Pomysły na funkcjonalne kuchnie z Beckers

W wygodnej i czystej kuchni znacznie przyjemniej przyrządza się posiłki dla najbliższych i spędza czas na wspólnych rozmowach. Dlatego aranżując to pomieszczenie, dobrze jest postawić na praktyczne rozwiązania, które będą sprzyjać spotkaniom przy stole, nie utrudniając kuchennych prac. Jak przygotować taką przestrzeń? Wszystko zależy od tego, ile miejsca mamy do zagospodarowania.

 

Jeśli kuchnia jest otwarta na salon, warto postawić na zamykane szafki. Dopasowane  stylem do całości wnętrza fronty mebli kuchennych ujednolicą przestrzeń, a jednocześnie pozwolą na utrzymanie porządku. W ten sposób niezapowiedziane wizyty gości nie będą musiały kończyć się sprzątaniem kuchni w popłochu. Od nieefektownych plam i zabrudzeń na ścianach uchroni zaś odporna na wnikanie tłuszczów farba Beckers Designer Kitchen & Bathroom. Pomalowane nią ściany w kolorze Linen White będą smacznie współgrać z mlecznymi szafkami i wniosą do aranżacji odrobinę ciepła. Wysoki bar z drewnianym blatem stylowo oddzieli zaś strefę jadalną, tworząc przytulny klimat do rozmów.

Nieco więcej swobody może dawać osobna kuchnia, w której w razie potrzeby za zamkniętymi drzwiami można ukryć chwilowy nieporządek. Żeby jednak minimalizować ryzyko jego powstawania i ułatwić codzienne korzystanie z  tego pomieszczenia, na etapie planowania warto przemyśleć jego funkcjonalność. W przypadku prostokątnych kuchni dobrze sprawdzi się model, w którym część robocza usytuowana jest po jednej stronie pomieszczenia. Dzięki temu uzyskamy wygodny dostęp do wszystkich sprzętów oraz szafek, a jednocześnie łatwiej będzie zadbać o porządek.  Na przeciwległej ścianie zmieści się natomiast drewniany stół, przy którym na co dzień będzie można zasiadać do wspólnych posiłków. Całość dopełni zgrany duet kolorów Morning Coffee i Comfort na ścianach, który podkreśli naturalny charakter wystroju.

Jeśli kuchnia w kawalerce jest na tyle mała, że wyklucza miejsce na wspólne posiłki, warto przeznaczyć na ten cel dodatkowy kącik w pokoju dziennym i tam ustawić stół. Zamiast zastawiać nim całą ścianę, można umieścić okrągły model na środku pomieszczenia, dzięki czemu będzie mogło przy nim zasiąść więcej osób. By budować wrażenie przestrzeni, ściany można pomalować na jasny kolor Simple, który będzie odbijać światło. Stosując farbę Beckers Designer Kitchen & Bathroom umożliwiającą łatwe usuwanie plam, na dłużej zachowamy też świeżość wystroju.

Wiecej inspiracji znajduje się na stronie: https://beckers.pl/inspiracje/inspiracje-do-kuchni-i-jadalni.

***

Marka Beckers powstała w 1865 roku w Szwecji, obecnie jest częścią Grupy Tikkurila. Farby Beckers dostępne są w Skandynawii, a także w krajach Europy Wschodniej, na polskim rynku marka obecna jest od 1993 roku.

Beckers oferuje wysokiej jakości farby lateksowe i antyalergiczne do ścian i sufitów, a także wyroby przeznaczone do dekoracji i ochrony drewna, metalu i fasad. Produkty Beckers charakteryzują wysokie parametry techniczne i użytkowe. Są one przeznaczone zarówno do prostych, jak i zaawansowanych prac malarskich. Flagową linią marki jest rodzina wodorozcieńczalnych akrylowych farb Designer, dostępnych w gotowych kolorach oraz w wersji mieszalnikowej. Stworzone na bazie ekologicznych receptur farby Beckers łączą bezpieczeństwo stosowania i dbałość o środowisko z najwyższą jakością. Posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Więcej informacji na temat produktów znaleźć można pod adresem www.beckers.pl.

KontaktPolecane firmyProjektanciDodaj ogłoszenie