Nakryjmy stół na letnie przyjęcie

Letnie przyjęcie to okazja, żeby naszym współmieszkańcom lub gościom pokazać się od innej strony: bardziej swobodnej, mniej formalniej, kolorowo i lekko – tak, jak na to zasługuje piękna pogoda. Udane letnie przyjęcie z pewnością można urządzić w domowej jadalni, ale najlepiej jest „wyprowadzić” je na łono natury – na taras, do ogrodu, altanki czy choćby na balkon. Zwykliśmy przecież mówić, że to właśnie te miejsca w ciepłe dni stają się letnimi salonami domu.

Słońce, piękne kwiaty, śpiew ptaków, przepływające nad głową obłoki to nie wszystkie elementy scenografii, które są niezbędne do stworzenia prawdziwie efektownego „letniego salonu”. Do tego bezwzględnie potrzebny jest pięknie nakryty stół. Zostawiony truskawkami, pomidorami, pachnącymi ziołami własnej uprawy, porzeczkami i innymi, typowymi dla tej pory roku potrawami warto zaaranżować w adekwatny do tego sposób. Na nowo, z dobrym gustem i koniecznie bez plastikowych naczyń, które do niedawna królowały podczas takich letnich imprez. Te najlepiej zastąpić serią Bamboo marki Urban Nature Culture.

Zwróćmy uwagę na aranżacje stołów w showroomach czy na te prezentowane w magazynach i internecie – nieodłącznym elementem jest zawsze pięknie nakryty stół, sprawiający wrażenie, że zaraz zasiądą przy nim goście. Oryginalne detale często wpływają na nasz komfort a nawet na czas biesiadowania. Podczas jedzenia wzrok wszystkich koncentruje się na najbliższych przedmiotach stojących przed nami: na kubkach, filiżankach, talerzykach i półmiskach  – dlatego warto by ich design cieszył oko i stanowił dodatkową ozdobę naszego przyjęcia.

Letni stół powinien być swobodny, aby go udekorować można oczywiście wykorzystać codzienny, ceramiczny komplet, ale warto stworzyć sobie specjalny zestaw nie tylko na lato. Świetnie się sprawdzi się w takiej roli ceramiczna zastawa od firmy HKliving (dutchhouse.pl) nawiązująca stylem do modnych obecnie lat 70.

Dokonując wyboru nowej zastawy, na letni stół warto zwrócić uwagę nie tylko na formę i funkcjonalność naczyń, ale także na ich walory użytkowe, szczególnie na to, z czego zostały zrobione. Podczas letnich przyjęć na zewnątrz dobrze sprawdzą się proste, naturalne rozwiązania. Rozmaitość wyposażenia: nie tylko serwetek w różnych kolorach, świec, lampionów ogrodowych, ale także samej zastawy – zapewnią wystrojowi tak oczekiwany nieformalny charakter.

 

Bohaterami każdej letniej – domowej, ogrodowej czy balkonowej – aranżacji mogą stać się piękne ceramiczne kolorowe kubeczki z serii Good Morning Cups (do kupienia w dutchhouse.pl) ze złoconymi uszkami i z imponującym, unikatowym złotym czajniczkiem.  Funkcjonalne, oryginalne, a jednocześnie bardzo eleganckie naczynia wykonane są z wysokiej jakości materiału. Ich nieidealna geometria dodaje naczyniom niezwykłego, letniego uroku. To rzeczy, które same w sobie są dekoracją, ale równocześnie łatwo je połączyć się z innymi przedmiotami, takimi jak proste lniane serwety, bieżniki, czy bibułkowe lampiony, które zazwyczaj towarzyszą letnim przyjęciom.

Lubiącym styl vintage można zaproponować ceramiczne kubki pod nazwą 70’S: DUNES marki HKliving. Ich niepowtarzalne kolory, układające się  na każdym nieco inaczej, świetnie wyglądają zarówno każdy z osobna, jak i w większej grupie. Można je zestawiać niczym abstrakcyjne ozdoby, a zarazem swobodnie oraz wygodnie używać na co dzień. Kolorowe miseczki z tej serii świetnie się sprawdzą na owsiankę ozdobioną letnimi owocami malin, porzeczek…

Piękny wystrój stołu, ceramika stołowa zachęcają do celebrowania letnich posiłków – od śniadań  poczynając, przez obiady, podwieczorki, aż na wieczornym grillu kończąc.

Warto dodać też, że atrakcyjny zestaw naczyń ceramicznych na letni stół może być przepięknym prezentem na czerwcowe, lipcowe i sierpniowe urodziny, rocznicę ślubu czy na inaugurację nowego domu.

A jeśli nam się spodobają letnie przyjęcia, pamiętajmy, że zawsze można przedłużyć lato, przenosząc letnią zastawę do naszej „codziennej”  jadalni w domu czy mieszkaniu. Piękne kolory, naturalne faktury ceramiki przeniosą nas łatwo w letnie klimaty, nawet, gdy za oknem będzie chłodno i zimno… Wystarczy pachnąca świeca, ogrodowy lampion, zastawa pamiętana z letnich imprez pod chmurką i… łatwo zapomnimy, że przed nami długa jesień i zima…

Wszystkie produkty można kupić w dutchhouse.pl