Płyty gazowe bez płomieni SOLGAZ Optimex – czyli gaz pod szkłem

Kuchenki gazowe to popularne rozwiązanie, które przez wiele lat królowało w wielu polskich domach. Zmiany we współczesnych trendach designerskich sprawiły jednak, że w przypadku urządzania kuchni często wybieramy gładkie tafle płyt indukcyjnych lub elektrycznych. Warto pamiętać, że nie są to rozwiązania tak samo ekonomiczne, jak gaz. Polski producent innowacyjnego sprzętu AGD – firma SOLGAZ, będąca jedynym producentem płyt gazowych pozbawionych standardowych palników, wprowadziła na rynek gładkie płyty gazowe bez płomieni Optimex.


Płyty kuchenne SOLGAZ Optimex to odpowiedź na potrzeby współczesnego designu – są połączeniem wygody, bezpieczeństwa, funkcjonalności, eleganckiego wzornictwa oraz innowacyjnych rozwiązań, a przy tym oszczędności. Jest to jedyne rozwiązanie, w którym gaz schowany jest pod taflą szkła.


Optymalny design od SOLGAZ
Cechą wyróżniającą płyty Optimex firmy SOLGAZ jest brak wystających palników gazowych czy rusztów. Na ceramicznej płycie znajdują się pola grzewcze, panel sterowania z 9-stopniowym poziomem mocy oraz minimalistyczne kratki wylotowe. Gaz pod szkłem to opatentowana technologia, która gwarantuje użytkownikom bezpieczne, proste w obsłudze i czyszczeniu rozwiązanie. Palniki ukryte pod ceramiką sprawiają, że utrzymanie płyty w czystości jest niezwykle łatwe, a gładka powierzchnia bez jakichkolwiek zakamarków jest gwarancją estetycznego wyglądu podczas codziennego użytkowania.


SOLGAZ Optimex dla prostego rachunku
Według niezależnych badań płyta gaz pod szkłem Optimex firmy SOLGAZ zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka gazowa. Gaz spalany jest katalitycznie w temperaturze 800 stopni, dzięki czemu do kuchni trafia 10 razy mniej dwutlenku węgla niż w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych. Projektanci ukryli pod ceramiką katalityczne palniki gazowe, które zamieniają ciepło otrzymane ze spalania gazu na promieniowanie podczerwone. Palniki kuchenek Optimex pracują cyklicznie. Oznacza to, że wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają się wtedy, gdy jest to konieczne.

W ofercie SOLGAZ dostępne są cztery modele płyt o różnych rozmiarach, różnej liczbie palników i liczbie pól darmowych znajdujących się na płycie. Są to kolejno – Optimex 2+1, Optimex 3+1, Optimex 4+1 oraz Optimex 4+2. Dodatkowe pola darmowe to miejsca, które nagrzewają się podczas gotowania, nie pobierając przy tym gazu. Dzięki temu możemy podgrzać gotową potrawę bez dodatkowego nagrzewania kolejnego palnika.


Łatwy montaż SOLGAZ Optimex
Instalacja płyty Optimex firmy SOLGAZ jest prosta, a wszelkie wymagania odnośnie montażu płyty są identyczne, jak w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych. Wystarczy wyciąć w blacie odpowiedni otwór i umieścić w nim płytę.
Płyta Optimex dostosowana jest do zabudowy szafkowej o szerokości 35cm, 60cm i 80cm. Kuchenki zasilane są bezpiecznym napięciem elektrycznym 12V DC, a podłączamy je do standardowego gniazdka 230V AC, poprzez specjalny zasilacz, dostarczany razem z zakupioną kuchnią. Istnieje również możliwość zakupienia dodatkowego zasilacza rezerwowego, umożliwiającego pracę kuchni w czasie przerwy w dostawie prądu – nawet dwa dni.

Warto pamiętać, że płyty kuchenne SOLGAZ działają na każdy rodzaj gazu – zarówno ten z butli, jak i sieci miejskiej. Podczas składania zamówienia specjaliści dopasowują odpowiedni rodzaj dysz do określonego rodzaju gazu.

Bezpieczny gaz pod szkłem
Płyta Optimex firmy SOLGAZ posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż zwykłe kuchenki. Każdy palnik jest wyposażony w indywidualny system uruchamiania płomienia i kontroli procesu spalania gazu. Jeśli podczas gotowania coś wykipi, płyta automatycznie się wyłączy i poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu wspierane jest przez elementy kontrolujące proces spalania, ciśnienie gazu oraz jego jakość. Widoczne na wyświetlaczu komunikaty podpowiadają m.in. czy powierzchnia płyty jest jeszcze gorąca lub czy skończył się gaz w butli.
Płyty Optimex to najnowsze, dostępne na rynku rozwiązanie, w którym gaz skryty jest pod taflą szkła. Nowoczesna technologia SOLGAZ gwarantuje wygodę użytkowania i nieskazitelny design przy jednoczesnym niewielkim poborze gazu. Dzięki kuchenkom Optimex możliwe jest stworzenie nowoczesnej aranżacji kuchni bez utraty funkcjonalności i ekonomiczności płyty.

Nazwa płyty
Optimexa 2+1
Optimex 3+1
Optimex 4+1
Optimex 4+2
Ilość małych palników
1
1
2
1
Ilość średnich palników
1
1
2
2
Ilość dużych palników
0
1
0
1
Znamionowe obciążenie cieplne zależne od rodzaju gazu
̴ 2,7 kW
̴ 5 kW
̴ 5,4 kW
̴ 6,7 kW
Masa płyty
13 kg
16 kg
16 kg
19 kg
Przeznaczenie
Kuchenna zabudowa, łodzie i pojazdy rekreacyjne
Przyłącze gazowe
G1/2” wewnętrzny
Napięcie zasilania kuchenki
12 VDC
Napięcie zasilania zasilacza
110-230 V/50Hz – 60Hz
Parametry zasilacza
12 VDC min. 3,5 A
Stopień ochrony obudowy
IP 40


Płyty gazowe bez płomieni Optimex:
Optimex 2+1, SOLGAZ, cena: 1990 zł
Optimex 3+1, SOLGAZ, cena: 2690 zł
Optimex 4+1, SOLGAZ, cena: 2890 zł
Optimex 4+2, SOLGAZ, cena: 3290 zł

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.