Mieszkanie dobrze zorganizowane – pomysły na przechowywanie w domu

Większość osób lubi żyć w domu, w którym panuje ład i porządek. Nic w tym dziwnego, uporządkowane, harmonijne i estetyczne wnętrza sprzyjają naszemu samopoczuciu. Tyczy się to przede wszystkim niewielkich mieszkań, w których kluczem do dobrze zorganizowane przestrzeni jest jej mądre wykorzystanie. Dzięki temu, nie tylko wprowadzimy do niej ład, ale również oszczędzimy sobie sporo czasu i energii na poszukiwanie potrzebnych nam rzeczy.

Pojemna i funkcjonalna szafa

Doskonałym uzupełnieniem szafy będzie również komoda z szufladami, w której zmieścimy praktyczne koszyki, a w nich bieliznę oraz rozmaite dodatki np. paski, apaszki i czapki. – Komody to niezwykle różnorodna kategoria mebli, która sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu domu – zatem chcąc dobrać odpowiednią dla siebie, należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad rodzajem rzeczy, które chcemy w niej przechowywać. Czy będą to ubrania czy raczej dokumenty, domowe tekstylia typu obrusy i firanki czy może świąteczne ozdoby. To pozwoli na podjęcie decyzji, czy potrzebujemy szuflad, czy może raczej pojemnej, zamykanej szafki – tłumaczy Ewelina Wójcik. Innym, z pozoru mniej oczywistym miejscem do przechowywania w sypialni może być także łóżko wyposażone w pojemniki na pościel pod całą powierzchnią spania. Można tam przechowywać np. sprzęt sportowy lub zimowe kurtki spakowane w praktyczne próżniowe worki.


Kolekcja Summer, Meble Wójcik

Wszystko musi mieć swoje miejsce
Zalegająca na biurku sterta papierów i dokumentów, stosy przeczytanych gazet, nieużywane gadżety kuchenne – zamiast przekładać je bez przerwy z miejsca na miejsce, warto się ich po prostu pozbyć. Dzięki temu, zyskamy nie tylko znacznie więcej wolnej przestrzeni, ale i czasu, bo nie będziemy musieli nigdy więcej zaprzątać sobie nimi głowy. Wszystkie inne potrzebne rzeczy niech znajdą swoje stałe miejsce. Książki, płyty i inne bibeloty, poukładajmy na regałach. Natomiast elektroniczne gadżety do szafek RTV wyposażonych w praktyczne półki i szuflady. Jeśli posiadamy porcelanową zastawę nie tylko warto ją wyeksponować, ale również osłonić od kurzu. Do tego celu idealnie sprawdzą się przeszklone, podświetlane witryny. Dodatkowym miejscem do przechowywania może być również stolik kawowy wyposażony w półkę i szufladę Kolekcja Aviles, Meble Wójcik


Kolekcja Aviles, Meble Wójcik

Akcesoria do przechowywania
To naprawdę doskonały sposób na zaoszczędzenie przestrzeni i jeszcze większy porządek. Praktyczne organizery, przegródki czy pojemniki stanowią doskonałe uzupełnienie każdego mebla. Wnętrzarskim hitem są również różnego rodzaju kosze i skrzynki – druciane, wiklinowe, drewniane. Nie dość, że same w sobie stanowią idealne dopełnienie i ozdobę każdego wnętrza, mogą jeszcze wiele pomieścić. Szczególnie sprawdzą się one w pokoju dziecięcym do schowania w nich zabawek. Natomiast drobne przedmioty takie jak klucze czy biżuteria warto schować w niedużych ozdobnych pudełkach.

Funkcjonalne meble, w połączeniu z rozmaitymi akcesoriami do przechowywania sprawią, że z łatwością odnajdziesz wszystkie potrzebne przedmioty, a przy okazji świetnie wykorzystasz każda wolną przestrzeń. Ważne jest, aby starać się zawsze odkładać każdą rzecz na miejsce. Jeśli będziemy tego pilnować, problem rozsianych po całym domu przedmiotów przestanie istnieć, a nie tylko generalne porządki, ale również te cotygodniowe, będą zajmować nam znacznie mniej czasu.

Więcej informacji na stronie: www.meblewojcik.pl