Kobiecy must-have

Wszystkie powinnyśmy mieć własny kącik, a w nim toaletkę z mnóstwem flakoników, szkatułek i słoiczków z tajemniczymi eliksirami. Tam zadbamy o urodę i w pełni się odprężymy. Jeśli nie masz takiego kobiecego azylu, już dziś pomyśl o jego urządzeniu.

Kobiecy kącik najlepiej urządzić w sypialni. W tym pomieszczeniu nie skupia się domowe życie, nikt więc nie będzie ci przeszkadzał w rytuałach piękna. Pierwszym krokiem będzie kupno toaletki. Chociaż poustawiane na niej kosmetyki, przyrządy do pielęgnacji, perfumy i szkatułki z biżuterią nie rażą, lepiej wybrać mebel ze schowkami, w których będziesz mogła przechowywać swoje skarby, w efekcie czego zyskasz miejsce np. do okazjonalnej pracy. Tak przemyślanie zaprojektowane toaletki proponują holenderskie firmy: Be Pure model Herritage i Woood – Romy. Obydwie mają szuflady oraz liczne kasetki pod podnoszonym do góry blatem. W nich zmieści mnóstwo rzeczy i to odpowiednio posegregowanych oraz – co niezwykle istotne – nie będzie problemu ze znalezieniem tego, co potrzebne. Nieraz jednak okazuje się, że na wszystko nie starcza miejsca – i na taką sytuację projektanci marki Zuiver znaleźli rozwiązanie. To wieszak stojący Kandy z ruchomą półką i lustrem oraz półka ścienna z tej samej serii wzorniczej, również z lustrem. Można też powiesić lustro z półką u dołu, np. Langre od Dutchbone. Również dobrze odegra swą pomocniczą rolę.

A czy kobiety, które w swojej zagospodarowanej co do centymetra sypialni nie znajdą miejsca na toaletkę, mają zrezygnować z chęci jej posiadania? Bynajmniej! Dla nich wyjściem jest zaaranżowanie kącika do pielęgnacji urody w pokoju dziennym, przy konsolce. To mebel bardzo dekoracyjny, tak że znakomicie odnajdzie się w każdym reprezentacyjnym salonie. Wprawdzie trzeba będzie utrzymać na nim nieskazitelny porządek, ale ten problem rozwiążą szuflady, w których pochowamy to, co mogłoby zakłócać elegancki wygląd wnętrza. Konsolkę z pojemnymi szufladami znajdziemy bez trudu. Radzimy wybrać np. model Class firmy Dutchbone – jest zgodny z najnowszymi trendami i prezentuje się bardzo efektownie.

 

Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu zaaranżujemy kobiecy kącik, elementem, jaki musi się w nim znaleźć oprócz toaletki czy konsolki, jest lustro, a jeszcze lepiej dwa. Jedno powinno wisieć na ścianie, tak żeby można było ocenić z szerszej perspektywy efektów upiększających zabiegów oraz mniejsze stojące, przy którym precyzyjnie wykonamy makijaż i zrobimy idealną fryzurę. Właśnie do tego celu marka Be Pure stworzyła lustro Anonymus! Ma dwa ruchome skrzydła, które można ustawić pod takim kątem, aby obejrzeć twarz nie tylko z przodu, ale też z obydwu profili, a nawet tył głowy. Dzięki czemu nawet najdrobniejsza niedoróbka nie umknie naszej uwadze!

Zainspirowaliśmy cię? To zacznij działać. Wszystkie pokazane meble i lustra kupisz na dutchhouse.pl

Translate »