Porcelana w łazience – nie tylko jako armatura

W historii pojawiały się miedziane czy cynowe akcesoria do łazienki, a obecnie modne są te z barwionego betonu. Jednak w pomieszczeniu kąpielowym nic nie zastąpi ceramicznych wanien i umywalek.  A gdy już masz idealnie białą wannę z delikatnym błyskiem, warto dobrać do niej akcesoria z podobnego materiału. CORAM DIY radzi, jak to zrobić.

Porcelana w łazience kojarzy się dość jednoznacznie. Jednak w rzeczywistości może ona przybrać wiele różnych wcieleń. Poniżej przegląd propozycji zastosowania różnego rodzaju ceramiki w pomieszczeniach kąpielowych.

Porcelana w łazience w stylu barokowym

Trudno o bardziej luksusowy dodatek do łazienki niż porcelanowy atomizer do perfum czy pojemnik na biżuterię. Jeśli dodatkowo będzie miał delikatny, granatowy wzór w stylu angielskim czy francuskim, to wnętrze nabierze wyjątkowo szykownego charakteru. Taki zestaw to piękny prezent dla każdego, kto ceni wyszukany smak.  Jeśli chcesz do barokowej łazienki dodać nieco subtelnego koloru, mogą to być dodatki takie jak te z serii Sealskin Convex – w odcieniu urokliwego różu i z delikatnymi żłobieniami.

Rustykalny wdzięk jak z Prowansji

Inny styl, w którym ceramiczne dodatki dobrze się sprawdzają, to rustykalny. Może on mieć różne wcielenia, takie jak:

typowo wiejski z emaliowanymi dzbanuszkami na kwiaty czy wodę;

prowansalski – porcelanowe dodatki w lawendowy wzór dodadzą wtedy charakteru;

naturalny – w takim stylu porcelana i jej imitacje łączą się z naturalnymi materiałami, jak korek (Sealskin Cork) czy drewno (Sealskin Grace).

Jeśli skompletujesz kilka akcesoriów z tego samego materiału lub w podobny wzór, to łazienka szybko zyska charakteru, na którym Ci zależy.

Ceramika w łazience w nowoczesnym wydaniu

Porcelana w łazience może mieć też całkowicie nowoczesny charakter. Wystarczy dobrać ładne, porcelanowe miseczki na mydło czy figurki, żeby wnętrze urządzone tanimi meblami wydało się bardziej przemyślane. Jeśli nie masz czasu szukać na własną rękę, wybierz coś gotowego z katalogu Tiger. Tiger Ivy to linia romantycznych akcesoriów z ceramicznymi elementami w dawnym stylu.

O CORAM DIY

CORAM DIY jest częścią międzynarodowej Grupy Coram oferującej wyposażenie łazienek renomowanych producentów takich jak: TIGER, SEALSKIN, GEESA oraz CORAM SHOWERS. Asortyment CORAM DIY uzupełnia ceramika sanitarna włoskiej marki DISEGNO CERAMICA. Blisko 30-letnie doświadczenie handlowe i produkcyjne, znajomość rynku oraz różnorodny asortyment produktów sprawiają, że CORAM  DIY jest nie tylko atrakcyjnym dostawcą, ale także znakomitym partnerem w biznesie. Nasze produkty znajdują się w ofercie salonów łazienkowych, można je znaleźć na półkach renomowanych marketów budowlanych i na stronach wiodących sklepów internetowych. Reprezentujemy na polskim rynku aż siedem marek produkujących akcesoria oraz meble łazienkowe. Dzięki temu jesteśmy jedyną z największych firm w Polsce oferującą tak różnorodne produkty, które kompleksowo pomogą urządzić każdą łazienkę.

Language versions »