Kuchnia z długim terminem atrakcyjnego wyglądu Modne kolory i piękno ponadczasowego drewna

Meble w modnym kolorze czy może jednak uniwersalne dekory drewna? Jedno nie musi wykluczać drugiego! Nie masz pomysłu na aranżację kuchni? Połącz oba dekory. Będzie gustownie, z klasą, a co najważniejsze – pięknie i ponadczasowo. 

Motywy drewna warto wprowadzić również w kuchniach, w których główny ton nadają szarości. Ta spokojna barwa zyska na atrakcyjności w połączeniu z drewnem, które urozmaici stonowany charakter mebli. 

Przepis na aranżację, która skradnie nasze serca i długo będzie cieszyła oko? Piękny granat na frontach z dekoracyjnymi frezowaniami, w oprawie ocieplającego drewna i olśniewającego złota. Fot. KAM

Dekory drewna nadają kuchni przytulności i naturalnego piękna, ale to kolory odgrywają w niej istotną rolę. Zdecydowanie wychodzą na pierwszy plan aranżacji – od nich zależy jej styl i wygląd. Połączenie niepowtarzalnego uroku rysunku drewna i dekoracyjności koloru stworzy harmonijną i zachwycającą kompozycję, która spodoba się każdemu.

 

 

Bezpiecznym rozwiązaniem jest paleta barw neutralnych, może jednak pora na bardziej odważne wybory. Modne w tym sezonie czerń, granat czy mniej jeszcze upowszechniony, ale tak samo urzekający intensywnością barwy – bazalt, wyglądają niezwykle atrakcyjnie na matowych powierzchniach kuchennych frontów. Zabudowa meblowa prezentuje się elegancko, a dzięki oprawie drewna zyskuje ciepła i ponadczasowy charakter, dzięki czemu będzie cieszyć oko przez kolejne sezony.

Kuchnia lubi szarości, a my lubimy je łączyć z drewnem, ponieważ w takiej oprawie wyglądają  bardzo efektownie, a zabudowa nie wydaje się zbyt monotonna. Fot. KAM

 

Nie wiesz jaki kolor wybrać? Może nowoczesny bazalt? Podobnie jak czerń jest efektowny i nadaje kuchennej aranżacji wyrazistości. Obie barwy korzystnie wypadają w duecie z drewnem, które zrównoważy wystrój kuchni i nie będzie wydawała się surowa. Szykowna czerń i oryginalny bazalt podkreślą luksusowy charakter zabudowy meblowej, będą również dobrym wyborem do wnętrz nowoczesnych i urządzonych w stylu loftowym.

Kuchnia z meblami w kolorze czerni czy ciekawego bazaltu wygląda zjawiskowo i potrafi wywrzeć ogromne wrażenie, dlatego nie bójmy się siły koloru. W połączeniu z dekorami drewna, które wprowadza ciepłą atmosferę, unikniemy efektu przytłoczenia czy wrażenia, że wnętrze jest ponure – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Ponieważ atutem takiej zabudowy jest kolor, to on przede wszystkim ma przyciągać wzrok, warto zrównoważyć ją prostą formą mebli.

Nie zawsze musimy kierować się trendami, warto jednak sięgać po sprawdzone rozwiązania. Jeżeli nadal pozostajemy w estetyce bieli, koniecznie połączmy ją z rysunkiem drewna, takim jak piękny dąb Hikora. Fot. KAM

W przypadku bardziej klasycznej zabudowy meblowej również można zdecydować się na wyrazisty kolor – doskonale sprawdzi się tutaj granat. Chociaż kolor ten nawiązuje do najnowszych trendów wzorniczych, idealnie odda ducha kuchni stylizowanych, co warto dodatkowo zaakcentować dekoracyjnymi frezowaniami na powierzchni frontów. Wyjątkowy urok intensywnej tonacji granatu podkreślą dekory drewna w jasnych, kontrastowych wybarwieniach. Takie połączenie pozwoli skomponować harmonijne, ciepłe w odbiorze i zachwycające wnętrze. Efekt będzie bardziej interesujący, jeżeli dodatkowo wzbogacimy je dodatkami w kolorze szlachetnego złota.

W kuchni w tym sezonie zdecydowanie dominują ciemne kolory. Jeżeli jednak przywiązaliśmy się do bieli, która z sukcesem opiera się dyktatom trendów wzorniczych i nadal jest jednym z najpopularniejszych kolorów wybieranych do urządzania kuchni, połączmy ją z dekorami drewna. Wnętrze będzie się prezentowało świeżo, jasno i przestronnie, ponieważ biel powiększy je optycznie, nie będzie jednak zbyt monotonne. Akcenty drewna ocieplą kuchnię i dodadzą jej przytulnego charakteru.

Spółka Meblowa KAM   www.meblekam.pl