KOLEKCJA GLEAM MACIEJA ZIENIA – HAUTE COUTURE W BRANŻY PŁYTEK CERAMICZNYCH

Przy kolekcjach LUCID i SCORIA, przyszedł czas na karnawałowy przepych. Najnowsza kolekcja Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin to propozycja dla klientów ceniących odważne, pałacowe przestrzenie. Paradoksalnie jednak, dzięki swoim dekorom płytki te nadadzą blasku nawet małej łazience.

Kolekcja GLEAM to trzecia z czterech łazienkowych nowości Macieja Zienia w formacie 33 x 90 cm. Odnaleźć w niej można elegancki przepych, jest bowiem inspirowana białym marmurem Panda White, wydobywanym w Indiach, który charakteryzuje mocne, czarne użylenie. Maciej Zień zaproponował jednak łagodniejszą wariację na temat tego pięknego kamienia. Wzory płytki ściennej mają o wiele bardziej rozmyte żyłki, przypominają chmury, które – niczym po niebie – płyną przez elegancką, białą taflę płytki.
Płytka ścienna GLEAM: 898 x 328 mm, połysk, cena: 159,90 zł za m2).


Maciej Zień jest projektantem, którego znamy z pierwszych stron gazet modowych. Kolekcja GLEAM to zdecydowanie haute couture w branży płytek ceramicznych – pełna przepychu, złota, czerni, bieli i połyskującej elegancji. Samo słowo „gleam” po angielsku oznacza zarówno poświatę jak i połysk, blask. Gwiazdy estrady na ważne wydarzenia lub wielkie przyjęcia zakładają kreacje od Macieja Zienia. Wszyscy, którzy pragną stworzyć w łazience luksusowe spa, nie muszą szukać inspiracji nigdzie indziej – kolekcja GLEAM to glamour.
W kolekcji tej Maciej Zień powraca także do swoich wielkoformatowych płytek w kontrastującym czarnym kolorze, zestawiając białe, połyskujące płytki ścienne GLEAM (z użyleniem, bądź bez) z płytkami BLACK PULPIS (598 x 598 mm, poler, cena: 199,88 zł za m2), będącymi częścią popularnej linii GRAND BEAUTY. Czarna płytka gresowa z delikatnymi, acz wyrazistymi białymi żyłkami, zestawiona może być w różnych wariantach z kolekcją GLEAM. Jeśli połączymy ją z płytką podstawową oraz połyskującymi listwami BLACK PULPIS 1 lub 2 (898 x 39 mm oraz 898 x 98 mm, poler, cena odpowiednio: 44,90 zł lub 89,91 zł za sztukę), to otrzymamy kontrastowy, czarno-biały efekt wykwintnej elegancji, która obroni się nawet w pałacowych wnętrzach.

 

Jeśli zaś zestawimy płytkę BLACK PULPIS z dodatkami, które znaleźć można w kolekcji GLEAM, wtedy czarno-złota łazienka zapewni efekt, który trudno znaleźć w jakiejkolwiek innej kolekcji. Dekor ścienny GLEAM GOLD (898 x 328 mm, połysk, cena 299,87 zł za sztukę) to bardzo modny w tym sezonie motyw złotej plecionki na czarnym tle.


Dekor ścienny Gleam Gold.

Z kolekcją GLEAM świetnie komponuje się także mozaika LUCID BLACK, a także LUCID SQARE BLACK, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem na targach Warsaw Home. Pierwsza z nich składa się z 9 czarnych kwadratów, o drobnoziarnistej strukturze, każdy z nich otoczony lustrzaną, połyskującą ramą, z mocno zarysowanymi krawędziami. Druga z mozaik, o kształcie sześciokąta, to niezwykle oryginalny wzór, który na ścianie daje pogłębiony efekt trójwymiaru.
Mozaika LUCID BLACK: 49,94 zł za sztukę, wymiary 205 x 186 mm
Mozaika LUCID BLACK SQUARE: 99,88 zł za sztukę, wymiary 298 x 298 mm

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.
Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Language versions »