Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, kształtów i wielkości kabin prysznicowych. Z tradycyjnymi brodzikami i rozwiązaniami typu walk-in, z drzwiami przesuwnymi i skrzydłowymi. Każda z nich ma swoje zalety i sprawdza się w innych wnętrzach. Jaką wybrać do swojej łazienki?


Przede wszystkim musimy zadecydować, w którym miejscu łazienki ma powstać strefa prysznicowa. Zależnie od tego, czy chcemy zamontować natrysk we wnęce, w rogu pomieszczenia lub przy ścianie, będziemy mogli wybierać spośród określonych opcji. Rozwiązania, które sprawdzą się w różnych łazienkach i trafią w rozmaite gusta posiada w swojej ofercie firma Sanplast S.A.

Od lat najchętniej wybierane są rozwiązania narożne – sprawdzają się szczególnie w niewielkich łazienkach i pozwalają w optymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń. Mogą być zarówno kwadratowe lub prostokątne, jak i półokrągłe. Każda z nich może mieć różne sposoby otwierania drzwi.


Zadbaj o spójny charakter
Decyzja dotycząca drzwi to nie tylko kwestia wygody i funkcjonalności, ale także estetyki. To właśnie przeszklenia decydują o charakterze strefy prysznicowej i sprawiają, że łazienka nabiera spójnego charakteru. Dostępnych jest wiele opcji: od standardowych transparentnych szyb po tafle barwione, satynowe i we wzory sitodruku.


Drzwi można podzielić także ze względu na sposób ich otwierania. Przykładowo, drzwi przesuwne to dobry wybór jeżeli strefa prysznicowa jest niewielka – zajmują one mało miejsca i sprawdzą się w minimalistycznych pomieszczeniach. Takie drzwi mogą być montowane na suwakach lub rolkach łożyskowych, a dzięki jednej lub kilku częściach zachodzących na siebie, zapewniają szerokie i wygodne wejście do kabiny.


Kolejna opcja to drzwi skrzydłowe. Są solidne i proste w swojej budowie, jednak do ich montażu wymagana jest odpowiednia przestrzeń. Umieszcza się je na zawiasach i otwierają się tak, jak tradycyjne drzwi do pomieszczeń. Zarówno jedno, jak i dwuskrzydłowe drzwi sprawiają, że strefa, zostaje odpowiednio oddzielona od reszty pomieszczenia, a ich estetyka dopełnia prostego, nowoczesnego designu łazienki.


Zwróć uwagę na detale
Proste, minimalistyczne przeszklenia to doskonały sposób na kabinę typu walk-in. Szczególnie zdecydowanie się na konstrukcję, która nie posiada ruchomych części minimalizuje ryzyko uszkodzenia zawiasów, rolek, a także zwiększa trwałość całej konstrukcji. Taka kabina jest również łatwiejsza do czyszczenia, a minimalistyczna bryła stanowi ułatwienie podczas sprzątania – nie występują w niej miejsca, które trudno doczyścić i w których zbiera się brud oraz woda.


To, jaki rodzaj kabiny prysznicowej i przeszkleń wybierzemy zależy od dostępnej przestrzeni, charakteru pomieszczenia, stylu w jakim chcemy urządzić łazienkę i budżetu, który możemy przeznaczyć na ten cel. Podczas szukania optymalnego rozwiązania warto jednak zwracać uwagę na nawet najmniejsze detale, które mogą się okazać bardzo znaczące na co dzień.