Nowość na polskim rynku – wyższy poziom sprzątania z Systemem Kobold VB100

Odkąd spędzamy w domach więcej czasu i generujemy tym samym większy bałagan, mamy  zdecydowanie wyższe oczekiwania względem sprzętów do sprzątania.  Powinny  być zawsze pod ręką, a porządkowanie nimi ma być wygodne i najlepiej z wykorzystaniem jak najmniejszej liczby urządzeń, które zagracają naszą przestrzeń.  Dziś nie wystarczy nam jednak  zwykły odkurzacz, lecz potrzebujemy sprawdzonego systemu utrzymania higienicznej czystości od podłogi aż po sufit. Odpowiedzią jest Kobold VB100, czyli lekki, akumulatorowy, pionowy odkurzacz z kompletnym zestawem przystawek i akcesoriów, produkowany przez firmę Vorwerk – tę, która stoi za słynnym wielofunkcyjnym urządzeniem Thermomix®. Czego możemy oczekiwać od tej absolutnej nowości na polskim rynku?

Już przy pierwszym spojrzeniu na odkurzacz Kobold VB100 nie mamy wątpliwości, że to nowy członek rodziny Vorwerk. Minimalistyczny design, połączenie eleganckiej bieli z delikatnymi zielonymi elementami – jak w doskonale znanym urządzeniu Thermomix® – do tego lekka, wolnostojąca konstrukcja urządzenia sprawiają, że wkomponuje się ono idealnie w każde wnętrze. Jakie zatem oferuje nam funkcje?

I wszędzie jest czysto

Podstawą pełnego systemu Kobold VB100 jest Elektroszczotka EBB100. Jej trzy poziomy ssania, a także trzy tryby pracy, przełączane praktycznym przyciskiem nożnym oraz podwójna moc silnika (jeden silnik w odkurzaczu Kobold VB100 i drugi napędzający elektroszczotkę) pozwalają na optymalne ustawienie sprzętu i efektywne odkurzenie niemalże każdej powierzchni. VB100 posprząta zarówno laminowane, ceramiczne posadzki, drewniane podłogi, jak też dywany o gęstym włosiu. Elektroszczotka EBB100 ma wbudowaną funkcję pamięci – przechowuje ostatnio używane prędkości szczotki, więc sprzęt dostosowany do potrzeb naszego mieszkania, mamy zawsze pod ręką.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak innowacyjna przystawka 2-w-1 do czyszczenia na sucho i na mokro. To oznacza odkurzanie i mycie podłogi w tym samym czasie! Wszystko za sprawą wyposażenia przystawki w wymienne, dostosowane do różnych powierzchni nakładki materiałowe oraz zbiornik na wodę. Nakładka materiałowa jest automatycznie nawilżana wodą ze specjalnym płynem Koboclean (3-stopniowy poziom nawilżenia można kontrolować za pomocą wygodnego, nożnego przełącznika), a jej oscylacyjne ruchy gwarantują optymalne usuwanie kurzu oraz plam brudu w najkrótszym możliwym czasie. Płaska i zwrotna konstrukcja przystawki  oraz prostokątny kształt pozwolą posprzątać nawet trudno dostępne miejsca w narożnikach i pod meblami. Codzienne sprzątanie z systemem Kobold VB100 i przystawką 2-w-1 to nie tylko oszczędność czasu, ale też sprzątanie ekologiczne. Zaledwie 300 ml wody i 3 ml płynu Koboclean wystarczą na dokładne posprzątanie 60 m2 powierzchni! Przy pełnym naładowaniu akumulatora, na poziomie „med” można czyścić podłogi twarde średnio przez 20 minut. Koniec ze schylaniem się, wykręcaniem ścierki i noszeniem ciężkich wiader!

W zestawie systemu Kobold VB100 znajdziemy także elektroszczotkę do tapicerek, która usuwa z tapicerowanych powierzchni sierść zwierząt domowych, okruszki, kłaczki oraz głębokie zabrudzenia (idealna także do porządków w samochodzie). Przy sprzątaniu z systemem Kobold VB100 kurz nie wiruje w powietrzu – wibracje poruszających się w przeciwnych kierunkach szczotek wydobywają z włókien zabrudzenia, które natychmiast zasysane są do odkurzacza.

Ekologicznie i z myślą o alergikach

O tym, czy odkurzacz jest przyjazny alergikom świadczy to, w jakim stopniu zastosowana w nim technologia chroni nas przed bezpośrednim kontaktem z kurzem i roztoczami. Najważniejszym  w kontekście higieny rozwiązaniem pozostaje w tym względzie worek filtrujący. Ten zastosowany w odkurzaczu Kobold VB100 jest pierwszym na świecie workiem filtrującym z certyfikatem Grupy TÜV Nord – niemieckiej organizacji weryfikującej bezpieczeństwo produktów i usług w celu ochrony ludzi oraz środowiska przed zagrożeniami. 3-warstwowy worek   wyłapuje 99,99% wywołujących alergie odchodów roztoczy oraz drobinek kurzu. Jego wymiana  jest prosta i higieniczna – pokrywa  z tyłu odkurzacza łatwo się otwiera, umożliwiając wyciągnięcie, bez kontaktu z brudem, pełnego worka filtrującego i włożenie nowego. Worek ma pojemność 0,8 litra i przy standardowym użytkowaniu wystarcza na 2 do 3 miesięcy.

Innowacyjny worek filtrujący to nie jedyny wyróżnik systemu Kobold VB100, który powinien zainteresować alergików. Na ich uwagę zasługuje również zestaw dwóch, specjalnych, wymiennych przystawek do czyszczenia materaców. Jedna końcówka poprzez odkurzanie najpierw obluzowuje brud na powierzchni materaca, by druga mogła delikatnie wprowadzić do materaca specjalny środek czyszczący, który w ciągu 30 minut wiąże cząsteczki brudu. Ponowne odkurzenie pozostawia materac higienicznie czysty i wolny od wywołujących alergie roztoczy i zarodników grzybów, skutecznie okradających nas ze zdrowego snu.

System Kobold VB100 w najbardziej rozbudowanej wersji to także dodatkowe akcesoria jak teleskopowa rura, końcówki i ssawki, które usuną kurz z mebli, karniszy, lamp, delikatnych ozdób,  listew przypodłogowych, czy pył podczas wiercenia dziur w ścianie. Kobold VB100 to jedyny, kompletny system do utrzymania porządku w każdym miejscu w Twoim domu, nawet tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka!

System Kobold VB100 dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej u Doradców Handlowych.

Cena Systemu Kobold VB100 w zależności od poziomu rozbudowania o dodatkowe akcesoria: 3 725 zł – 7 425 zł.

Szczegóły na: https://kobold.vorwerk.pl/