Łazienkowa klasyka z funkcjami

Co powinny zrobić osoby, które nie lubią grzejników elektrycznych o zbyt nowoczesnym wyglądzie? Mogą postawić na klasyczne modele, które posiadają szereg funkcji – zapewnią nie tylko odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, ale także suche ręczniki. Niektóre z nich można podłączyć do C.O.

Tradycja z nowoczesnością.
Elektryczny grzejnik łazienkowy w tradycyjnym:
– białym kolorze
– drabinkowym kształcie
może skrywać w sobie wiele funkcji, takich jak:

1. Wentylator z filtrem powietrza.
Bardzo szybko dogrzejemy łazienkę, jak i wysuszmy ręczniki, dzięki wbudowanemu wentylatorowi, który:
– posiada siatkowy filtr cząsteczek stałych, wielorazowego użytku (dla poprawy jakości powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu)
– gwarantuje bardzo cichą pracę.

2. Praca z maksymalną mocą.
Przydatna będzie możliwość pracy z maksymalną mocą – przez okres od 10 min do 2 godzin (następnie urządzenie samoczynnie powróci do normalnego cyklu pracy). Możemy tak zaprogramować grzejnik, aby załączał ten tryb pracy co 24 godziny. Wówczas każdego dnia tygodnia, o tej samej porze:
– przygotujemy łazienkę na kąpiel i prysznic
– wysuszymy ręczniki.

3. Grzałka i podłączenie do C.O.
Niezależną pracę przez cały rok gwarantuje urządzenie, które:
– może być podłączone hydraulicznie do instalacji Centralnego Ogrzewania
– wyposażone zostało w grzałkę nurkową ze stali inox
– wypełnione jest specjalnym płynem grzewczym.

Dzięki bardzo dużej powierzchni grzewczej – energia zmagazynowana wewnątrz całego urządzenia uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Gwarantuje to jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia oraz wysoką jakość powietrza na wyjściu z urządzenia.

4. Zdalne sterowanie.
Pełną kontrolę nad pracą urządzenia, w sposób zdalny, umożliwia centralka systemu Cozytouch, która współpracuje z urządzeniem drogą radiową. Należy podłączyć ją do routera internetowego, a następnie pobrać darmową aplikację mobilną.

5. Funkcja wietrzenie.
Łazienka jest pomieszczeniem, które wietrzymy szczególnie często. Nie zawsze pamiętamy wtedy o wyłączeniu grzejnika, czego skutkiem jest strata energii. Na szczęście dostępne są suszarki łazienkowe, które posiadają czujnik otwartego okna. Gdy wykryje on nadmiar zimnego powietrza wokół grzejnika – automatycznie zatrzyma jego pracę na czas wietrzenia.

Powyższe funkcje posiada grzejnik Nefertiti z oferty Atlantic Polska, wyposażony w 2 dekoracyjne wieszaki, które umożliwiają wygodne i łatwe suszenie ręczników kąpielowych lub drobnej bielizny.

Pracuje on w 2 trybach:
1. Program.
Do dyspozycji mamy 3 programy czasowe, dla każdego dnia tygodnia, z możliwością kopiowania ustawień na kolejne dni.
2. Manual.
Użytkownik może ręcznie ustawić (zmienić) parametry pracy urządzenia zgodnie z własnymi preferencjami.
Możemy także skorzystać z przycisku „Cofnij”, który cofa nas do poprzedniego ustawienia.