Paradyż Virtual Space — niezwykłe wnętrza w aranżacjach 360°

Ceramika Paradyż uruchomiła innowacyjną aplikację mobilną w technologii VR – Paradyż Virtual Space. Jej użytkownicy przeniosą się prosto do zaaranżowanych przestrzeni i dokładnie obejrzą w 360° swoje wymarzone wnętrza. W stworzeniu aplikacji brał udział startup theConstruct, która nawiązał współpracę z producentem w ramach programu akceleracyjnego Startup Spark 2.0 stworzonego pod parasolem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bezpłatna aplikacja Paradyż Virtual Space jest już dostępna na smartfony i tablety z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.

Dzięki technologii VR i realistycznym wizualizacjom 360° Paradyż Virtual Space pozwala użytkownikowi poczuć klimat aranżacji wnętrza w sposób wcześniej nieosiągalny. Rozwiązanie to odpowiada na potrzeby klientów, którzy chcieliby poznać lepiej produkt bez potrzeby odwiedzania sklepu stacjonarnego. Ceramika Paradyż we współpracy ze startupem zaproponowała innowacyjne narzędzie wirtualnej, rozszerzonej rzeczywistości ułatwiające proces inspiracji, doboru i zakupu płytek ceramicznych do mieszkania czy przestrzeni biurowej. Interaktywne wizualizacje umożliwiają zaobserwowanie, jak produkty prezentują się w pomieszczeniu i jak komponują się z pozostałymi elementami dekoracyjnymi. Użytkownik ma możliwość przemieszczania się pomiędzy np. łazienką a kuchnią, pokazując jednocześnie różne wykorzystanie płytek z jednej kolekcji — VR to bezdyskusyjnie przyszłość prezentacji naszych produktów — komentuje Monika Rabiej, menedżer ds. wdrożeń kolekcji. Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zapewnić im jak najpełniejsze doświadczenie z produktami, które dotychczas można było oglądać w 3D tylko na żywo. Aplikacja Paradyż Virtual Space to kolejne rozwiązanie wspierające klientów w wymagającym procesie remontowania i urządzania wymarzonych przestrzeni. Aktualnie w aplikacji oglądać można płytki ceramiczne 30×90 cm z jubileuszowej kolekcji Celebration Edition. Narzędzie systematycznie uzupełniane będzie o aranżacje nowych kolekcji, w tym już niebawem o Modernizm, której elementem przewodnim są kultowe gorseciki.

Współpraca ze startupami

Współpraca Ceramiki Paradyż ze startupem theConstruct nad stworzeniem aplikacji odbywa się w ramach programu akceleracyjnego pod parasolem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej — Startup Spark 2.0. Pierwsza edycja pozwoliła 27 startupom skorzystać z merytorycznej pomocy dużych przedsiębiorstw i zakończyła się skuteczną komercjalizacją 40% projektów. W tegorocznej odsłonie, dzięki zwiększonemu budżetowi wynoszącemu niemal 14 milionów złotych, wsparcie będzie mogło otrzymać minimum 66 młodych firm, które do zostaną zarekomendowane do współpracy w czterech rundach akceleracyjnych. Potencjał i znaczenie współpracy ze startupami przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w przemyśle doceniła także Ceramika Paradyż, która na początku br. roku została jednym z 12 partnerów programu — Nowe technologie z jednej strony otworzyły przed firmami zupełnie nowe możliwości rozwoju, z drugiej jednak wymusiły zmianę podejścia i reorganizację swoich biznesów. I tu z pomocą przychodzą właśnie startupy, które dzięki swojej energii, elastyczności i wiedzy mogą pomóc dostosować się firmom o ugruntowanej pozycji rynkowej do nowej rzeczywistości. W dobie cyfrowej rewolucji taka kooperacja wydaje się być nieunikniona — mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.

Rok 2019 | Jubileusz 30-lecia Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju. Od 30 lat napędza polskie wzornictwo, tworząc i dostarczając Klientom na całym świecie innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma zatrudnia blisko 1 500 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne. Ceramika Paradyż to dziś także wizytówka polskiego przemysłu na świecie.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com