanie magazynu książkowego skupia się na palecie farb Chalk Paint™ w kolorach Capri PinkOxford Navy i Old White. Ekskluzywnym prezentem w tym wydaniu jest kwiatowy szablon wraz z instrukcją krok po kroku od samej Annie. Ponadto w poradniku mnóstwo inspiracji i pomysłów na to, jak pobudzić swoją kreatywność w zaciszu własnego domu.

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/