Łazienka w stylu industrialnym

Produkty firmy Duravit, ze względu na najwyższą jakość wykonania oraz perfekcyjnie dopracowane linie, idealnie wpisują się w każdy styl łazienki. Nie może ich zabraknąć również w industrialnej.

Lofty cechuje duża, dochodząca nawet do 800 mkw powierzchnia, otwarta przestrzeń i wysokie sufity (ok. 4 m lub więcej). Duże, niekiedy sięgające nawet kilku kondygnacji okna to kolejny atrybut loftów. Znakiem rozpoznawczym są widoczne elementy konstrukcji, instalacji, beton, cegła. Całość daje surowy, industrialny i niepowtarzalny charakter. Obecnie, ze zniszczonych i surowych pomieszczeń, lofty ewoluowały do nowoczesnych wnętrz, urządzonych z wykorzystaniem najlepszych materiałów i technologii – choć oczywiście z zachowaniem charakterystycznych elementów. Stały się obiektem westchnień miłośników ekstrawagancji i luksusu.

Styl industrialny nie jest zarezerwowany tylko dla loftów. Możemy z niego czerpać urządzając własne mieszkanie, a charakterystyczne elementy będące znakami rozpoznawczymi loftów niech posłużą nam za drogowskazy.

Postindustrialna elegancja XViu
W taki styl idealnie wpisują się produkty Duravit z serii XViu. Postindustrialna elegancja tych elementów to wynik interakcji miękkich organicznych form z precyzyjną geometrią i detalami wykończenia na bardzo wysokim poziomie. Ostre kontrasty są tu kreowane przez łączenie powierzchni ceramicznych, szkła i metalu z matowymi lakierami lub wysokiej jakości drewnem. Na szczególną uwagę zasługuje piękna metalowa konsola. Prostota i surowość jej formy w połączeniu ze szklaną półką oraz organicznym kształtem umywalki daje niespotykane wrażenie. Sprawia, że mebel staje się kultowy. Z innej perspektywy, jej trójwymiarowe nogi są wizualnie przekształcone w delikatne linie. Ten poziom doskonałości rozciąga się na najdrobniejsze szczegóły. Akrylowe panele ukrywają strukturę mocującą, kable i wężyki przyłączeniowe, dzięki czemu skomplikowana technologia nie wpływa na estetykę. Szklane półki dostępne są w czterech kolorach.


Gama wysokiej jakości wykończeń z prawdziwego drewna, lakieru i dekorów tworzy bogactwo możliwości aranżacyjnych elementów kolekcji XViu. W ramach serii dostępne są również półwysokie szafki XViu. Drzwi z dymionego szkła są półprzezroczyste, a mimo to sprawiają wrażenie prywatności. Zoptymalizowane technicznie, ale subtelne wizualnie, gładkie elementy zawiasów są dyskretnie ukryte wewnątrz drzwi.

Organiczne formy umywalek Viu
Do konsoli XViu idealnie pasują umywalki z serii Viu. W pełni glazurowane od spodu, są dostępne w pięciu rozmiarach, również w wersji małej umywalki do rąk. świetnie nadają się do indywidualnych rozwiązań.
Wspaniałym uzupełnieniem kompletu jest bateria elektroniczna D.1e, dostępna również w kolorze czarny mat, która aktywuje przepływ wody w żądanej temperaturze za jednym dotknięciem palca.

Czysta geometria VeroAir
Alternatywą dla produktów Xviu i Viu są produkty z serii VeroAir. Umywalki z tej linii robią wrażenie delikatnymi krawędziami oraz niezwykłą harmonią linii. Tak wyjątkowo precyzyjne wzornictwo jest możliwe dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii w procesie produkcyjnym. Idealne proporcje umywalki podkreśli błyszczący chromowany stelaż. Ma regulowaną wysokość i może służyć jednocześnie jako wieszak na ręcznik.

Idealne dodatki Starck T
Wisienką na torcie w naszej industrialnej łazience będą idealnie dopasowane dodatki w postaci akcesoriów z serii Starck T. Linia ta łączy rygor funkcjonalny z formami organicznymi. Płynne przejście z okrągłej podstawy do geometrycznego kształtu “T”, jest definiującym elementem projektu serii. Dopracowana konfiguracja poszczególnych akcesoriów zapewnia elegancki, dobrze zdefiniowany język formalny, który nie ulega zakłóceniom dzięki ukrytemu systemowi mocowania.

Language versions »