Podpórki pod półki nie muszą być nudne

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz opierają się na detalach. Elegancki stolik kawowy, stylowy fotel czy oryginalna półka to elementy wprowadzające „to coś” do każdego pomieszczenia. Dla osób lubiących eksperymentować ze stylem wnętrza mamy ciekawą propozycję – nowoczesne podpórki pod półki.

Funkcjonalnie i z pomysłem

W salonie, sypialni i biurze – wszędzie tam, gdzie przebywamy i gdzie chcemy czuć się komfortowo, szukamy prostych i zarazem niedrogich rozwiązań wnętrzarskich. Jednym z nich z pewnością będą nowoczesne podpórki, które firma GTV wprowadziła właśnie do swojej oferty. To taki element wystroju, który spełnia podwójną rolę – użytkową i dekoracyjną. Bez względu na styl, w jakim urządzony jest pokój lub biuro, warto przyjrzeć się bliżej propozycjom tych ściennych rozwiązań, bo mogą wnieść powiew nowoczesności. W końcu podpórki pod półki wcale nie muszą być nudne!

Rożne style, rożne możliwości

Czarne detale to synonim elegancji i idealne uzupełnienie każdego pomieszczenia. Zaprojektowane są z myślą o współczesnych wnętrzach, w których dominuje biel, szarość i niewymuszona prostota. Dla przestrzeni zaaranżowanych w stylu minimalistycznym i skandynawskim – jednym z najmodniejszych współcześnie – takie detale stanowią niebanalną dekorację ścienną. Propozycjami dla miłośników świadomej prostoty będą podpórki Gino. Ta ostatnia ma możliwość montażu na dwa sposoby – do góry lub do dołu. Doskonale łączą się z jasnym drewnem, np. z sosną bieloną lub dębem bielonym; w końcu główną cechą wymienionych stylów jest przewaga drewna, szczególnie jasnego.

Podpórka GINO

Ze względu na prosty design Gino są odpowiednie także do stylu industrialnego i loftowego, w którym czarne detale, takie jak uchwyty, lampy czy właśnie metalowe podpórki, grają pierwsze skrzypce. Mówiąc o tych stylach, warto przyjrzeć się także niebanalnej podpórce Wire która  świetnie współgra z uniwersalnym kolorem drewna, dominującym we wnętrzach w stylu poprzemysłowym.

Podpórka WIRE

Odważne akcenty 

Dla bardziej wymagających GTV przygotowano wyrafinowane propozycje podpórek – Belt i Neo. To rozwiązania dla osób świadomych tego, że detale tworzą harmonijną całość i potrafią odmienić każde wnętrze. Podpórka Belt dodatkowo stanowi podparcie dla książek, więc jest idealnym połączeniem funkcji z ozdobą.

Podpórka BELT

Neo z kolei to sposób na nudną ścianę. Cienkie łączenia nadają lekkość całej aranżacji, zwłaszcza jeśli na półce postawimy obrazy, świece zapachowe, wazon z kwiatami. Półki powieszone nad komodą, konsolą czy kanapą zawsze zamykają całość aranżacji.

Podpórka NEO

Ciekawą propozycją są również kąciki przygotowane np. na miejsce do czytania w rogu salonu, gdzie nad fotelem czy sofą możemy powiesić półkę na nasze ulubione książki. Tu sprawdzi się podpórka Tree, którą docenią miłośnicy naturalnych akcentów we wnętrzach.

Kompozycje ścienne

Oryginalnym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch różnych podpórek przy jednej półce. Propozycja GTV to połączenie podpórek Rod i Bar, dzięki którym możemy wykonać kaskadową aranżację na ścianie. Tu warto postawić na jasny kolor półki, która jednocześnie rozjaśni fragment ściany, sprawiając, że aranżacja nie będzie zbyt przytłaczająca. Warto pamiętać: klimat black&white zawsze wprowadza harmonię do wnętrza, więc kompozycja białej deski z czarną podpórką to strzał w dziesiątkę.

Podpórki BAR (od lewej) i ROD.

Odmienną podpórką ze wszystkich propozycji GTV jest z pewnością Flat – ma bardzo modny, surowy design i dyskretnie wpasowuje się w przestrzeń. Polecamy ją szczególnie do nowoczesnych biur.

Podpórka FLAT

 

https://www.gtv.com.pl/pl