Krótkie DIY – Jak pomalować szafkę z motywem superbohatera?

Do malowania komody zostały wykorzystane:

Emalia plamoodporna  Bondex Smart Paint w kolorach:

1 x JAK MAKIEM ZASIAŁ (czerwony) 0,2l.

1 x NIEBO NOCĄ (niebieski) 0,2l.

1 x BIELSZY NIŻ MYŚLISZ (biały) 0,2l.

 

KROK I

Pierwszym etapem jest skręcenie regału. Skręcamy tylko obudowę, bez mocowania tyłu. Zanim zaczniemy malowanie, mebel należy zmatowić papierem ściernym. Najlepiej do tego celu użyć papieru o grubości 220g, powierzchnia zostanie zmatowiona, ale nie porysowana. Po przetarciu całość odpylamy wilgotną ściereczką. Teraz możemy pomalować regał. Boki regału i blat malujemy na niebiesko. Konieczne będą dwie warstwy farby.

 

KROK II

Źródło: Pani to Potrafi

 

Malujemy wzór na tylnej ścianie. Najpierw całą „plecówkę” trzeba pomalować na biało (Bondex Smart Paint BIELSZY NIŻ MYŚLISZ). Po wyschnięciu wyklejamy pasy.  Najpierw musimy wyznaczyć środek „pleców”. Kiedy już mamy narysowaną linię wyznaczającą środek, to wzdłuż niej naklejamy dwa paski taśmy. Czynność tą powtarzamy, aż cała powierzchnia pokryje się równymi pasami. Jako, że centralną ozdobą naszej szafki ma być niebieska gwiazda na białym tle, to na tym etapie musimy zakleić koło. Jeśli nie mamy dużego cyrkla, do odrysowania koła można użyć srebrnej tacy. Po narysowaniu okręgu, środek zaklejamy taśmą i za pomocą nożyka obcinamy jej nadmiar. Powstanie w ten sposób równe koło.

 

Brzegi taśmy dociskamy i całość malujemy czerwonym kolorem (Bondex Smart Paint JAK MAKIEM ZASIAŁ).

UWAGA: Pierwszą warstwę najlepiej pomalować prawie suchym wałkiem. Dzięki temu nie wleje się pod taśmę i brzegi będą równe. Po około 20 minutach możemy położyć drugą warstwę.

Źródło: Pani to Potrafi

 

Kiedy całość wyschnie, możemy odklejać pionowe pasy, zaklejone koło na razie zostawiamy, bo musimy w nim wyrysować pięcioramienną gwiazdę.

 

Źródło: Pani to Potrafi

Kiedy gwiazda jest już narysowana, trzeba ją wyciąć, na przykład nożem tzw. „tapeciakiem”. Po wycięciu odklejamy gwiazdę, pozostawiając części zewnętrzne wyklejki. Spiczaste końce ramion gwiazdy oklejamy dodatkową warstwą taśmy i całość malujemy na granatowo (Bondex Smart Paint NIEBO NOCĄ). Przy malowaniu postępujemy jak poprzednio: nakładamy dwie warstwy farby. Pierwsza cienko, druga już normalnie. Po wyschnięciu zdejmujemy całą taśmę i sprawdzamy czy farba nie wlała się pod

taśmę i czy nie ma zacieków. Teraz możemy przybić „plecówkę” do szafki. Następnie montujemy półkę. Będzie ona stanowiła siedzisko w naszej „szatni”. Po bokach szafki montujemy 2 wieszaki. Będzie na nich można powiesić plecak lub kurtkę.

 

Źródło: Pani to Potrafi

 

Podsumowanie kosztów.

Regał Billy 129,-

Wieszak przykręcany na ubrania 24,-

Emalia plamoodporna Bondex Smart Paint 3 x 19,98 zł = 59,94 zł

Koszt całości 212,94 złotych