Mieszkanie w skali mikro: jakie meble wybrać?

Nomadyczny styl życia, częste zmiany miejsca zamieszkania i niechęć do zobowiązań w postaci kredytu sprawia, że mikroapartamenty i kawalerki cieszą się coraz większą popularnością. Ograniczona przestrzeń wymaga jednak rozwiązań, które pozwolą jak najlepiej wykorzystać jej potencjał. Oto propozycje, które świetnie się sprawdzą.

Nasze wymagania wobec domu wciąż rosną. Musi być on biurem, siłownią, szkołą, spa… W czasach pandemii rodziny na całym świecie spędzają w swoich domach rekordowe ilości godzin. Dodajmy do tego rosnącą urbanizację oraz tendencję do coraz mniejszych mieszkań w dużych miastach i zdamy sobie sprawę, jak ważne w tym roku staną się rozwiązania oszczędzające przestrzeń. BoConcept odpowiada kolekcją starannie dobranych mebli, inspirowaną małymi wnętrzami. Znajdziemy w niej odświeżone bestsellery w swoich nowych, kompaktowych formach.

Dzięki nowej kolekcji chcemy udowodnić, że nawet niewielka przestrzeń może być w pełni funkcjonalna i komfortowa. Nasze klasyczne propozycje przekształciliśmy tak, aby jak najlepiej sprawdziły się w kompaktowych wnętrzach, zyskały więc nowe wymiary i funkcje, ale ich design, który cenią nasi odbiorcy pozostał niezmieniony – wyjaśnia Kamil Maślanka, współwłaściciel i członek zarządu BoConcept Warszawa.

Jedna sofa, wiele funkcji

Wraz z sukcesem mebli rozkładanych, marka wprowadza do swojej oferty sofę Taylor, autorstwa projektanta fotela Imola – Henrika Pedersena. Nowa sofa oferuje ciepły i przyjazny wygląd z dużymi poduszkami i podłokietnikami wykończonymi miękkimi zaokrągleniami. Pozycję poduch oparcia można dostosowywać do aktualnej potrzeby, dzięki czemu sofa zapewni idealny komfort zarówno przy czytaniu ulubionej książki, jak i śniadaniu w łóżku. Sofę rozkłada się w prosty sposób pociągając za ukryty między poduszkami pasek. Dla ułatwienia transportu, np. na wąskiej klatce schodowej, można odłączyć jej oparcie, podłokietniki i przedni panel. Wszystkie mogą być z łatwością przymocowane poprzez wsunięcie w wytrzymałe zawiasy. Pościel można przechowywać w dodatkowym, pasującym do sofy pufie z ukrytym schowkiem.

Powrót do Edenu

Puf Eden to wszechstronny i ponadczasowy mebel, który stanie się niezbędnym elementem każdego domu. Jego minimalistyczna forma wpasuje się niemal w każde wnętrze, a dostępna jest w dwóch rozmiarach. Puf może być tapicerowany jedną z ponad 120 różnych tkanin i skór, co daje mnóstwo możliwości kolorystycznego akcentu. Użyj go jako stolika kawowego, dodatkowego miejsca do siedzenia czy podnóżka…

Szezlong w stylu minimal

Sofa Indivi projektu Andersa Nørgaarda obchodziła w zeszłym roku swoje 20 urodziny. To już dwie dekady, lecz jej ponadczasowy design nieustannie sprawia, że jest jedną z najlepiej sprzedających się sof w ofercie marki. Sekret sukcesu Indivi tkwi zarówno w minimalistycznej formie, trwałości i komforcie, jak i we wciąż rosnących możliwościach konfiguracji. Teraz BoConcept wprowadza kolejny element konfiguracyjny – okrągły moduł wypoczynkowy. Przyjazna forma nowego szezlongu daje więcej możliwości relaksu i interakcji z otoczeniem, nie zajmując jednocześnie dużo miejsca – to cechy pożądane w kompaktowych wnętrzach. I oczywiście tak jak wszystkie pozostałe moduły sofy Indivi, może być wykończony każdą tapicerką w kolekcji tkanin i skór BoConcept.

Ale najpierw, kawa!

Philadelphia projektu Henrika Pedersena została wprowadzona na rynek w 2019 roku i jest minimalistycznym, lecz o wyrazistej ekspresji stolikiem kawowym. Jego design to przyjemna dla oka otwarta konstrukcja z różnymi opcjami blatów. Oryginalne wymiary Philadelphia sprawiały, że stolik idealnie sprawdzał się w dużych salonach. Teraz BoConcept wprowadza do oferty jego mniejszą wersję dla niedużych wnętrz. Nowy model może być zamówiony w ciemnej lub jasnej kolorystyce. Obie z nich posiadają ceramiczne i lakierowane blaty z nogami w kolorze stali szczotkowanej.

Stół szyty na miarę

Stół do jadalni Augusta, autorstwa Henrika Pedersena, swoją premierę miał w kolekcji AW19/20. To początek kierunku projektowania charakterystycznego dla smukłych szkieletowych nóg, odkrytych elementów konstrukcyjnych oraz organicznych linii. Jego oryginalna wersja posiadała 230cm długości, co było idealnym rozmiarem dla dużych i otwartych jadalni. Teraz BoConcept wprowadza nowy model o długości 160cm. Mniejsza wersja stołu również posiada ukryty rozkładany blat, który zapewni dodatkowe 76cm długości. Blat stołu Augusta dostępny jest w ciemnym dębie i ciemnym marmurze.

Więcej na: https://www.boconcept.com/pl-pl/