Proekologiczna łazienka z Villeroy & Boch.

Walkę o dobro naszej planety powinno się zacząć od zmiany własnego otoczenia. Dlatego Villeroy & Boch tworzy doskonałą płaszczyznę do wprowadzenia ekologicznych rozwiązań w łazience. Podtynkowe stelaże z przyciskiem ViConnect oraz bezrantowa konstrukcja mis toaletowych DirectFlush pozwalają na oszczędność wody. W jaki sposób? Ograniczają jej zużycie podczas spłukiwania, zachowując jednocześnie idealną czystość, zaś  tworzywa CeramicPlus oraz Quaryl® są łatwiejsze w czyszczeniu dzięki swoim właściwościom. Wymagają mniejszego wykorzystania wody, jak również szkodliwych dla środowiska środków chemicznych. Warto postawić na proekologiczną łazienkę z Villeroy & Boch.

Przemysłowa działalność człowieka sprawia, że w kranach coraz częściej zaczyna brakować wody. W opinii wielu osób jest to surowiec naturalny, który nigdy się nie wyczerpie – dlatego nie zaprzątają sobie tym głowy. Ograniczenie jej zużycia musi się jednak stać codziennym obowiązkiem. W łazience możemy postawić na rozwiązania Villeroy & Boch – toalety wyposażone w ViConnect oraz DirectFlush, czy wanny i umywalki wykonane z materiałów CeramicPlus i Quaryl®. Sprawią one, że woda będzie wykorzystywana w sposób bardziej ekonomiczny, jednocześnie pozytywnie wpływając na domowy budżet.

Skuteczne spłukiwanie nie wymaga „wodospadu”!

DirectFlush to nowa generacja bezrantowych mis toaletowych. Innowacyjny kształt to nie tylko powiew oryginalności w łazienkowej scenerii, ale przede wszystkim obietnica wyjątkowo szybkiego i dokładnego spłukania. Wykorzystując zaledwie od 3 do 4,5 litra wody, pozwala wyczyścić każde miejsce we wnętrzu toalety. Jednocześnie żadna kropla nie wydostaje się na zewnątrz. DirectFlush to doskonała estetyka i wygoda, a oryginalna konstrukcja i optymalny system spłukujący sprawiają, że jest to prawdziwe mistrzostwo w dziedzinie higieny i ekologii.

ViConnect to także znacząca oszczędność zużycia wody. Podtynkowe panele spłukujące można wyposażyć w ekologiczny przycisk wykorzystujący od 3 lub 4,5 litra cieczy. Opcja maksymalna wykorzystuje 1,5 litra mniej niż tradycyjne rozwiązania, pozwalając na oszczędność setek litrów wody każdego miesiąca. Ponadto stelaże podtynkowe doskonale wtapiają się w łazienkową scenerię, urzekając eleganckim i nowoczesnym dizajnem o wyjątkowo dyskretnym charakterze.

Piękno i funkcjonalność w służbie higieny

Quaryl® to innowacyjne połączenie żywicy akrylowej i kwarcu, które pozwoliło stworzyć wyjątkowy materiał. Jest on niesamowicie plastyczny oraz odporny na odpryski i zarysowania. Jak przyczynia się to do ochrony środowiska? Tworzywo to sprawia, że drobinki brudu praktycznie do niego nie przywierają, co skutkuje łatwiejszym czyszczeniem. Co więcej, sam proces będzie wymagał zużycia mniejszej ilości wody, ale także szkodliwych dla środowiska środków chemicznych.

Doskonałym rozwiązaniem w kontekście troski o zasoby wody jest również CeramicPlus. Szkliwo stosowane w ceramice Villeroy & Boch sprawia, że krople wody łączą się ze sobą i cienkimi strumieniami spływają do odpływu. Jednocześnie zabierają ze sobą osady brudu i kamienia. Czyszczenie produktów pokrytych CeramicPlus wymaga nawet 10-krotnie mniejszego zużycia wody, a także znacznie redukuje wykorzystanie czyszczących środków chemicznych.

Villeroy & Boch poszerza ofertę produktów ekologicznych, a ochrona środowiska na stałe wpisała się w filozofię firmy. Poza stosowaniem rozwiązań ograniczających zużycie wody w swoich łazienkowych akcesoriach, przedsiębiorstwo cały czas ogranicza zużycie energii w procesie produkcyjnym oraz redukuje wytwarzanie CO2. Zakłady firmy na całym świecie nagradzane są certyfikatami, potwierdzającymi spełnianie surowych europejskich kryteriów standardu środowiskowego.