Ożywcza fuzja klasycznego piękna i nieposkromionej swobody. Pokaz mody Macieja Zienia z kolekcją od Grupy Tubądzin

Najnowszy pokaz Macieja Zienia o wdzięcznej nazwie Bloom, wyróżniał się nie tylko fenomenalnymi kreacjami, ale również niezwykle dopracowaną scenografią. Event udekorowały płyty wielkoformatowe Balance Stone o klasycznym sznycie. Kolekcja stworzona przez projektanta dla Grupy Tubądzin przyciągała wzrok gości, którzy chętnie fotografowali się na jej tle.

Balance Stone to linia inspirowana fascynującą odmianą portugalskiego marmuru – Alpine. Jasna kolorystyka i subtelne szaro-beżowe użylenie tworzą harmonijną kompozycję, która wprowadza do wnętrz łagodność i spokój. Właśnie na tym zależało projektantowi.

– Chciałem, aby kolekcja Bloom została odpowiednio wyeksponowana, a jej charakter został dodatkowo podkreślony. – mówi Maciej Zień. – Dzięki płytom Balance Stone udało się to bezbłędnie. Stworzona przeze mnie linia ma w sobie kunszt i blask, który idealnie wpisał się w koncepcję nie tylko całego wydarzenia, ale także moich ulubionych motywów. – wyjaśnia.

Płyty Balance Stone dzielą także z kolekcją Bloom inspirację z natury. Podczas pokazu monumentalność kamienia finezyjnie połączyła się z subtelnością róż, które projektant ujrzał podczas swojej ostatniej podróży do Paryża. Zapewniło to niezwykły efekt wizualny, który zadziałał na wyobraźnię gości. Odnosiło się wrażenie, że rośliny wspinają się po skałach, tworząc doskonałą jedność.

– Kolekcja Bloom jest przepełniona radością życia i wolnością, które płyną wprost z natury – podobnie jak płyty ceramiczne Balance Stone. Chciałbym, żeby każdy znalazł w niej coś dla siebie. Dlatego też jest tak różnorodna i wielowymiarowa. Często wykorzystywałem naturalne, szlachetne materiały, które –tak jak ceramika – są niezwykle wdzięcznym polem do działania. – podsumowuje projektant.

Łagodność kremowego marmuru linii Balance Stone równoważy kunsztowna, geometryczna mozaika. Dekor ma kształt regularnego wzoru, dzięki czemu jeszcze bardziej podkreśla piękno kamienia. Balance Stone świetnie sprawdzi się w towarzystwie dodatków utrzymanych w dowolnym stylu.

Gresy wielkoformatowe występują w dwóch wersjach – matowej i polerowanej oraz w wymiarach 120 × 240, 120 × 120 oraz 60 × 120 cm. Wkrótce dołączy do nich nowy wymiar 120 x 275 cm. Dedykowana mozaika ma rozmiar 30 x 30 cm.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.