Pracownicy Grupy Meblowej Szynaka zbudowali rower z drewna o nazwie SPEEDSTARONE

SpeedStarOne – rower z drewna wykonany przez pracowników Grupy Meblowej Szynaka został finalistą czwartej edycji konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Celem konkursu była promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego oraz krzewienie kultury technicznej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży i dorosłych. Droga od koncepcji do wykonania była długa ale zakończona ogromnym sukcesem. Prace nad projektem, układanie wszystkiego w głowach, obliczenia wytrzymałościowe, dobór odpowiednich materiałów i sama realizacja trwały prawie 3 miesiące. Aby sprostać tak odpowiedzialnemu zadaniu pracownicy PPUHIE Szynaka i Szynaka Meble z Lubawy na każdym etapie musieli wykazać się wybitnymi umiejętnościami rzemieślniczymi oraz ogromną wiedzą techniczną. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy powstał zupełnie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju rower wykonany praktycznie w całości z drewna. Drewniana rama, koła, kierownica, a nawet siedzisko sprawiły, że powstał jednoślad o niepowtarzalnym kształcie i designie. Ważący zaledwie 33 kilogramy rower to nie tylko wyjątkowy środek transportu, ale wręcz prawdziwe dzieło minimalistycznej sztuki. Jak twierdzą jego Twórcy SeedStarOne jest wynikiem połączenia nowoczesności i zastosowania nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych.

Obecność w ścisłym gronie finalistów jest dla nas ogromnym wyróżnieniem ponieważ tylko najlepiej zaprojektowane produkty miały szansę zdobyć ten zaszczytny tytuł. Pozytywna ocena naszej pracy zespołowej motywuje nas do dalszego działania i stanowi doskonały przykład, że mimo ogromnej skali naszej firmy potrafimy się jednoczyć i wspólnie osiągać ambitne cele. Praca jest naszą pasją, a doświadczenia które zdobywamy każdego dnia pozwalają nam wyznaczać trendy i kreować nowoczesne wzornictwo nie tylko w meblarstwie ale także w innych dziedzinach życia społecznego – powiedzieli konstruktorzy roweru SpeedStarOne.


Zdjęcie produktu i konstruktorzy roweru
• Adam Kołpacki
• Przemysław Puwalski
• Daniel Jewartowski
• Artur Kłosowski
• Marek Dudalski
• Łukasz Zieliński
• Jan Baran