Łazienka idealna, czyli jaka? Ekspert SANPLAST SA radzi

Przestronna, funkcjonalna, dopasowana do potrzeb i oczywiście piękna – taka powinna być idealna łazienka. Jak urządzić to pomieszczenie, aby spełniało wszystkie założenia? Możliwości jest wiele. Sprawdź, co radzi Robert Rachowski – ekspert SANPLAST SA.


Łazienka to nie tylko miejsce codziennych zabiegów higienicznych, ale także pomieszczenie w którym relaksujemy się po ciężkim dniu. Warto zadbać o to, by było maksymalnie dopasowane do potrzeb wszystkich domowników, a jednocześnie korespondowało z wystrojem całego mieszkania i sprzyjało odprężeniu. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, ustawienie ceramiki i mebli, a także dobranie kolorystyki i oświetlenia sprawi, że łazienka będzie zachwycać designem zarówno korzystające z niej na co dzień osoby, jak i gości.


Odpowiednia kolorystyka
Trendy w kolorystyce łazienkowej nieustannie się zmieniają. Warto jednak wziąć pod uwagę nie tylko aktualną modę, ale fakt, że łazienka to pomieszczenie, które urządzamy z reguły na kilka lub kilkanaście lat. Dlatego dobrze jest postawić na ponadczasowe połączenia kolorystyczne, które zawsze będą prezentowały się harmonijnie i estetycznie. Nie od dziś wiadomo, że kolory wpływają na nas w określony sposób – żywe barwy pobudzają, bardziej stonowane relaksują. Ponadto, dzięki kolorom można optycznie powiększyć lub zmniejszyć łazienkę. Wystarczy zastosować jasne kolory, aby wprowadzić więcej przejrzystości i sprawić, że pomieszczenie wyda się większe. Analogicznie – stosując ciemne, nasycone barwy osiągniemy efekt większej przytulności, łazienka wyda się też nieco mniejsza.


Nowoczesna ceramika
Kolor biały nie jest tu już obowiązkowy. Coraz więcej producentów ma w swojej ofercie ceramikę w rozmaitych barwach, także intensywnych. SANPLAST SA oprócz ponadczasowej bieli stawia na niezwykle modne kolory ziemi i paletę szarości. Dobranie do łazienki nowoczesnego brodzika lub wanny w kolorze chłodnego grafitu sprawi, że całe pomieszczenie zyska niezwykle designerskiego charakteru. Takie rozwiązania, mimo że wciąż rzadziej popularne niż wybór białej ceramiki, z roku na rok zyskują coraz więcej entuzjastów.


Wanna czy prysznic?
Oba rozwiązania mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Najczęściej jednak decyzja dotycząca instalacji prysznica lub wanny jest podyktowana powierzchnią łazienki. W większych pomieszczeniach chętniej instalowane są komfortowe wanny, ale nie jest to reguła. Ci, którzy cenią sobie orzeźwiające natryski i nie zależy im na długich kąpielach mogą postawić na nowoczesną, przestronną strefę prysznicową, którą można zaaranżować dzięki produktom SANPLAST SA. Dzięki temu, pomieszczenie będzie nie tylko wyglądało wyjątkowo modnie, ale stanie się też bardzo funkcjonalne. Istotną kwestią jest również zużycie wody. Decydując się na natrysk zamiast wanny, oszczędzamy wodę, chroniąc środowisko.