Już ruszyła! Art and Design – wyjątkowa aukcja sztuki i designu

Na największym portalu rynku sztuki Artinfo.pl ruszyła pierwsza aukcja internetowa z nowego cyklu Art and Design pod kuratorską opieką Ewy Mierzejewskiej. Obok prac znanych artystów licytowane są dzieła unikatowego designu z prywatnej kolekcji Borisa Kudlički i Aleksandry Pogassi-Kudlički.

Licytacja odbywa się wyłącznie w Internecie.

Link: https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/art-design-aukcja-dziel-sztuki-i-designu/internet

Aukcja trwać będzie do 8 lipca br. Finał nastąpi ostatniego dnia o godzinie 21.00. Także do 8 lipca wszystkie licytowane obiekty będzie można oglądać na wystawie w budynku Mysia 3 (galeria, III piętro) w Warszawie.

Katalog stworzony przez Ewę Mierzejewską liczy tylko 34 starannie wyselekcjonowane obiekty. Licytowane są dzieła twórców kilku pokoleń: od wschodzących gwiazd polskiej sztuki po uznanych artystów, takich jak Rafał Olbiński, który specjalnie na aukcję stworzył nowy rysunek. Nie zabrakło nazwisk, które rozgrzewają ostatnio rynek sztuki – Piotr Czajkowski, Adam Bakalarz czy Tomasz Górnicki. Gratką dla fanów fotografii kolekcjonerskiej jest praca słynnej na świecie artystki Nan Goldin.

Boris Kudlička i Aleksandra Pogassi-Kudlička przeznaczyli na licytację kilka obiektów ze swojej prywatnej kolekcji. To przedmioty unikalne, przywiezione z licznych podróży po świecie, niedostępne w sklepach i galeriach, m.in. zjawiskowy „Up Baloon Coffee Table” kultowego Duffy London, para oryginalnych foteli z lat 40. autorstwa Jindricha Halabali czy składane chińskie krzesła podróżne z przełomu XIX i XX wieku.

Partnerem aukcji jest Mysia 3.

Więcej informacji:

mierzejewska@artinfo.pl

+48 570 95 20 44

Informacje o organizatorach:

Artinfo.pl – najważniejsza platforma aukcyjna i największy portal o rynku dzieł sztuki w Polsce. Posiada unikatową bazę informacyjną, z której co miesiąc korzysta blisko 100 tys. użytkowników. Co roku wydaje Raport Artinfo.pl – najbardziej kompleksowe opracowanie i podstawowe źródło wiedzy na temat kondycji polskiego rynku sztuki, z którego korzystają wszyscy kolekcjonerzy.

Ewa Mierzejewska – historyk sztuki, dyrektor komunikacji i PR w Artinfo.pl, współorganizatorka Targów Sztuki Dostępnej, dziennikarka znana miłośnikom pięknych wnętrz z programów telewizyjnych w TVN i Domo+, niegdyś redaktor naczelna czasopisma „Dom i Wnętrze”.

Boris Kudlička – wybitny scenograf teatralny, znany w Polsce głównie z realizacji w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, a na świecie – z pracy dla najlepszych scen operowych, takich jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy Covent Garden w Londynie. Jego pracownia architektoniczna Boris Kudlička With Partners specjalizuje się w projektowaniu luksusowych wnętrz.