Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze okapu do kuchni 
– sprawdź wskazówki marki AKPO jaki ich uniknąć

Urządzając swoją wymarzoną kuchnie skupiamy się na zabudowie, funkcjonalności szafek, kształcie i odporności blatu czy też zwracamy uwagę na uchwyty lub różnego rodzaju systemy, Następnym krokiem jest wybór dużego AGD: lodówka, piekarnik, płyta grzewcza. Natomiast okap kuchenny to urządzenie, które jest często traktowane w sposób mniej priorytetowy. Najczęściej wybieramy  kupujemy go na końcu – na ostatnim etapie urządzania kuchni. Prawda jest taka, że powinno być dokładnie odwrotnie. 

Okap – skuteczny pochłaniacz zapachów i tłuszczu  

Kuchnia to serce domu – obecnie często otwarta na resztę domu. Miejsce przytulne, kojarzące się z przyjemnością, smakiem i zapachem. Jeżeli jesteś kulinarnym kreatorem i kuchnia będzie Ci służyć w dużej mierze do gotowania musisz wybrać urządzenie, które szybko i skutecznie oczyści powietrze w Twoim domu z różnych zapachów oraz pochłonie tłuszcz. 

Brak dobrego okapu może spowodować, że zapachy kuchenne zostaną wchłonięte przez meble, firany czy zasłony oraz tłuszcz może oblepić kuchenną zabudowę czy ściany. W związku z tym szczególną uwagę trzeba zwrócić uwagę na wydajność okapu. Powinna być ona dostosowana do wielkości (kubatury) kuchni/pomieszczenia. Skuteczny okap pod względem wydajności to taki, który
na pierwszym biegu jest w stanie przefiltrować określone pomieszczenie średnio 6-krotnie. 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest głośność urządzenia – generowany przez niego dźwięk podczas pracy. Najczęściej używamy okap na pierwszym lub drugim biegu – dlatego te paramenty są dla nas najważniejsze. Okap określany mianem cichego to taki, który na najniższej prędkości generuje hałas na poziomie około 50 dB. 

W AKPO zwracamy szczególną uwagę na najważniejsze czynniki użytkowe okapów. Szczególnie badamy ich wydajność i głośność. Nasze zespoły badawcze przed wprowadzaniem produktu na rynek weryfikują i niwelują wszystkie elementy, które mogą wpłynąć na efektywność i komfort okapów. Wszystko to z myślą o naszych Klientach i aby zapewnić im najwyższą jakość produktów, które będą im służyć przez lata.” – Michał Kołakowski, przedstawiciel handlowy AKPO.

Dlatego, też poza tak ważnymi czynnikami estetycznymi, panującymi trendami i wyszukanym design. Wybierając okap do swojej kuchni sprawdź dokładnie jego główne parametry i ciesz się odpowiednim urządzeniem w Twoim domu. 

Więcej na: www.akpo.pl