Podłoga w kuchni nie musi być “zimna”. Jakie produkty wziąć pod uwagę?

Płytki, posadzki czy wykładziny nie są już jedynym wyborem podczas urządzania kuchni. Coraz większą popularność zdobywają wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu, wodoodporne panele podłogowe. Podpowiadamy, jakie podłogi wybrać, by ocieplić serce każdego domu.

Wyobrażając sobie nową kuchnię, zmieniamy kolory szafek i blatów kuchennych, położenie lodówki lub stołu. Wielu z nas marzy nawet o drewnianej podłodze. Perspektywa rozlanej wody czy przeciekającej zmywarki szybko jednak rozwiewa te myśli. Czas więc obalić mity na temat kuchennej podłogi. Najnowsze trendy w jej aranżacji wyznacza nowa generacja wodoodpornych paneli podłogowych.

W kuchni na bosaka

Wodoodporne panele podłogowe ocieplą naszą kuchnię na kilka sposobów. Przede wszystkim, przyjazna w dotyku struktura i naturalne kolory drewna sprawią, że wnętrze zyska na przytulności, a poranny spacer po kawę nie będzie wymagał już ubierania grubych skarpet. Panele podłogowe świetnie sprawdzą się przy ogrzewaniu podłogowym, zapewniającym równomierne ogrzewanie w całym wnętrzu, bez zajmowania cennego miejsca na kuchenne meble i sprzęty AGD. To komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza podczas długich jesiennych wieczorów spędzonych w kuchni na przygotowywaniu przetworów.    

Ani kropli – sposób na kuchenny bałagan

W kuchni łatwo o bałagan, zachlapanie podłogi, a nawet drobne awarie. Dlatego wybierając panele, warto zwrócić uwagę czy podłogi są wodoodporne. – Nowe technologie łączą w sobie wodoszczelne zamki z gęstą, 12-milimetrową płytą HDF. Nie pęcznieją nawet pod wpływem 24-godzinnego kontaktu z wodą. W połączeniu z wysoką klasą ścieralności AC5 świetnie sprawdzą się w często użytkowanych pomieszczeniach narażonych na zachlapania lub rozlewanie płynów. Co najważniejsze, można czyścić je za pomocą mopów parowych – mówi Aleksander Czaplicki, ekspert SWISS KRONO, producenta paneli podłogowych i produktów drewnopochodnych. Panele są równie wygodne w pielęgnacji jak płytki czy wykładziny. Na co dzień większe zabrudzenia i kurz możemy usuwać za pomocą odkurzacza z miękką nakładką, tak aby nie zarysować powierzchni. Najlepiej wycierać wzdłuż najdłuższego boku – w ten sposób skutecznie czyścimy deski wzdłuż słojów drewna.

Kuchnia z salonem – podłoga w wielofunkcyjnym wnętrzu

Zastosowanie paneli podłogowych to świetne rozwiązanie do wnętrz łączących kuchnię z salonem. – Jednolita podłoga w wielofunkcyjnych wnętrzach optycznie powiększa całą przestrzeń i podnosi walory estetyczne. Dużą zaletą jest także brak konieczności robienia dodatkowej dylatacji między salonem, a kuchnią – dodaje ekspert. Jeśli jednak mimo wszystko pewniej czujemy się z płytkami podłogowymi, możemy je śmiało połączyć z panelami. Podczas układania ogranicza nas tylko wyobraźnia – możemy postawić na np. równoległe pasy.

Symfonia AQUA ZERO

Nowa generacji podłóg wodoodpornych SWISS KRONO

Kolekcja paneli stworzona z sześciu różnorodnych dekorów. Dzięki zastosowaniu czterostronnej V-fugi i trójwymiarowej struktury podłogi Symfonia AQUA ZERO imitują naturalne drewno. Niezwykle wytrzymałe, z gwarancją na 30 lat. Połączenie specjalnej 12 mm płyty HDF i zamka AQUA PEARL, sprawia, że są one w wodoodporne. Idealne do otwartych na ogród salonów, kuchni czy korytarzy – wszystkich wnętrz wymagających częstego zmywania na mokro (np. za pomocą mopów parowych) lub narażonych na zachlapania. Super mocny zamek pozwala na układanie w jednej płaszczyźnie nawet 144m² paneli. Cena brutto: 94,99PLN brutto zł/m².