Mamy sposób na Święta. Jak przygotować się do świat i nie zwariować?

Świąteczny nastrój ogarnia nas już na początku listopada. A im bliżej samej Wigilii tym więcej mamy rzeczy do zrobienia.  I wtedy właśnie wpadamy w „świąteczny chaos”. Potrawy może i zaplanowane, ale niegotowe, mieszkanie nieposprzątane, choinka czeka na udekorowanie, prezenty kupione, ale niezapakowane.  Czas działać.  

Przedświąteczne  plany

Zanim przygotowania do Świąt zaczną się na dobre warto przystanąć na chwilę i zaplanować poszczególne działania. Zacznij od zakupów świątecznych, część z nich możesz zrobić dużo wcześniej zanim pojawią się tłumy robiących zakupy na ostatnią chwilę. Czy to świeże czy półprodukty z powodzeniem przechowasz w lodówce. Lodówki Gorenje z linii Simplicity wyposażone są w system wentylacji zaprojektowanej tak, by równomiernie rozprowadzała powietrze w komorze chłodziarki, zapewniając optymalną cyrkulację powietrza i idealne warunki przechowywania żywności. Duża pojemność pozwala zmieścić w niej większą ilość żywności i tym samym ograniczyć częstotliwość robienia zakupów. Przygotowanie posiłków nie powinno spędzać nam snu z powiek. Część potraw wigilijnych można zacząć przygotowywać już na kilka dni wstecz, jak np. zakwas na barszcz, bigos,  czy śledzie, przyrządzone wcześniej mogą poleżakować nawet kilka dni. Jeżeli w tym roku Wigilia odbywa się w twoim domu, poproś gości, aby przynieśli swoje ulubione danie, w ten sposób będziesz mieć pewność, że jedzenia wystarczy dla wszystkich i każdy znajdzie coś dla siebie. 12 potraw to tradycja, która powoli ulega zmianom. Najważniejsze w czasie świąt jest przecież  wspólne spędzanie czasu. Zabierając się za gotowanie zadbaj o odpowiednią ilość miejsca na kuchni zaś do upieczenia ciasta czy pierniczków o dobry piekarnik. Powiększona powierzchnia pieczenia to jedna z zalet piekarników Gorenje. Innowacyjne rozwiązania pozwalają oszczędzać energię i cieszyć się równomiernie upieczonymi potrawami, bez względu na ich wielkość.  

Przygotowania to jedno, ale kto po tym wszystkim później pozmywa? Na to również jest prosty sposób. Zmywarka. Sprawdza się w każdym gospodarstwie domowym, oszczędza nasz czas i wodę.  Zaprojektowana tak by pomieścić nawet kilkanaście kompletów naczyń sprawdzi się nie tylko w czasie świątecznych przyjęć. Dodatkowo mycie w zmywarce jest bardziej higieniczne, nowoczesne rozwiązania w zmywarkach pozwalają osiągnąć temperaturę nawet do 75 °C, czyli takie która pozwala na eliminację większości bakterii.  

Bo święta to szczególny czas. Czas oczekiwania, refleksji, spędzania go w gronie rodziny i najbliższych. Nawet jeśli dom udekorowany zostanie tylko częściowo, a okna nie zostaną umyte na tydzień przed świętami,  to i tak najważniejsze jest to, jak i z kim spędzimy te Święta. 

  • Lodówka Gorenje Side by side · NRS918EMX z systemem MultiFlow 360 °

  • Kuchnia elektryczna Gorenje · EIT6355XPD z piekarnikiem BigSpace 

  • Zmywarka Gorenje · GV671C60XXL  z funkcją ExtraHygiene

Pochodząca ze Słowenii firma Gorenje to jeden z największych europejskich producentów sprzętów gospodarstwa domowego. Powstała w 1950 roku. Jej filozofię określa motto life simplified, a więc uproszczone życie. 

Gorenje jako firma od samego początku działalności jest blisko z człowiekiem. Projektując, wytwarzając i sprzedając sprzęt, robi to zawsze z myślą o ludziach. To urządzenia z logo Gorenje powinny przystosować się do indywidualnych przyzwyczajeń i upodobań użytkownika, a nie odwrotnie. Już na etapie projektowania głównym celem jest wygoda użytkowania, niepowtarzalny design. Dodawane w trakcie tworzenia nowinki techniczne powstają także po to, aby ułatwić codzienne życie.

Więcej informacji na: https://pl.gorenje.com/