Nadać wnętrzu unikalny charakter

Przy aranżowaniu wymarzonej łazienki, pokoju kąpielowego czy kuchni często szukamy sposobu, by dodać wnętrzom unikalnego charakteru. Warto pomyśleć wtedy o kolekcjach płytek ceramicznych z trójwymiarową powierzchnią, które ułożone na ścianie nie tylko wyznaczą i zaakcentują poszczególne strefy, ale zarazem stworzą spójną kompozycję.

W aktualnych trendach wnętrzarskich kolekcje ceramiki ze strukturalnymi płytkami bazowymi zajmują miejsce szczególne. Dzięki efektowi 3D ich powierzchnia wygląda inaczej w zależności od pory dnia czy oświetlenia, grając kontrastem i cieniem. W zależności od ułożenia mogą nadać wnętrzu głębi i majestatyczności czy lekkości i wyrazistości. Oto 5 kolekcji płytek z ciekawymi strukturami, które sprawdzą się niemal we wszystkich wnętrzach.

Elegancja geometrii
Dla osób poszukujących ponadczasowych rozwiązań dobrym rozwiązaniem są płytki o symetrycznej fakturze utrzymanej w stosowanych barwach. Taki wzór nadaje przestrzeni elegancji i dynamizmu. Zaprezentowana w tym roku kolekcja Harmony marki Paradyż Classica to płytki o geometrycznym wzorze, który został podkreślony przemyślanymi wypukłościami. Warto dobrać do nich oświetlenie, które spotęguje wrażenie i zapewni ciekawą, delikatną grę cieni w załamaniach płytek. Geometryczne faktury na jednolitych kolorystycznie powierzchniach łatwiej również ze sobą zestawiać, aby stworzyć autorskie, bardziej dekoracyjne aranżacje. Jak to zrobić? W łączeniu wzorów czy faktur trzeba dążyć do wizualnej równowagi. Z kolei meble czy ozdoby stosowane we wnętrzu powinny być raczej gładkie, pozbawione dodatkowych wzorów czy wypukłości. Dobrym rozwiązaniem będzie drewno lub inspiracje stylem industrialnym.

Żywiołowość motywów przyrody
Nowoczesne kolekcje płytek ceramicznych umożliwiają również wprowadzenie do pomieszczeń elementu naturalnej żywiołowości rodem z dalekich podróży. Przykładem jest kolekcja Natura/Naturo marki Paradyż Classica, w której znajdziemy między innymi płytki ścienne o nieregularnej strukturze. Kolekcje uzupełniają fazowane kafle w naturalnych odcieniach szarości, które również nadadzą głębi powierzchni, na której zostaną ułożone. Taka faktura może zostać zastosowana na całej ścianie lub tylko jej części. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie takiej nieregularnej struktury tylko na fragmencie ściany, dobrze ją dopełnić gładkimi płytkami w stonowanych barwach lub też szklanymi insertami z motywami roślinnymi, które podkreślą inspirację naturą, wpisując się w trend urban jungle. W takich zestawieniach najlepiej sprawdzą się meble o prostych, minimalistycznych formach oraz dodatki w jednolitym kolorze.

Spokój morskich fal
Płytki o trójwymiarowej strukturze mogą wprowadzić do pomieszczenia także spokojny i przytulny nastrój, dzięki nawiązaniu do piękna natury. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie motywu fal, przywodzącym na myśl łagodną taflę morza. Dzięki zróżnicowanej fakturze i przemyślanym linearnym nacięciom płytki nadają wnętrzu lekkości i harmonijnego rytmu. Linie ukryte na płytkach mogą również optycznie kształtować wnętrze, dzięki czemu będzie się ono wydawało większe lub wyższe – w zależności od potrzeb i metody układania. Niektóre kolekcje, jak Symetry/Symetro Paradyż Classica, pozwalają na dopełnienie tego wrażenia szklanymi insertami z motywem nadmorskich roślin i jednolitymi płytkami ściennymi w spokojnych odcieniach beżu i szarości.

Słoneczne ciepło plaży
Przy aranżowaniu wnętrz zależy nam, byśmy w każdym pomieszczeniu czuli się dobrze. Dlatego często decydujemy się na motywy kojarzące się nam z wakacjami i podróżami. Rozwiązanie to możemy spotkać w kolekcji Sunlight/Sun odtwarzającej nieregularne wzory, które wiatr tworzy na piasku. Drobny trójwymiarowy wzór dobrze współgra z płytkami o ziarnistym wzorze. Takie kolekcje pozwalają na zachowanie cząstki lata i sprawiają, że wnętrze sprawia wrażenie przytulnego. Piaskowe odcienie dobrze sprawdzą się w ponadczasowej łazience z drewnianymi dodatkami.

W górskim klimacie
Trójwymiarowe faktury płytek dobrze się sprawdzą również we wnętrzach, któremu chcemy nadać wyjątkowo nowoczesnego charakteru. Strukturalne kafelki w odcieniach bieli lub czerni nie tylko podkreślą styl ciekawym wzornictwem, ale zapewnią również wiele możliwości aranżacyjnych. Warto przy okazji zwrócić uwagę na nowy trend w kolekcjach płytek strukturalnych. W nowych kolekcjach, takich jak Synergy Paradyż Classica, płytki potrafią odzwierciedlać łupkowate faktury górskich grani oraz subtelną energię górskich potoków i jezior. Taki naturalny motyw może stanowić atrakcyjny akcent w minimalistycznej łazience. Nieregularne, trójwymiarowe faktury sprawdzą się w połączeniu z gładkimi płytkami, nawet o błyszczącej powierzchni.

Pamiętajmy, że przy doborze odpowiednich płytek strukturalnych powinniśmy kierować się naszym gustem oraz rozkładem aranżowanego pomieszczenia. W bardziej przestronnych wnętrzach możemy zdecydować się na nieco bardziej odważne wykorzystanie trójwymiarowych faktur, nawet na całej powierzchni jednej ze ścian. Jeśli jednak w naszej łazience czy kuchni ściany są różnej długości lub jeśli wykańczany pokój ma liczne wnęki, warto postawić na połączenie trójwymiarowych płytek z gładkimi, szczególnie zwracając uwagę na uważną kompozycję oraz odpowiedni dobór kolorów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że pomieszczenie pozostanie pełne charakteru, choć lekkie w wyrazie, a odpowiednio dobrane meble i dodatki dopełnią wnętrze zgodnie z naszym stylem.

___________________________________________________

Rok 2019 | Jubileusz 30-lecia Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż to polska, rodzinna firma. Lider i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju. Od 30 lat napędza polskie wzornictwo tworząc i dostarczając Klientom na całym świecie innowacyjne produkty o unikatowym designie i najwyższej jakości. Firma jest laureatem najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu i gospodarki – m.in. Dobry Wzór 2018 dla kolekcji Esagon, iF Design 2017 za kolekcję Elanda/Elando oraz Red Dot Design Award 2016 dla kolekcji Trakt, a także Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP 2018 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016. Ceramika Paradyż jest wieloletnim Mecenasem Łódź Design Festival, największego wydarzenia poświęconego wzornictwu w tej części Europy oraz współinicjatorem akcji na rzecz poprawy jakości i estetyki w przestrzeni miejskiej. Firma zatrudnia ponad 1600 pracowników, a jej zapleczem jest pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz najnowocześniejszy, w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Posiada trzy marki własne: Paradyż jako marka parasolowa z szeroką paletą kolekcji w różnych stylach i formatach, oraz dwie submarki – Paradyż My Way, dedykowana dla klientów poszukujących indywidualnych i nowatorskich rozwiązań wzorniczych, i Paradyż Classica (dawniej Kwadro Ceramika), skierowana do osób ceniących klasyczną elegancję w przystępnej cenie. Kolekcje produktowe Ceramiki Paradyż są komplementarne, oferując Klientom w wielu formatach płytki ścienne, podłogowe, klinkier, dekoracje szklane oraz elementy ozdobne. Ceramika Paradyż to dziś także wizytówka polskiego przemysłu na świecie.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com