Olśniewająca łazienka bez skazy

Przestronne oazy relaksu, eleganckie, zapatrzone w art deco, minimalistyczne, inspirowane oszczędną estetyką Japonii, luksusowe, niczym w najlepszym hotelowym apartamencie w Paryżu. Takie są współczesne łazienki. To prawdziwe salony, w których nie tylko bierzemy prysznic, czy myjemy zęby, lecz również uciekamy od rzeczywistości, zmywamy z siebie problemy i stres dnia codziennego. W aranżacji tych stref spokoju, harmonii i piękna pomoże nam z pewnością marka Laminam, oferując szeroki wybór wielkoformatowych płyt ze spieków kwarcowych.

Klasyczna baza

Łazienka to wnętrze, które w takiej samej formie zostaje z nami przez długie lata. Tu – inaczej niż
w salonie lub sypialni – zmiana stylu może być niezwykle trudna w realizacji i wymagająca dużych nakładów finansowych. Dlatego architekci wnętrz radzą, by łazienkę urządzić w stylu ponadczasowym, nie ulegającym przelotnym modom z Instagrama. Bawimy się jedynie dodatkami, a baza niech pozostanie klasycznie niezmienna.

Bez kompromisów

Łazienka wykończona kamieniem to kanon. To kwintesencja łazienki ponadczasowej i eleganckiej.
W zależności od koloru i rysunku kamienia możemy uzyskać pożądany efekt. A bawiąc się dodatkami nadać wnętrzu klimat z naszych marzeń. Co zrobić, by łazienka zachowała wszelkie estetyczne walory wnętrza wykończonego naturalnym kamieniem, a jednocześnie bezproblemowo służyła nam przez długie lata?

– Wielkoformatowe spieki kwarcowe marki Laminam odwzorowują urodę naturalnego kamienia,
a jednocześnie są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, trwałe zabrudzenia oraz środki chemiczne. Dzięki nim nasza łazienka będzie wyglądała olśniewająco, a my zachowamy higienę wnętrza na najwyższym poziomie – podkreśla Wojciech Sordyl z Laminam Polska.

Nowy Jork, Paryż, Rzym

W apartamentach w starych kamienicach wyjątkowo popularne są łazienki urządzone w stylu art deco. Jeśli pani domu chciałaby przy wieczornej toalecie poczuć się jak Tamara de Lempicki, z pewnością powinna zwrócić uwagę na spieki kwarcowe oddające szlachetny rysunek marmurów, chociażby Calacatta Oro Venato, Bianco Statuario Venato, Noir Desir lub hipnotyzujący Pietra Piasentina Taupe. Spieki kwarcowe cudownie zgrają się z taflami kryształowych luster oraz biżuteryjną złotą lub srebrną armaturą łazienkową. Urodę spieków podkreśli również dobrze dobrane oświetlenie. Mogą to być dekoracyjne kinkiety, kryształowe żyrandole lub plafony z mlecznego szkła.

Harmonia i jedność z naturą

We współczesnej architekturze wnętrz łazienki stylizowane na japońskie, urządzone w klimacie Zen są wyjątkowo cenione. Tu architekci bawią się płaszczyznami, a materiały wykończeniowe są w nich największa ozdobą. Nie ma miejsca na eksperymenty, dlatego tak często stosuje się w nich wielkoformatowe spieki kwarcowe marki Laminam. Do łazienek  zaaranżowanych w klimacie Zen polecane są spieki wzorem naśladujące naturalne materiały, w stonowanych, łagodnych kolorach. Często łączy się je z elementami z naturalnego drewna tekowego i roślinnością – trawami, bambusami, papirusem. W takich oazach harmonii sprawdzą się idealnie Oxide Bianco, Calce Avorio, czy Pietra di Savoia Grigia o delikatnej fakturze.

Hotelowy prestiż

Luksusowy charakter wnętrza najprościej osiągniemy stosując ciemne spieki kwarcowe zestawione z lustrami i chromowanymi dodatkami. To pole do popisu, by wydobyć geometryczną urodę designerskiej ceramiki łazienkowej. W minimalistycznych lecz bardzo okazałych łazienkach, projektanci polecają czerń spieków kwarcowych Calce Nero, czy ciemne, delikatnie mieniące się tony Oxide nero.

Reprezentacyjne

Łazienki, które coraz częściej spełniają rolę salonów kąpielowych z prawdziwego zdarzenia, goszczą we wnętrzach meble, jakie do tej pory znajdowały swoje miejsce w sypialniach i buduarach. Warto również wspomnieć, że wodoodporne spieki Laminam znakomicie nadają się na blat toaletki czy łazienkowego stolika – pomocnika.

Architekci często łączą salony kąpielowe z garderobami i sypialniami, nie zamykają ich na dom,
a oddzielają jedynie taflą szkła. Eleganckie spieki kwarcowe Laminam, które z powodzeniem stosujemy
w każdym pomieszczeniu, także w reprezentacyjnym salonie czy holu, są w takich łazienkach jak najbardziej na miejscu.

W trosce o Planetę

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia ekologii. Łazienka na długie lata to wymóg naszych czasów. Produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem dla planety, spieki kwarcowe są bardzo trwałe, nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym, a ich estetyka jest ponadczasowa. Dzięki ich zastosowaniu, unikniemy częstych remontów oraz konieczności wymiany materiałów wykończeniowych. Proekologiczne podejście, także w dziedzinie architektury i wykańczania wnętrz, to już nie tylko nasza dobra wola. To nasz obowiązek.

***

Laminam to włoski producent spieków kwarcowych, który od kilku lat działa na polskim rynku. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji. Te filary zaowocowały wieloma nagrodami, z których najważniejszą jest Red Dot Award z 2016 r.: wyróżnienie Red Dot: Best of the Best otrzymała płyta Laminam Star Maker zaprojektowana przez Maca Stopę.