Nadciąga gorączka złota…i srebra!

Złoto i srebro zyskują coraz większą popularność w nowoczesnych wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym czy new classic. Ascetyczny wystrój i chłodną kolorystykę architekci wnętrz przełamują subtelnymi nutami w kolorach szlachetnych kruszców. Złote ściany i srebrne dodatki ocieplają wnętrze, a jednocześnie nadają mu wyrafinowanego charakteru. W taką „pałacową” stylistykę idealnie wpisuje się kolekcja ekskluzywnych tapet włoskiej marki Giardini – Silver & Gold.

Siedem wyszukanych propozycji tapet składających się na serię Silver & Gold udowadnia, że złoto i srebro nigdy nie jest passe. Tym razem włoski producent zaprasza do świata XIX-wiecznego francuskiego wzornictwa ściennego z niezwykle bogatą ornamentyką i kunsztem detalu. Wnętrza utrzymane w tym stylu wyróżniają niewymuszona elegancja i najwyższej jakości materiały, tworząc królewski klimat, który zarazem intryguje, zachwyca, ale i trochę onieśmiela. Najlepszym wyborem do uzyskania pałacowych wnętrz będzie tapeta Diamond, która wyróżnia się oryginalną teksturą i nawiązaniem do klasycznego wzornictwa. Zastosowanie metalicznych nici sprawia, że pięknie odbija ona światło. To zdecydowanie diament w bogatej ofercie Giardini (oferta tapet tej marki dostępna jest w salonach Dekorian Home w całej Polsce).

Oszczędna forma nowoczesnych wnętrz również nie wyklucza zastosowania złota i srebra. Subtelna nuta glamour w postaci eleganckich tapet sprawi, że aranżacja zyska niepowtarzalny klimat. Delikatnie połyskujące jednobarwne tapety (Chanel
i Chrome) będą idealną bazą dla wyszukanych dodatków i mebli nawet w tych najbardziej ascetycznych przestrzeniach. Podobnie jak tapeta Square – srebrne tło z delikatnych kwadracików idealnie wpisze się w stylistykę softloftów. Giardini nie zapomina także o miłośnikach stylów eko i skandynawskiego. Barwy ziemi wzbogacone w wersji glamour to kwintesencja Gioia Lux. Stonowane brązy i szarości  nadadzą nowoczesnym jadalniom, salonom czy garderobom szyku i wykwintności.

Złoto i srebro stanowią idealny dodatek do ponadczasowej czerni i bieli, ale w towarzystwie bardzo popularnego obecnie pudrowego różu również prezentują się doskonale. Ich dodatkową zaletą jest zaś  to, że niezależnie od zmieniających się trendów te szlachetne kruszce cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym doskonale wie producent najwyższej jakości tapet – Giardini.

Marka, obecna na rynku od ponad 140 lat, tworzy wyjątkowe kolekcje, których wspólnym mianownikiem jest ponadczasowa elegancja. Włoski wytwórca szczególną wagę przykłada do najwyższej jakości materiałów: wykorzystuje  wyłącznie naturalne włókna, a całość produkcji odbywa się we Włoszech. Oprócz wyszukanej estetyki producent dba także
o funkcjonalność. W tapetach Giardini szerokość brytu wynosi pomiędzy 120 a 140 cm, podczas gdy tradycyjne tapety mają 53 cm – dzięki temu liczba połączeń na ścianie jest mniejsza, a efekt wizualny doskonalszy.

Wyłącznym dystrybutorem tapet Giardini w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. W 18 showroomach w całej Polsce można zobaczyć próbniki z najnowszej kolekcji Silver & Gold oraz uzyskać profesjonalne wsparcie od ekspertów marki. Więcej informacji znaleźć można na www.dekorianhome.pl .

Translate »