Niezapomniane Święta – CHRISTMAS MEMORIES Gdy skandynawski design spotyka się z bożonarodzeniową tradycją…

Na tyle klasyczna, by poruszyć nostalgiczną stronę duszy i na tyle nowoczesna, by zainspirować tradycje świąteczne nowych pokoleń. Kolekcja CHRISTMAS MEMORIES marki Fyrklövern szepcze o tęsknocie za tym najbardziej bajkowym czasem, o cieple i bezpieczeństwie. To magia zimy i świąt zaklęta w porcelanie. 

Krajobraz skąpany w magicznym świetle, przygaszonym przez długie, spokojne wieczory. Czas skłaniający do refleksji i mimowolnie przywołujący na myśl najpiękniejsze chwile z dzieciństwa. Ludzie, w towarzystwie których tworzą się nowe wspomnienia. I wreszcie stół łączący pokolenia i poglądy, troski i radości. Czy to nie wystarczające dowody na to, że Święta Bożego Narodzenia zasługują na wspaniałą oprawę? Na wyjątkowego gościa, który na pewno zostanie przy, a dokładnie, na stole na dłużej? Kolekcja porcelany CHRISTMAS MEMORIES marki Fyrklövern to idealny towarzysz nie tylko świątecznych spotkań, ale i każdego zimowego wieczoru. To zastawa, która uczy cieszenia się małymi rzeczami w życiu. A przecież to one zapiszą się w naszej pamięci jako nowe piękne wspomnienia. 

Stół sercem, duszą zastawa… 

Unikalne wzory kolekcji CHRISTMAS MEMORIES są dziełem projektantki Lindy Svedal Walsøe, założycielki firmy Wik & Walsøe, która na co dzień czerpie z piękna i wyjątkowości kultury nordyckiej. Inspiracją do powstania kolekcji CHRISTMAS MEMORIES była nostalgia za beztroskim czasem dzieciństwa, kiedy wszystko było proste i możliwe, a Święta Bożego Narodzenia wypełniały serca poczuciem miłości i bezpieczeństwa. Dlatego wzory widoczne na zastawie są zarówno realistyczne, jak i marzycielskie. Dokładnie takie, jakie powinny być Święta! Śnieżną biel zdobi delikatna i tradycyjna obwódka, na którą składa się wiele elementów – w tym gwiazdki wykończone 24-karatowym złotem. Nostalgiczny wzór przywidzi na myśl małe, ale znaczące rzeczy, które pamiętamy ze świąt z dzieciństwa. Tradycyjną świąteczną grę kolorów uzupełnia królewska czerwień pod postacią serduszek symbolizujących to, co najważniejsze przy każdym stole o każdej porze roku – miłość. 

 

Tradycja dla pokoleń…

CHRISTMAS MEMORIES to ponadczasowy serwis, składający się z 13 elementów, takich jak: talerze obiadowe, sałatkowe, głębokie, salaterki, półmiski, kubki, sosjerka, dzbanek czy waza. Dysponując tak szerokim wyborem, możemy stworzyć własną, kreatywną aranżację stołu. Fyrklövern wprowadza tę nową, wyjątkową kolekcję porcelany równocześnie we wszystkich krajach, w których marka jest obecna.

Fyrklövern tworzy zastawy idealne na święta i na co dzień – z pokolenia na pokolenie. Unikalne, ponadczasowe i trwałe. Kolekcja CHRISTMAS MEMORIES wykonana została z “białego złota”, czyli porcelany kostnej. Jest ona wyjątkowo solidna, trwała (można ją myć w zmywarce, wybierając odpowiednio delikatny program), ma kolor i blask dające wrażenie miękkości. Trzymając ją pod światło widać, że jest prześwitująca – niezwykła, piękna i taka prawdziwa. Z pewnością zasługuje na to, by stać się częścią rodziny.

Więcej na temat kolekcji oraz informacje dotyczące zamówienia na stronie www.fyrklovern.pl.

Fyrklövern to jedna z największych firm w branży porcelany, szkła i dekoracji wnętrz w Skandynawii. Swoją działalność rozpoczęła w 1974 roku. Przez ponad czterdzieści lat firma ugruntowała swoją wysoką pozycję na europejskim rynku produktów luksusowych. Fyrklövern specjalizuje się w sprzedaży produktów najwyższej jakości, projektowanych i tworzonych dla grupy najbardziej wymagających klientów, z przyjemnością przedstawia swoją unikatową ofertę na rynku polskim. „Piękno, funkcjonalność i ponadczasowe wzornictwo stanowią inspirację do miłego spędzenia czasu przy stole” – to hasło przyświeca Fyrklövern przy projektowania najwyższej jakości porcelany.