Pionowy grzejnik otoczy łagodnym ciepłem

Zgrabny grzejnik radiacyjny w formie pionowej, który ma niecałe pół metra szerokości, zmieścimy nawet w rogu pokoju. Wypełni pomieszczenie łagodnym ciepłem, które otoczy nas zewsząd. Posiada funkcję, która przeciwdziała cyrkulacji kurzu, jak i stratom energii podczas wietrzenia.

Reklamy

 

Pionowy zmieścimy wszędzie.

Standardowo grzejniki mają formę poziomą, dlatego zajmują więcej miejsca, które moglibyśmy wykorzystać na ustawienie mebli. Jednak grzejnik Calisia wyprodukowano także w formie pionowej, o wysokości 1,35 m lub 1,57 m, przy szerokości, która wynosi jedynie 47 cm. Tak wąskie urządzenie możemy zainstalować na małym, niezagospodarowanym fragmencie ściany lub w rogu pomieszczenia.

Otoczy łagodnym ciepłem.

Grzejnik posiada 2 elementy grzewcze:

– główny – żeliwny, który stopniowo oddaje do otoczenia zmagazynowane ciepło

– dodatkowy – cienkowarstwowa folia grzewcza na płycie czołowej grzejnika.

 

Dzięki zastosowaniu w procesie produkcyjnym, odpowiednich materiałów i technologii, Calisia:

– długo generuje ciepło, dzięki czemu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych. Grzejnik posiada system STI, który gwarantuje bardzo dużą inercję grzewczą

– wykorzystuje całą swą powierzchnię, w procesie produkcji ciepła, by reagować bardzo szybko i efektywnie, na każdą zmianę temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu.

 

Powietrze bez kurzu.

Radiator ten wyposażono w system ASP, który przeciwdziała:

– cyrkulacji kurzu, pyłków i roztoczy, w ogrzewanym powietrzu

– a także ich osiadaniu w bezpośrednim otoczeniu urządzenia.

 

Dlatego zalecany jest w przypadku osób, które mają problemy z drogami oddechowymi, cierpią na astmę oskrzelową, alergię na kurz, katar sienny czy zapalenie zatok przynosowych.

 

Wyłącza się podczas wietrzenia.

Praca grzejników elektrycznych, w czasie wietrzenia pomieszczeń, jest nieefektywna i pochłania niepotrzebne kilowaty energii, za które później musimy zapłacić. Dlatego w tym czasie powinniśmy je wyłączać, jednak nie zawsze o tym pamiętamy.

Calisia wyposażono w funkcję Wietrzenie, która w celu oszczędności energii, automatycznie zatrzymuje pracę urządzenia, na czas wietrzenia pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki czujnikowi otwartego okna, który wychwytuje nadmiar zimnego powietrza wokół grzejnika.

 

Sterowanie aplikacją.

Dzięki zdalnemu sterowaniu grzejnikiem, za pomocą aplikacji mobilnej, mamy możliwość wyboru opcji komfortu termicznego, gdziekolwiek jesteśmy, np. podczas naszej nieobecności. Aplikacja Cozytouch pozwala szczegółowo kontrolować parametry urządzenia i na bieżąco śledzić zużycie energii. Dzięki temu możemy zaoszczędzić 25% energii.

Samouczący się system zaawansowanej elektroniki Smart zbiera i analizuje dane o swej pracy, umożliwia planowanie produkcji i zużycie energii w skali tygodnia.

 

Więcej grzejników.

Grzejniki z tej serii można łączyć (parować) ze sobą, gdyż możliwa jest natychmiastowa wymiana informacji pomiędzy nimi. Zmiana parametrów pracy jednego z nich – automatycznie zostaje przeniesiona na pozostałe. Urządzenia wyposażone w ten system, mogą tworzyć dowolną liczbę stref grzewczych, które sterowane są indywidualnie.

 

Możemy kupić grzejnik w formie horyzontalnej lub wertykalnej, o mocy 1000W, 1500W lub 2000W, a jego cena wynosi od 1 827 zł do 2 936 zł.

 

Informacje nt. grzejnika pionowego https://www.atlantic-polska.pl/grzejnik-elektryczny/calisia-vertical/