NOWOCZESNA ŁAZIENKA W WIELKIM MIEŚCIE

Spędzając większość dnia w domu, zaczynamy rozumieć jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma otaczająca nas przestrzeń. Dobrze zaprojektowana łazienka może stać się miejscem odpoczynku i chwili wytchnienia. Klasyczna elegancja i wielki format płytek są idealnym rozwiązaniem.

Mała, duża, z oknem lub bez dostępu do naturalnego światła, z wanną lub z prysznicem – choć różni się od siebie metrażem i wykończeniem, to niewątpliwie łazienka kojarzy się z miejscem, gdzie można energetycznie rozpocząć dzień, a wieczorem wyciszyć się i zrelaksować. Aby osiągnąć klimat intymnej i bezpiecznej przestrzeni we własnym domu warto postawić na klasyczną elegancję i sięgnąć po płytki w dużych formatach, które pozwolą na uzyskanie spokojnej i jednolitej płaszczyzny.

Dobrze zaaranżowana i odpowiednio oświetlona łazienka zaspokoi potrzebę relaksu i pozwoli na złapanie oddechu od codzienności, będzie też jednocześnie służyła szybkiej regeneracji i odświeżeniu. Decydując się na wielkoformatowe płytki, możemy mieć pewność, że w prosty sposób osiągniemy wymarzony charakter wnętrza, od minimalistycznego po luksusowe, przypominające eleganckie SPA, bez względu na to czy mamy do czynienia z przestronnym salonem kąpielowym czy niewielką łazienką.


Kolekcja płytek wielkoformatowych Grey Pulpis, autorstwa Macieja Zienia

Wiele osób obawia się płytek wielkoformatowych w małych wnętrzach – niepotrzebnie. Mała ilość fug i możliwość wyeksponowania pięknego designu staje się dodatkowym atutem.

Obawy przed wielkim formatem w małym wnętrzu biorą się głównie ze stereotypów z poprzedniej epoki i przyzwyczajeń do małych płytek, ponieważ tylko takie były dostępne. Przez lata mogliśmy jedynie marzyć o kamieniu, marmurze i innych naturalnych materiałach. Teraz, kiedy wielki format stał się bardzo popularny, można z powodzeniem wykorzystywać go do projektowania nawet małych pomieszczeń. Płytki wielkoformatowe pasują bowiem do każdej łazienki. Aranżacja przestrzeni z ich użyciem nie odbiega od ogólnych zasad komponowania wnętrz, trzeba tylko zwrócić uwagę na tzw. „docinki” płytek – im mniejsze tym gorzej wyglądają. Reszta to kwestia indywidualnego gustu i pomysłów klienta lub projektanta – Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

W stylowej łazience z powodzeniem sprawdzą się płytki zainspirowane ponadczasowym pięknem szlachetnych materiałów, jak te z kolekcji Grand Beauty autorstwa Macieja Zienia. Projektant odwołuje się w niej do europejskiej tradycji kamieniarskiej i w elegancki sposób eksponuje szlachetność i naturalność kamienia, od mocnych, szarych deseni do modnego lastryko czy ekskluzywnego rysunku marmuru. Linia Grand Beauty składa się z siedmiu niepowtarzalnych kolekcji, które przy odpowiednim świetle i dodatkach zagwarantują ponadczasowy i uniwersalny wygląd na lata.

Kolekcja Specchio Carrara, kreacji Macieja Zienia

Płytki w jasnych odcieniach polecane są szczególnie do małych łazienek i tych, pozbawionych okien. Rozświetlą wnętrze, a zarazem dodadzą mu dostojności. Z kolei ciemne barwy są lepszym rozwiązaniem dla dużych powierzchni i dobrze oświetlonych pomieszczeń. Mocne wnętrza to również propozycja dla osób lubiących odważne i zdecydowane połączenia kolorystyczne i dla każdego, kto poszukuje indywidualnych rozwiązań.

Biel jest niezwykle uniwersalna i pozwala na nieskończone wariacje aranżacyjne. Jest idealnym tłem do różnych dodatków, które determinują charakter wnętrza. Z kolei kolory, faktury i inspiracje kamienne tworzą przestrzenie bardziej konkretne. Im są mocniejsze, tym bardziej określone. Inaczej będzie wyglądać łazienka marmurowa z akcentami bladego różu, a inaczej grafitowa z czarnymi dodatkami. Należy pamiętać o tym, że kolory, a szczególnie ich natężenie, wpływają na odbiór wielkości pomieszczenia. Płaszczyzny jasne powiększają, a ciemne zmniejszają wnętrze – Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Chcąc optycznie powiększyć wnętrze, dobrze jest wybrać jasne lub polerowane płytki wielkoformatowe. Ich zastosowanie zarówno na podłodze, jak na i ścianie, pozwoli uzyskać ciekawy efekt jednolitego tła. Różnorodność formatów i wzorów sprawia, że płytki będą się pięknie prezentować jako główny element dekoracyjny łazienki. Elegancję i szlachetność wielkiego formatu podkreślą z pewnością naturalne dodatki i płytki inspirowane strukturą drewna (kolekcja Mountain Ash Gold), jak również odważne, modne akcesoria w odcieniu miedzi, złota i platyny.


Kolekcja Duke Stone

Kolekcja Terrazzo Macieja Zienia i płytki Mountain Ash Gold

Ze względu na wysoką wilgotność powietrza i częste zmiany temperatury, łazienka jest pomieszczeniem szczególnie wymagającym. Aby utrzymać ją w czystości należy regularnie czyścić i pielęgnować nie tylko armaturę łazienkową, ale także spoiwa pomiędzy płytkami ceramicznymi. Wielki format z pewnością ułatwia to zadanie, ponieważ charakteryzuje się mniejszą ilością podziałów rysunku płytki, co przekłada się na mniejszą liczbę fug. Zapewnia to nie tylko funkcjonalność łazienki, ale również daje efekt jednolitej, gładkiej powierzchni, która doskonale prezentuje się w nowoczesnych przestrzeniach.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Translate »