Meble w łazience – 3 pomysły na wyposażenie

Jak zaaranżować funkcjonalną a zarazem piękną łazienkę? Jak w pełni zagospodarować jej przestrzeń? I jak ją wyposażyć, by korzystanie z niej było łatwe i przyjemne? Na wszystkie te pytanie odpowiedzią mogą być akcesoria meblowe przeznaczone do toalet i pokoi kąpielowych. Zobacz dostępne rozwiązania.


fot. REJS

Łazienka to, obok kuchni, najtrudniejsze do zaaranżowania wnętrze w domu. Jej wyposażenie jest tym bardziej kłopotliwe, że niezależnie od jej rozmiaru, usytuowania i specyfiki, musi spełnić co najmniej kilka warunków. Łazienka musi być i piękna, i funkcjonalna, dopasowana do stylu życia domowników – tych dorosłych i tych młodszych, a przy tym oferować komfort oraz stwarzać poczucie bezpieczeństwa. Ale to nie wszystko. Nie można zapomnieć, że muszą się w niej zmieścić wszystkie najważniejsze sprzęty i urządzenia. A jest ich wiele: wanna albo kabina prysznicowa (bądź to i to), toaleta, umywalka (lub dwie), pralka, choć jedna szafka i wszystko to, co chcemy w niej schować. A jest tego wiele: ręczniki, kosmetyki, detergenty…

Jak spełnić te wszystkie warunki i zaaranżować taką łazienkę, z której korzystanie rzeczywiście będzie łatwe i przyjemne? Wbrew pozorom nie musimy od razu porywać się na remont generalny! Niekiedy wystarczy wprowadzenie kilku, pozornie niewielkich udogodnień, by znacząco podnieść komfort codziennych czynności.

Zadbaj o porządek

W walce o cenne centymetry i porządek sojusznikiem mogą się okazać systemy cargo, które ułatwią uporządkowanie przedmiotów przechowywanych w łazienkach. A tych – jak wiadomo – może być sporo. Dwupoziomowe, wysuwane Cargo Mini Dolne REJS przeznaczone jest do szafek niskich o gł. 30 cm oraz: szer. od 15 do 40 cm (system jezdny dolny z mocowaniem frontu) lub o szer. od 30 do 40 cm (system jezdny dolny pod zawias). To dobre miejsce do ustawienia detergentów i środków czyszczących. Na wyższych półkach warto ustawić kosmetyki najpotrzebniejsze, zaś na tych niższych – te, po które sięgamy rzadziej.

Wykonane z drutu, ażurowe cargo to również dobre miejsce do przechowywania ręczników. Można je ułożyć na półeczkach cargo dwupoziomowego, bądź też – ułożyć w koszu modelu jednopoziomowego. Obie opcje umożliwią odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu ręczniki dłużej będą świeże i pachnące. Kosz Cargo Mini można zawiesić na specjalnym uchwycie na froncie tradycyjnym i uchylnym lub też zamocować na dolnym systemie jezdnym przystosowanym do frontu wysuwanego lub na zawiasach. Przeznaczony jest do szafek o szer. od 30 do 60 cm i gł. 30 cm.

Oba warianty Cargo Mini Dolne dostępne są w uniwersalnej bieli. Spójna kolorystyka wszystkich elementów systemu: kosza i maskownic zasłaniających system jezdny, pasuje do aranżacji utrzymanych w różnych stylach.

Kosz na pranie – jaki wybrać?

Nic nie potrafi tak wytrącić z równowagi jak sterta brudnych ubrań i ręczników na łazienkowej podłodze. Jeśli chcemy uniknąć tego widoku, warto zainwestować w odpowiednie kosze na pranie. Najlepiej sprawdzą się takie, które możemy schować w szafce. To praktyczne i dyskretne rozwiązanie. Zwłaszcza, że kosze REJS można montować na wiele sposobów.

Oferta koszy na pranie REJS obejmuje pojemniki, które można przymocować do frontu otwieranego tradycyjnie (na zawiasach) bądź uchylnie. Można je też zawiesić na specjalnych prowadnicach i wysuwać jak szufladę. Jeśli zaś od razu chcemy segregować ubrania na ciemne i jasne, warto zwrócić uwagę na system obejmujący nie jeden, ale dwa kosze. Rozwiązanie to przeznaczone jest do szafek o szer. 60 cm. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.

Kosze na pranie wyróżniają się ażurową budową, która zapewnia dostęp powietrza i jego cyrkulację. Te większe wykonane są z tworzywa sztucznego w matowym, białym wykończeniu i oferowane są w komplecie z pokrywą. Te mniejsze zaś – z białego drutu i bez pokrywy.

Lepsze wykorzystanie miejsca

Warto zastanowić się również, czy w pełni wykorzystujemy przestrzeń, którą dysponujemy. A ta, szczególnie w okolicy umywalki, jest na wagę złota. To tu najwygodniej jest przechowywać środki czystości, kosmetyki i akcesoria do codziennej higieny. Dlatego warto zagospodarować nawet miejsca nieoczywiste jak te wokół syfonu. Optymalnym rozwiązaniem są wyprofilowane szuflady, które z jednej strony umożliwią pełne zagospodarowanie przestrzeni, a z drugiej – dzięki pełnemu wysuwowi – ułatwią dostęp do schowanych rzeczy. Ich uzupełnieniem są nowe osłony syfonu marki REJS, które zabezpieczą produkty przed upadkiem.

Osłony przeznaczone są do szuflad z dnem z płyty 16 mm, o głębokościach od 270 do 650 mm. Co ważne – można je bez trudu przyciąć pod konkretny wymiar, a także – dzięki temu, że są produkowane z elastycznego tworzywa – dopasować do konkretnej szuflady. Polecane są do szuflad wysokich i niskich każdego producenta. Sposób montażu tylnej ścianki nie ma znaczenia – osłony syfonu można zamocować do ścianki ustawionej na dnie lub za dnem szuflady. Dostępne są w trzech kolorach: białym, srebrnym i grafitowym.

www.rejs.eu

www.e-rejs.eu