Ponad 260 lotnisk na świecie wyposażonych w meble należącej do Nowego Stylu marki Kusch+Co

Aż 27 portów lotniczych w USA i ponad 100 w Europie

Nowy Styl, lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej, jest również właścicielem Kusch+Co – marki, której ławki lotniskowe, siedziska i meble wypoczynkowe znajdują się na ponad 260 lotniskach na całym świecie. Międzynarodowe porty lotnicze są dowodem kluczowych kompetencji Kusch+Co w zakresie wyposażenia tego typu obiektów – w USA Kusch+Co wyposażył aż 27 lotnisk, a w Europie pasażerowie mogą korzystać z produktów tej marki na ponad 100 lotniskach, w tym we wrocławskim Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika w Polsce.

Kusch+Co to marka doceniana na całym świecie za doskonałą jakość oraz wyjątkowy design krzeseł i mebli, a także specjalistycznych rozwiązań meblowych dla sektora opieki zdrowotnej oraz sektora transportowego.

Kompleksowe portfolio produktów Kusch+Co dla sektora transportowego spełnia wymagania ogromnych międzynarodowych portów lotniczych, które działają 24 godziny na dobę – również jako centra przesiadkowe oraz znacznie mniejszych, zorientowanych na jakość lotnisk, a także terminali rejsowych, dworców autobusowych i kolejowych.

– Kusch+Co oferuje najwyższą jakość, co pozytywnie wpływa na doświadczenia użytkowników. W sektorze transportowym zapraszamy pasażerów do rozpoczęcia podróży w najbardziej komfortowy i bezpieczny sposób. Meble Kusch+Co do terminali pasażerskich zostały stworzone nie tylko po to, by zapewnić maksymalną liczbę wygodnych miejsc siedzących – ale także by dać przestrzeń do relaksu w przerwie od innych aktywności, ułatwić spotkania oraz umożliwić pracę w skupieniu, z możliwością ładowania urządzeń mobilnych. Oprócz naszych ekskluzywnych produktów, Kusch+Co może pochwalić się doświadczeniem i know-how w zakresie świadczenia specjalistycznych usług planowania i zarządzania projektami, chętnie też pomagamy architektom oraz wykonawcom projektów – mówi Dominik Jamroga, Executive Business Development Manager w Kusch+Co.

Realizacje Kusch+Co na lotniskach obejmują:

Poczekalnie w terminalach

Produkty Kusch+Co do poczekalni zapewniają wystarczającą ilość miejsc siedzących – z zachowaniem jakości, designu, komfortu oraz bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej i higieny.

Salony VIP

Miękkie siedziska Kusch+Co zostały stworzone, aby umożliwić realizacje najbardziej unikalnych koncepcji wnętrz. Meble modułowe można dowolnie konfigurować, tworząc przestrzeń dopasowaną do potrzeb ich użytkowników – a sofy, fotele i wyspy zostały zaprojektowane tak, by przyciągać wzrok i nadawać przestrzeniom nietuzinkowy wygląd.

Restauracje i kawiarnie

Każdy terminal pasażerski ma strefy gastronomiczne, które zapewniają miejsca do spożywania posiłków indywidualnie lub z towarzyszami podróży.  Czas oczekiwania można wykorzystać na rozmowy, pracę lub wypoczynek.

Kusch+Co oferuje różnorodne meble do wszystkich stref gastronomicznych, od kawiarni, przez pizzerie i bary bistro, po ekskluzywne restauracje – w których komfort, styl i atmosfera odgrywają decydującą rolę.

Relaks

Krótka chwila przed wejściem na pokład lub długie oczekiwanie pomiędzy lotami – strefy relaksu mają fanów wśród wszystkich użytkowników. Niezależnie od tego, czy pasażerowie chcą się wyciszyć, poczytać, czy nawet zdrzemnąć – strefy relaksu są po to, aby zaspokoić ich potrzeby. Portfolio Kusch+Co obejmuje produkty, które idealnie pasują do tych obszarów.

Biura i przestrzenie administracyjne

Produkty dla środowisk lotniskowych są projektowane tak, aby poprawić komfort wszystkich użytkowników – nie zapominając o pracownikach lotniska spędzających dni w biurach, przy ladach i innych stanowiskach pracy. Ergonomiczne, trwałe i wygodne krzesła oraz biurka zostały zaprojektowane z myślą o zdrowiu, komforcie i dobrym samopoczuciu użytkowników.

Miejsca konferencji i spotkań

Na lotniskach znajdują się także sale konferencyjne i miejsca spotkań, które potrzebują dobrze dopasowanych i funkcjonalnych mebli – również takie produkty znajdują się w portfolio Kusch+Co.

Rozwiązania

Produkty Kusch+Co przeznaczone do terminali pasażerskich spełniają rygorystyczne normy i najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa, funkcjonalności, wzornictwa, komfortu i użyteczności.

Niezależnie od tego, czy produkt posiada ramę drewnianą czy metalową, czy siedzisko jest wykonane z poliuretanu, czy też pokryte tkaniną, skórą lub skórą syntetyczną – wszystkie powierzchnie mebli są pozbawione porów, odporne na plamy i wyjątkowo wytrzymałe. Powierzchnie mebli opcjonalnie mogą również posiadać właściwości antybakteryjne.

Wszystkie strefy lotnisk wyposażone w produkty Kusch+Co zapewniają podwyższone bezpieczeństwo w przypadku pożaru. Tapicerowane siedziska zawierają specjalną tkaninę “flamline”, która jest niepalna i wytrzymała nawet w bezpośrednim kontakcie z ogniem zgodnie z normą DIN 4102, zatwierdzoną przez władze budowlane.

Dzięki rozwiązaniom przeciwpożarowym, produkty Kusch+Co:

  • są samogasnące
  • ograniczają wydzielanie się dymu
  • zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożaru w początkowym stadium
  • nie zamieniają się w dodatkowe źródło ognia.

Ładowanie urządzeń mobilnych

Moduły zasilania wbudowane w meble Kusch+Co idealnie nadają się do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych, takich jak telefony, tablety czy laptopy.

Nowy Styl

Nowy Styl –– lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Firma dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na świecie, a 86% sprzedaży jest realizowane poza Polską. Nowy Styl wyposażył ponad 2500 przestrzeni w najlepsze rozwiązania meblowe, a przychody grupy w 2023 roku sięgnęły 310 mln euro. Firma ma już 28 showroomów na całym świecie – m.in. w Londynie w dzielnicy Clerkenwell, Paryżu, Berlinie, Pradze czy Dubaju. W 2024 roku Nowy Styl otworzy nowe showroomy we Frankfurcie i w Wiedniu.

Nowy Styl jest właścicielem pięciu marek: Nowy Styl, Kusch+Co, SOHOS by Nowy Styl, Sitag by Nowy Styl oraz Forum by Nowy Styl. Firma współpracuje z wieloma znanymi designerami, m.in. z Karimem Rashidem, projektantem fotela Bound (marka Kusch+Co).

Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród dla produktów: German Design Award 2024 dla beWise i Genaya marki Kusch+Co, iF Design Award 2023 – WithME (Nowy Styl), Red Dot Design Award 2023 – Genaya (Kusch+Co).

Nowy Styl angażuje się w działania w kierunku zrównoważonego rozwoju  testuje i wprowadza nowe ekologiczne materiały do produkcji, obniża emisję CO2. W 2024 roku Nowy Styl po raz kolejny został wyróżniony Platynowym Medalem EcoVadis, zapewniając sobie miejsce w gronie 1% najlepszych firm w swojej branży, które mogą pochwalić się takim osiągnięciem. EcoVadis jest jedną z głównych platform ratingowych ESG – powszechnie rozpoznawalną i cenioną na całym świecie. Tysiące wiodących globalnych firm polega na EcoVadis.

https://www.nowystyl.com/pl/

https://www.nowystyl.com/pl/zrownowazony-rozwoj/

Nowy Styl zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania podczas targów Workspace Expo Paris, w Baden-Baden i Frankfurcie, a w dniach 21-23.05 wystawił ekspozycje podczas Clerkenwell Design Week w Londynie. To jeden z najważniejszych festiwali designu w Wielkiej Brytanii. Wystawiają się na nim wiodące światowe marki. Wśród nich – dwa brandy: Nowy Styl i Kusch+Co. Odwiedzających Nowy Styl przyjął w showroomie w samym sercu Clerkenwell.