#junglebathroom podbija media społecznościowe

Dżungla w łazience? Na fali tęsknoty za prawdziwą naturą elementy “jak z dżungli” coraz częściej widać w domowych łazienkach. CORAM DIY ma kilka wskazówek, jak łatwo przenieść taki klimat do swojego wnętrza.

W mediach społecznościowych furorę robią zdjęcia łazienek z egzotycznych resortów. Prysznic pod gwiazdami czy wanna na tarasie wśród palm to marzenie. Trend na takie łazienki jak z dżungli pozwala choć częściowo odtworzyć ten styl we własnym domu.

Jakie kwiaty do łazienki w stylu dżungli?

Świat łazienek kojarzy się z zimną bielą i chłodem kafelków. To całkowita odwrotność ciepła tropikalnego lasu. Dlatego łazienki z podłogą z egzotycznego drewna czy ścianą naturalnej zieleni sprawiają tak luksusowe wrażenie.

Niestety w zwykłym domu czy mieszkaniu trudno na większą skalę wprowadzić bambus czy drewno tekowe. Ratunkiem może być zieleń roślin tropikalnych gatunków, które dobrze znoszą wilgoć i ciemność. W niektórych łazienkach część ściany jest przeszklona lub połączona z mieszkaniem oknem. Jeśli w łazience nie ma miejsca na rośliny, można je postawić za taką szybą czy w wykuszu. Stworzy to wrażenie żywej zieleni wpadającej przez okno tak samo, jak w prawdziwej dżungli.

Łazienka w tropikalnym stylu?

Większość osób jednak nie może sobie pozwolić na okazałe donice z palmami w małym pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Mogą one jednak wprowadzić ten styl za pomocą prostszych środków, takich jak:

kolor ciemnozielony – butelkowa zieleń kojarzy się z błyszczącymi liśćmi egzotycznych roślin. Do łazienki najłatwiej wprowadzić ją na ręcznikach. Dobrze uzupełnia ją głęboko morska barwa jak na akcesoriach łazienkowych z serii Sealskin Conical.

drewno – ułożenie drewnianej podłogi to duże przedsięwzięcie, ale bambusowe maty lub akcesoria można wprowadzić do wnętrza szybko. Aby nie marnować miejsca w małej łazience, warto wprowadzić drewno na sprzętach, które i tak są już w pomieszczeniu, jak na ramie lustra Tiger Frames czy pojemnikach Sealskin Grace.

lustra – prostym sposobem na to, by jedna roślina sprawiała wrażenie całej dżungli, jest zamontowanie w odpowiednich miejscach luster. Zwielokrotnione liście dadzą większe plamy ciemnozielonej powierzchni – zupełnie jak w tropikalnym lesie.

Jakie nadruki do łazienki w stylu dżungli?

Umiejętnie dobrana fototapeta i jedna efektowna roślina mogą całkowicie odmienić charakter zwykłej łazienki. Podobnie dodatki z nadrukami w liście, szczególnie te monstera deliciosa o charakterystycznym kształcie wyciętych serc.

Egzotyczne kwiaty znajdziesz też na kotarze prysznicowej Sealskin Fiesta czy Sealskin Pink. Ważne, by nie przesadzić i poprzestać na kilku zadrukowanych elementach. W przeciwnym razie łazienka wyda się bardziej ciasna niż w rzeczywistości, a nadruki wprowadzą wrażenie chaosu. Lepiej unikać elementów malowanych ręcznie. Akurat w tym trendzie liczy się fotograficzna jakość zdjęć symetrycznych kwiatów i błysk egzotycznych liści, których nie da się uzyskać za pomocą malunków na szkle czy na ścianie.

Translate »