Parawan idealny na lato

Nadeszło lato, a wraz z nim czas upałów. Gdy gorąca aura za bardzo doskwiera, najlepszym sposobem jest orzeźwiający prysznic. Jednak część z nas dysponuje w domu wyłącznie wanną. Co wtedy? Wystarczy na jej brzegu zamontować parawan.

Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby móc korzystać zarówno z wanny, jak i prysznica, a nie posiadają wystarczająco dużo miejsca, by zamontować oba produkty w jednej przestrzeni. To także świetny kompromis w domach, gdy jedna osoba lubi szybki prysznic, a druga woli długie relaksujące kąpiele.

2w1
Parawan to estetyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy zrezygnować z niehigienicznych i niemodnych zasłonek. Montuje się go na krawędzi wanny tak, by spełniał rolę ochrony podczas kąpieli. Dzięki dostępności różnorodnych modeli, jesteśmy w stanie dobrać go do niemal każdego typu wanny. W standardowej ofercie znajdziemy parawany o szerokościach w przedziale 70-180 cm i wysokościach w granicach 140-200 cm. Na rynku istnieją jednak również niestandardowe rozwiązania, które pozwalają dobrać model do indywidualnych potrzeb.

– Dzięki programowi „Na miarę” jesteśmy w stanie dociąć szkło lub zmodyfikować konstrukcję parawanu w taki sposób, by pasował do nietypowych rozmiarów wnętrza. Nawet w niewielkiej łazience nasi klienci mogą mieć dwa produkty w jednym: wannę i kabinę prysznicową – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Jak wybierać?
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów parawanów – jednoczęściowe, wieloczęściowe i w pełni zabudowane. To, na który się zdecydujemy zależy wyłącznie od osobistych preferencji, choć zabudowane modele mogą okazać się lepszym wyborem jeśli posiadamy dzieci – najmłodsi będą mogli swobodnie bawić się w wannie nie rozchlapując dookoła wody. Parawan może być nieotwierany lub otwierać się na kilka sposobów: wahadłowo, składać się jak harmonijka lub przesuwać. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę na to z jakiego szkła jest wykonany. Ważne by było to bezpieczne szkło hartowane, pokryte hydrofobową powłoką EasyClean® ułatwiającą czyszczenie. Komfort użytkowania parawanu poprawi także zamontowany wieszak relingowy, dzięki któremu ręcznik zawsze będzie w zasięgu naszych rąk.

Parawan jako dekoracja
Parawan nawannowy oprócz funkcji użytkowej może pełnić również rolę dekoracji. Charakter wnętrza podkreślą jego chromowane detale lub elementy wykonane w eleganckim czarnym kolorze. Parawany z linii Hypnotic z czarnymi profilami czy szprosami dodadzą łazience oryginalności i sprawią, że stanie się wyjątkowym miejscem w naszym mieszkaniu. Ciekawym rozwiązaniem będzie też zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. szkła grafitowego, brązowego, Pixarena czy Mirror. Podobnie jak kabiny prysznicowe modele można także ozdobić wygrawerowanym wzorem. Podkreśli to wystrój łazienki i styl w jakim jest urządzona.

– Dzięki usłudze laserowego grawerowania na szkle, każdy może spersonalizować parawan i mieć w domu produkt unikatowy. Motyw można wybrać z bazy Radaway lub dostarczyć własny projekt. Wzór nanosi się zawsze po zewnętrznej stronie tafli, co ułatwia czyszczenie oraz podtrzymuje właściwości bezpiecznego szkła hartowanego – przekonuje Hanna Błaszak.

_________________________________________________________________________

Radaway to producent wysokiej jakości, komfortowych i jednocześnie designerskich kabin prysznicowych. Firma w Polsce działa od 2002 roku, z powodzeniem promuje i sprzedaje też produkty za granicą.
Dzięki wykorzystywaniu najnowszych technologii, stosowaniu materiałów najwyższej jakości oraz zaangażowaniu w proces twórczy, Radaway od lat pozostaje ekspertem w dziedzinie kabin prysznicowych. W ofercie firmy znaleźć można ponadto drzwi wnękowe, parawany nawannowe, brodziki prysznicowe tradycyjne i podpłytkowe oraz akcesoria m.in. syfony, elementy uszczelniające i środki pielęgnacyjne.
Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że marce udało się znaleźć rozwiązania dla nawet najbardziej problematycznych wnętrz łazienek. Autorski program „Na miarę” daje możliwość dopasowania kabin prysznicowych do nietypowych pomieszczeń – mała powierzchnia, skosy, wnęki, belki czy stropy nie są już problemem.

Produkty Radaway charakteryzuje nowoczesny design. Producent oferuje możliwość personalizacji kabiny, dzięki nowoczesnej technologii grawerowania laserowego. Pozwala ona nanieść na szkło dowolne wzory, napisy, a także własne zdjęcia klienta. Metoda ta jest wyjątkowo trwała i jej efekty pomimo upływu czasu nie zmieniają swoich właściwości.
Oprócz produkcji Radaway zajmuje się także profesjonalnym doradztwem oraz służy pomocą podczas montażu, polecając certyfikowanych instalatorów. Dodatkową wartością marki jest fakt, że jej produkty powstają w Polsce, w Swarzędzu pod Poznaniem.
Radaway tworzy rzeczy praktyczne, poprawiające komfort życia.