Praktyczna łazienka ułatwia sprzątanie

Dlaczego niektóre łazienki sprząta się szybko, a w innych za każdym razem wymaga to niemal logistycznego planowania? Na fali zainteresowania poradnikami Marie Kondo każdy z nas pragnie w swoim życiu prostoty i minimalizmu. CORAM DIY radzi, jak zacząć od swojej łazienki już na etapie jej urządzania, by później łatwo było zachować w niej porządek.

Są łazienki, w których już od progu panuje wrażenie bałaganu. Zazwyczaj problemem jest ilość nagromadzonych bibelotów i sprzętów. To szczególnie widoczne w małym pomieszczeniu, a większość polskich łazienek ma zaledwie kilka metrów powierzchni. Z drugiej strony może się wydawać, że sterylne wnętrza jak z katalogu są mało praktyczne w codziennym życiu. W końcu każdy chce mieć pod ręką ulubiony ręcznik czy krem. Jak więc urządzić łazienkę, by ułatwić sobie porządki?

Dobierz meble do potrzeb

Trudno przecenić solidne podstawowe wyposażenie. Zamiast małej, designerskiej umywalki wybierz dużą i solidną z serii Tiger Boston. Jest czarna, więc nie będzie na niej widać drobnych zabrudzeń. Szerokie ranty i prosty kształt ułatwiają sprzątanie i zapobiegają chlapaniu. To przekłada się na mniej porządków na co dzień. Warto pamiętać też o precyzji podczas montażu takich elementów. Jeśli odpływ prysznica jest właściwie zaplanowany, później łatwiej można uniknąć stojącej wody i wynikających z tego zabrudzeń.

W katalogu Tiger znajdziesz też wysokie, przepastne szafki. Znajdzie się w nich miejsce na wszystkie kosmetyki, a także ręczniki czy pranie. Jeśli wszystko to ukryjesz w zamykanej szafce, łazienka od razu sprawi wrażenie bardziej zadbanej.

Dodatki, które łatwo wyczyścisz

Często efektowne dodatki okazują się mało praktyczne. Żłobione elementy trzeba ciągle odkurzać, a na bibelotach osadzają się zacieki z wody i mydła. Aby ułatwić sobie porządki, lepiej postawić na proste rozwiązania takie jak:

 

pudełko z serii Sealskin Grace

Lusterko jest w środku, więc nie brudzi się i nie trzeba go ciągle przecierać. Schowaj w nim kosmetyki lub biżuterię, by nie zajmowały miejsca na blacie.

Prosty kosz Sealskin Industrial

Kosz w łazience to podstawa. Waciki czy zużyte kosmetyki można od razu wyrzucić. Zamknięty, metalowy kosz jest dyskretny i sprawia porządne wrażenie.

Szczotka klozetowa i haczyki Tiger Sem

Połączenie czerni i matu jest najbardziej praktyczne. W przeciwieństwie do chromowanych powierzchni nie trzeba ich ciągle przecierać i nabłyszczać, by wyglądały efektownie.

Uchwyt na dozownik do mydła i kubek na szczoteczki Tiger Dock

Każda buteleczka czy kubek postawione na blacie w końcu pozostawią po sobie kręgi z mydlin i wody, które trzeba będzie wytrzeć. Jeśli zamontujesz dozownik do mydła  czy kubek na szczotki bezpośrednio w ścianie, blaty będą puste i dłużej pozostaną czyste.

O CORAM DIY

CORAM DIY jest częścią międzynarodowej Grupy Coram oferującej wyposażenie łazienek renomowanych producentów takich jak: TIGER, SEALSKIN, GEESA oraz CORAM SHOWERS. Asortyment CORAM DIY uzupełnia ceramika sanitarna włoskiej marki DISEGNO CERAMICA. Blisko 30-letnie doświadczenie handlowe i produkcyjne, znajomość rynku oraz różnorodny asortyment produktów sprawiają, że CORAM  DIY jest nie tylko atrakcyjnym dostawcą, ale także znakomitym partnerem w biznesie. Nasze produkty znajdują się w ofercie salonów łazienkowych, można je znaleźć na półkach renomowanych marketów budowlanych i na stronach wiodących sklepów internetowych. Reprezentujemy na polskim rynku aż siedem marek produkujących akcesoria oraz meble łazienkowe. Dzięki temu jesteśmy jedyną z największych firm w Polsce oferującą tak różnorodne produkty, które kompleksowo pomogą urządzić każdą łazienkę.