Jak wybrać suszarkę zewnętrzną? Zobacz, na co zwrócić uwagę

W sezonie wiosenno-letnim ogród staje się miejscem relaksu i wypoczynku, ale także praktyczną przestrzenią do suszenia prania. A o tym, że wysuszone w promieniach słońca tkaniny pięknie i świeżo pachną nie trzeba nikogo przekonywać. Pranie schnie też znacznie szybciej niż w zamkniętym pomieszczeniu. Potrzebna jest tylko odpowiednia suszarka. Sprawdź, na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze. 

Zanim zdecydujesz się na konkretny model suszarki odpowiedz sobie na kilka pytań, przemyśl swoje potrzeby i weź pod uwagę możliwości przestrzenne. Ile osób liczy Twoja rodzina, jak często robisz pranie, itp. Odpowiedź na te pytania zdecydowanie ułatwią wybór odpowiedniego modelu. Warto jednak przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej…

Zwróć uwagę na jakość

Chociaż tradycyjną suszarkę można kupić już za kilkadziesiąt złotych, to trzeba pamiętać, że nie będzie to model ani solidny, ani nadający się do stosowania na zewnątrz. Nie warto ulegać niskiej cenie, najtańszą będzie można używać tylko w domu i to przez krótki czas. Przy wyborze sprawdź przede wszystkim, czy suszarka jest odporna na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr, wysoka lub niska temperatura, która może skutkować korozją linek. Rdza może nie tylko powodować odpadanie prętów, ale również w nieodwracalny sposób brudzić pranie. Dlatego wybierz model przeznaczony do stosowania na dworze, odpowiednio zabezpieczony przed negatywnym wpływem warunków zewnętrznych, np. suszarkę z linii Sun Lift z systemem Perfect Lines. Dzięki aluminiowej konstrukcji suszarki ogrodowe Viledy nie rdzewieją i są bardziej trwałe. A w zestawie posiadają pokrowiec, który zapewnia dodatkową ochronę przed promieniami UV. 

Dopasuj rozmiar suszarki do własnych potrzeb

Drugi istotny aspekt to ilość prania, jaką jednorazowo chcielibyśmy zmieścić na suszarce. Zależne jest to przede wszystkim od przyzwyczajeń i potrzeb całej rodziny. Częstsze pranie mniejszych ilości rzeczy nie wymaga suszarki równie pojemnej, co wykonanie kilku większych prań pod rząd jednego dnia. Dlatego też warto wziąć pod uwagę rozmiar i rozpiętość suszarki. Koniecznie dopasują ją do własnych oczekiwań, wybierając odpowiednią długość linek i maksymalne obciążenie urządzenia. Sprawdź, ile metrów bieżących linek do wieszania ma dany model. Im dłuższe, tym więcej prania będzie można wysuszyć za jednym razem. Dla przykładu suszarki z linii Vileda Sun Lift są dostępne w trzech długościach linek: na 40 m – zmieścisz do trzech pełnych prań, na 50 m – do czterech pełnych prań, a na 60 m – aż do pięciu pełnych prań. 

Postaw na komfort wieszania prania

Wybierając suszarkę ogrodową upewnij się, czy dany model posiada obrotową głowicę i regulowaną wysokość. Suszarki Vileda Sun Lift zostały tak zaprojektowane, aby podmuchy wiatru wprawiały je w ruch obrotowy. To w połączeniu z szerokim rozstawieniem linek, na których powieszone jest pranie, sprawia że ubrania schną jeszcze szybciej. Dodatkowo dzięki opatentowanej technologii Perfect Lines linki są odpowiednio napięte, podczas łatwego procesu rozkładania i wieszanie prania, a ich elastyczność nie zmienia się z biegiem czasu. Rozwiązanie Perfect Lines umożliwi ci wygodne rozkładanie, a także regulację wysokości –  to zwiększa komfort wieszania prania, eliminując konieczność długiej pracy z rękami uniesionymi do góry. 

Pełna oferta suszarek marki Vileda dostępna jest w firmowym sklepie internetowym www.sklep.vileda.pl/sklep/suszarki-na-pranie.php oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.