Krzesło V-Care marki Kusch+Co zdobywcą Red Dot Award 2022

Marka Kusch+Co otrzymała prestiżową nagrodę w jednym z największych konkursów wzorniczych na świecie: Red Dot Award 2022.

Red Dot Award to prestiżowy znak jakości, uznawany szeroko w świecie projektantów. Co roku konkurs wyłania wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i innowacje produktowe. W tegorocznej edycji zgłoszenia produktów spłynęły od projektantów, biur projektowych i producentów z około 60 krajów. Każde zgłoszenie było szczegółowo oceniane przez 48-osobowe, międzynarodowe Jury. Tylko te produkty, które przekonały ekspertów swoją jakością wzornictwa, otrzymały wyróżnienie. Konkurs ma wieloletnią tradycję, gdyż organizowany jest od lat 50. ubiegłego wieku.

W tym roku szczególnie uderzyła mnie wyjątkowa kreatywność, jaką wykazały się nagrodzone produkty. To naprawdę imponujące i godne pochwały, że wciąż istnieją projekty, które potrafią zaskoczyć nas swoją formą i funkcjonalnością. To pokazuje, że niesprzyjające okoliczności nie mogą ograniczyć ani zatrzymywać wzornictwa. – komentuje Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny konkursu.

Kusch+Co nagrodę Red Dot Award świętuje już po raz drugi. Przed laty otrzymał ją fotel Njord, dziś należące do grona szczególnie rozpoznawalnych i ponadczasowych produktów marki.

O zwycięzcy Red Dot Award 2022: V-Care

Nagrodzony produkt – V-Care, jest nowością w ofercie Kusch+Co. To funkcjonalne krzesło, które dzięki zastosowaniu zintegrowanego poliuretanu łączy w sobie komfort i niepowtarzalny design. Krzesło przeznaczone jest do różnych przestrzeni publicznych – od wymagających wnętrz szpitali i domów opieki, przez sale konferencyjne, biblioteki, po restauracje włącznie. Po więcej informacji na temat laureata tegorocznej edycji zapraszamy na stronę Kusch+Co: https://www.kusch.com/en.