Kiedy najczęściej kupujemy sprzęt AGD?

Niezależnie od naszych możliwości finansowych, w sklepach szukamy sprzętów AGD, które stanowić będą doskonałe dopełnienie kuchni pod względem funkcjonalności, jak i odpowiedniej estetyki. W których okresach nasze poszukiwania idealnego sprzętu AGD wyjątkowo się nasilają? O tym, kiedy najczęściej kupujemy kuchenki, piekarniki i inne urządzenia kuchenne opowiadają przedstawiciele firmy SOLGAZ, polskiego producenta opatentowanych płyt gazowych bez płomieni.

Myśląc o wyposażeniu kuchni w nowe sprzęty gospodarstwa domowego, szukamy takich rozwiązań, które odznaczają się designerskim wyglądem, różnorodnością funkcji użytkowych oraz niskimi kosztami eksploatacji. W tym celu przeglądamy więc sklepy internetowe lub odwiedzamy punkty stacjonarne, które w ofercie posiadają tysiące produktów AGD. W jakim okresie to „polowanie” przybiera na sile? 

fot. Solgaz

 Jak mówi Kamila Prałat, ekspertka polskiego producenta sprzętu AGD – firmy SOLGAZ, wzmożone poszukiwania nowych sprzętów AGD najczęściej nasilają się podczas dwóch okresów w roku – wiosennego i jesiennego: 

– Według danych SOLGAZ, najczęściej na wymianę sprzętów AGD decydujemy się w konkretnych przedziałach czasowych, czyli chodzi tu o okres wiosenny i jesienny. Najbardziej wzmożonych zakupów dokonujemy więc w marcu, kwietniu i maju, jak również we wrześniu oraz październiku. 

Co na to wpływa?

Dlaczego akurat w tych miesiącach jesteśmy najbardziej chętni na dokonywanie zmian w kuchniach? Według ekspertki SOLGAZ, w przypadku wiosny jest to związane z sezonem na prace remontowe, który przekłada się na wzmożoną chęć dokonywania wszelkich zmian w naszych mieszkaniach i zakupy nowego sprzętu. Natomiast zwiększone zapotrzebowanie na sprzęt AGD w okresie zimowym, czy późno jesiennym wynika ze zbliżających się świąt oraz ferii zimowych. 

fot. Solgaz

Wiosenne odświeżanie domu wywołane jest bardziej przyjaznymi temperaturami oraz sezonem wielkanocnym, ślubnym i komunijnym. Chcący stworzyć wymarzoną domową przestrzeń szukają energooszczędnych, nowoczesnych i przede wszystkim bezpiecznych rozwiązań, na przykład do kuchni. Jako że sezon wiosenno-letni wiąże się nie tylko z dogodną i sprzyjającą remontom pogodą, ale również z urlopami, stwarza doskonałe warunki rozpoczęcia prac w domu. Zmieniając, na przykład, wyposażenie kuchni, zazwyczaj kierujemy się jak największą oszczędnością, przy równoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktu.- mówi ekspert firmy SOLGAZ, Kamila Prałat, po czym dodaje – Zimowe remonty motywowane są natomiast świętami Bożego Narodzenia oraz częstszym, w tym okresie, gotowaniem dla naszych bliskich i przyjaciół. Wymiana sprzętu AGD usprawni przygotowywanie posiłków, przy równoczesnym poprawieniu ich jakości. Okres przedświąteczny motywuje nas do wprowadzania zmian, odświeżania naszej przestrzeni przez, na przykład, zakup nowego wyposażenia kuchni. Większa ilość przygotowywanych świątecznych potraw i ciast wymaga sprawnego sprzętu, a nowoczesne urządzenia zachwycą zarówno gospodarzy domu, jak i naszych gości. 

 Seria funkcjonalności i designu

Eksperci SOLGAZ wskazują, że pragnąc stworzyć idealne wnętrze, sprzęt AGD kupujemy seriami – oprócz płyty kuchennej, od razu dobieramy do niej piekarnik i okap od tego samego producenta: 

Wybierane przez klientów płyty kuchenne „gaz pod szkłem” Innova, ułatwiają nasze codzienne gotowanie i pomagają w efektywnym wykorzystaniu paliwa gazowego. W wielu przypadkach po zakupie płyty klienci wracają do nas jeszcze po piekarnik i okap. Jeżeli jednak w planach mają wymianę starej kuchenki gazowej na nowszą, to zawsze w grę wchodzi jednoczesny zakup płyty z piekarnikiem, także najczęściej gazowym. – wyjaśnia Kamila Prałat, ekspertka SOLGAZ. 

fot. Solgaz

Pamiętajmy jednak, że kupując płytę grzewczą oraz piekarnik lub okap, warto zdecydować się na zakup u jednego producenta, ponieważ w ten sposób mamy gwarancję stworzenia harmonijnej aranżacji kuchni. Takie są nowoczesne rozwiązania gazowe firmy SOLGAZ, czyli wysokiej jakości urządzenia o atrakcyjnym designie i zaawansowanych funkcjonalnościach.

O SOLGAZ:

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.