Jak zadbać o temperaturę w łazience przez cały rok?

Co w sytuacji, gdy podczas wczesnej jesieni czy późnej wiosny, gdy system C.O. nie grzeje, temperatura za oknem spadnie niżej niż zwykle? Problem ten rozwiąże łazienkowy grzejnik elektryczny, który możemy podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania, a dodatkowo wyposażony jest w element grzewczy i wentylator. Dzięki pracy z pełną mocą szybko przygotuje łazienkę na kąpiel lub prysznic, a także wysuszy ręczniki.

W jaki sposób ogrzewa?
Na rynku dostępny jest elektryczny grzejnik łazienkowy, który:
1. Można podłączyć do instalacji C.O.
Doris Mixt można podłączyć hydraulicznie do instalacji centralnego ogrzewania:
– maksymalne ciśnienie robocze 4 bary
– ciśnienie próbne 5,2 bara.

2. Wyposażono w grzałkę nurkową z inoxu.
W sytuacji, gdy nie możemy liczyć na C.O., grzejnik zapewni właściwą temperaturę, dzięki energii elektrycznej i elementowi grzewczemu, który wykonano ze stali nierdzewnej inox.

3. Wypełniony jest płynem grzewczym.
Dzięki bardzo dużej powierzchni grzewczej, energia zmagazynowana wewnątrz całego urządzenia, uwalniana jest do otoczenia stopniowo. Gwarantuje to jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia oraz wysoką jakość powietrza na wyjściu z urządzenia.

4. Posiada wydajny i cichy wentylator.
Cieszymy się komfortem cieplnym przez cały rok również dzięki wentylatorowi, który wspomaga pracę elementu grzewczego. Pozwala on w dowolnym momencie zwiększyć moc urządzenia. Zamontowany wentylator:
– jest wydajny, szybko dogrzejemy łazienkę i wysuszymy ręczniki, dzięki kontroli prędkości wentylatora w połączeniu z dodatkowym elementem grzewczym
– gwarantuje bardzo cichą pracę
– dla poprawy jakości powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu – wbudowano w niego siatkowy filtr cząsteczek stałych, wielorazowego użytku.

Praca z pełną mocą (przygotowanie na kąpiel, suszenie ręczników).
Urządzenie to może przez pewien czas (od 1 minuty do 2 godzin) pracować z maksymalną mocą, aby szybko:
– przygotować łazienkę na kąpiel lub prysznic
– wysuszyć ręczniki lub drobną bieliznę.

Za pomocą pokrętła wybieramy czas, w którym grzejnik pracuje z uwzględnieniem maksymalnych parametrów, aby osiągnąć komfort cieplny w możliwie najkrótszym czasie. Po jego otrzymaniu urządzenie samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy.

Termostat.
Suszarka łazienkowa z oferty Atlantic Polska posiada cyfrowy termostat temperatury – z elektronicznym systemem, który pozwala kontrolować zakres temperatur pracy urządzenia z dokładnością do 0,1 st.C. Termostat pracuje w zakresie:
– komfort 10-28 st.C.
– eko (temperatura komfort pomniejszona o 3,5 st.C.)
– antyzamarzanie 7 st.C.

Programowanie i aplikacja mobilna.
W urządzenie wbudowano zegar i programator 24/7. Mamy do dyspozycji 3 programy czasowe dla każdego dnia tygodnia z możliwością kopiowania ustawień na kolejne dni. Poza tym urządzenie może współpracować z dowolnym programatorem zewnętrznym, który będzie zdalnie zarządzał jego pracą.

Grzejnikiem możemy zarządzać także z poziomu aplikacji mobilnej – dzięki technologii bezprzewodowej, dwukierunkowej komunikacji radiowej pomiędzy urządzeniami.

Doris posiada wieszak, który umożliwia wygodne i łatwe suszenie ręczników kąpielowych lub drobnej bielizny. Możemy wybrać model o mocy od 500W do 1750W – w cenie od 790 zł do 1 230 zł.

Więcej informacji nt. grzejnika łazienkowego https://www.atlantic-polska.pl/suszarka-lazienkowa/doris-mixt/