Przedpokój – jak zaaranżować przestrzeń, która będzie wizytówką Twojego domu

Przedpokój – niby nie spędzamy w nim zbyt dużo czasu, jednak przestrzeń ta stanowi wizytówkę całego naszego domu. Warto zaaranżować go w taki sposób, aby był nie tylko funkcjonalny, ale i przestronny. Przy jego urządzaniu warto postawić na zgrabne i praktyczne meble, które nie zdominują całego wnętrza. Oto kilka wskazówek na urządzenie przedpokoju z którego codziennie rano, będziesz wychodzić z uśmiechem na twarzy.

 

Aby dobrze urządzić przedpokój, wcale nie potrzebujemy do tego dużej przestrzeni. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań, które z powodzeniem pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy, tworząc przy tym spójne stylistycznie wnętrze.

 

Dopasuj styl do swojego charakteru

 

Jeśli urządzając przedpokój, chcemy, aby jego wystrój współgrały z resztą pomieszczeń, warto postawić na meble modułowe. Szeroki wybór brył z poszczególnych kolekcji pozwala na urządzenie praktycznie każdego wnętrza  i idealne dopasowanie mebli do przestrzeni, jaką dysponujemy – cała reszta zależy od naszych indywidualnych upodobań. Jeśli w naszym domu królują klasyczne formy i naturalna kolorystyka, warto postawić na meble, których dekor przywodzi na myśl naturalne drewno. Takie wnętrze będzie stanowiło przepiękne uzupełnienie aranżacji w stylu klasycznym bądź skandynawskim. Miłośnicy bardziej nowoczesnych rozwiązań powinni postawić na białe meble z lakierowanymi frontami, które nie tylko będą stanowiły elegancką wizytówkę domu, ale dodatkowo powiększą optycznie całe pomieszczenie.

 

Brak miejsca na szafę wnękową? Nic nie szkodzi!

 

Jeśli mimo usilnych starań w naszym przedpokoju nie ma miejsca na szafę wnękową, nic nie szkodzi. Pojemna komoda oraz wysoka szafa umożliwiają przechowywanie wszystkich niezbędnych rzeczy – kurtek, butów oraz akcesoriów. Ciekawym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem jest również postawienie w przedpokoju ławki z tapicerowanym siedziskiem, która nie tylko pozwoli na wygodne założenie butów, ale również ich przechowywanie. Jeśli posiadamy sporą kolekcję ubrań, warto powiesić na ścianie dodatkowy wieszak wyposażony w haczyki, długi drążek i wygodną półkę. Wszystkie te elementy sprawią, że każda rzecz znajdzie swoje miejsce, a my zapomnimy o codziennych,  nerwowych poszukiwaniach kluczy czy ulubionej apaszki.

 

Lustro – rozjaśnij swoje wnętrze

 

Funkcja luster nie sprowadza się tylko do optycznego powiększenia pomieszczenia oraz umożliwienia przejrzenia się w nim przed wyjściem z domu. Nowoczesne lustra stają się również ozdobą całego wnętrza m.in. dzięki możliwości zamontowania w nich ledowego paska wzdłuż dolnej i górnej krawędzi. Rozwiązanie to daje niepowtarzalny efekt dekoracyjny, będący jednocześnie dodatkowym źródłem światła, które zazwyczaj w przedpokoju pozbawionym okien jest bardzo istotnym elementem.

 

Mały przedpokój = funkcjonalny przedpokój? To możliwe!

 

W małych wnętrzach liczy się każdy centymetr, dlatego warto zastanowić się nad meblami, które łączą w sobie kilka funkcji, jak np. wieszak z lustrem. Propozycja ta nie tylko powiększy optycznie całe pomieszczenie, ale także pozwoli na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dodatkowo w małym przedpokoju niezwykle istotne jest unikanie wrażenia ciężkości i przytłoczenia całej przestrzeni przez meble. Można temu zapobiec, nie tylko wykorzystując do tego celu jasne kolory wyposażenia czy ścian, ale również poprzez zawieszenie komody na ścianie. Zabieg ten nada wnętrzu lekkości, a co ważne, pozwoli na uzyskanie dodatkowego miejsca do przechowywania –  pod komodą bez problemu postawimy kapcie czy buty.

 

Przedpokój już od progu powinien zachwycać, stając się zapowiedzią tego, co można znaleźć w kolejnych pomieszczeniach. Mały czy duży – w dobie szerokiej oferty mebli modułowych nie ma to znaczenia. Ogromna ilości rozwiązań oferowanych przez projektantów pozwoli na urządzenie go w sposób funkcjonalny i stylowy.

 

 

Więcej informacji na stronie: www.meblewojcik.pl